PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

črnočeli srakoper

2 posters

Go down

črnočeli srakoper Empty črnočeli srakoper

Objavlja  nika Sre 02 Feb 2011, 00:53

V soboto sem pri krmilnici opazila kar nekaj ptičkov, kakršnih verjetno še nikoli prej nisem opazila. Kar precej časa so se zadrževali, da sem si jih lahko temeljito ogledala in pobrskala po knjigi.

No, ena slika v knjigi res ni verodostojna za ugotavljanje vrste, zato nisem prepričana, če sem zadela pravo. Po izgledu in opisu sodeč bi ptički morali biti črnočeli srakoperi. Ampak menda prezimujejo bolj južno in pridejo k nam pozno spomladi.

Zanima me, kateri ptiči bi lahko bili, ker gotovo obstaja še kakšna po izgledu podobna vrsta. Ali pa bi res lahko bili srakoperi?
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

črnočeli srakoper Empty identifikacija opazovanih ptic

Objavlja  Alojzij Sre 02 Feb 2011, 05:07

Kadar v naravi opazimo ptico, ki nam na prvi pogled ni znana, si poskušajmo zapomniti in mogoče zabeležiti
sledečih nekaj podatkov, za kasnejšo identifikacijo.
Velikost: primerjava z nam vsem znanimi pticami:
-je velika kot vrabec
- je velika kot kos
- je velika kot golob
Barva
-kakšna je barva glave na posameznih delih
-barva kril , hrbta, trebuha,barva oblika in velikost repa in kjuna
Zraven tega si ogledamo mogoče še kakšno specifično značilnost.
Vse te opažene značilnosti si potem ogledamo v priročniku za opazovanje in proučevanje ptic.
Meni najljubši priročnik je: SLOVENSKE PTICE, avtor je Iztok Geister, izdala ga je Mladinska knjiga 1980.
Avtor je vsestranski poznavalec živali in literat, zato vam moram napisati še njegovo krasno posvetilo pticam:

slepi jih slišijo
gluhi jih vidijo
nihče pa jih ne opazi
.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

črnočeli srakoper Empty Re: črnočeli srakoper

Objavlja  nika Sre 02 Feb 2011, 21:17

Dovolj časa sem jih imela na ogledu, da sem pobrskala po knjigi in sliko primerjala z živimi primerki pri krmilnici. Pa vseeno nisem prepričana, za katere ptiče gre.

Navodila za identifikacijo so že v redu, ampak vsaj pri meni to ne deluje. Niti pod razno si ne morem zapomniti, kakšen je ptič, da bi kasneje s pomočjo knjige ugotavljala, kateri bi lahko bil. Če lahko brskam po knjigi in si ga medtem ogledujem, potem še nekako gre. Pa še to včasih težko, ker neprestano skačejo in letajo. Nekateri ptiči so si tako podobni (vsaj meni se zdijo), da niti s pomočjo knjige ne morem z gotovostjo reči, kateri bi bil. Pač nimam smisla za podrobnosti.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

črnočeli srakoper Empty Re: črnočeli srakoper

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu