PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

samec hrani samičko

3 posters

Go down

samec hrani samičko Empty samec hrani samičko

Objavlja  lilijana Pon 25 Apr 2011, 09:25

Približno pred desetimi dnevi sem dobila samičko in jo dala v kletko k samcu.Samec jo ni marav , jo je podil,se zaletaval vanjo.Sem ju ločila za dva dni, da sem ugotovila ali morda kupljena samička ni samec. Če bi bila, bi zapela. Toda ni, hodila pa je poležavat v gnezdo, zato sem zopet dala samca zraven. Nista se več tepla. Oba sta začela cufat gnezdo. Peti dan po nakupu je samička znesla jajčke.Ko je znesla četrtega je obležala v gnezdu. Samec jo hrani. Nisem videla pa , da bi jo plodil. Je bila mogoče oplojena že ko sem jo kupila ali leži na neoplojenih jajčkih. Kaj naj naredim?
lilijana
lilijana
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 29/09/2010
Starost : 64

Nazaj na vrh Go down

samec hrani samičko Empty Re: samec hrani samičko

Objavlja  Aleksander85 Pon 25 Apr 2011, 11:13

Poglej če so oplojena jajca ideja
Aleksander85
Aleksander85
Član
Član

Število prispevkov : 50
Datum registracije : 09/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

samec hrani samičko Empty Re: samec hrani samičko

Objavlja  Alojzij Tor 26 Apr 2011, 07:27

Pri kanačkih je bolje, če samici, ki se pripravlja na gnezdenje damo samca v kletko in ne obratno.
Pri njej naj bo vsaj dokler ne znese jajca. Samička znese jajčka tudi, če niso oplojena.
Ko bo sedela na njih en teden, jih pod lučjo poglej, če prosevajo. Če pa so jajčka temna, so oplojena.
Ptice niso sesalci in zato je malo verjetno, da bi bila oplojena jajca od prej.
Samica jajce znese 4-6 dni po oploditvi.
Jajčka, ki slučajno niso oplojena zavrzi in počakaj, da bo znesla znova.
Seveda naj bo samec ves čas pri njej. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

samec hrani samičko Empty Re: samec hrani samičko

Objavlja  lilijana Tor 26 Apr 2011, 09:07

Samička in samec sta najprej scufala gnezdo, nato sta ga zopet delala. V kletko sem jim dala na koščke narezano volno in ko je naredila prvo jajčke , ga je pokrila z volno,tako,da ga ni bilo videti in isto je storila z ostalima dvema.Sedaj je v gnezdu vidno le eno jajčke.Ne upam se jima podirat gnezdo in iskat jajčka, da jih bom gledala pod lučjo. Bojim se, da če bi le bilo katero oplojeno, se ne bi več samička vrnila v gnezdo ga grela. Bom počakala 14 dni. Če ne bo nič, kaj naj odstranim gnezdo, oz. kaj naj naredim , da se ne preveč izčrpa samička?
Hvala vam za odgovor.
lilijana
lilijana
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 29/09/2010
Starost : 64

Nazaj na vrh Go down

samec hrani samičko Empty Re: samec hrani samičko

Objavlja  Alojzij Tor 26 Apr 2011, 21:15

Kanarčke že 400 let razmnožujemo v kletkah in so postali neobčutljivi za naše poseganje v gnezdo
ter kontrolo le-tega.
Pokrita jajčka so tako ali tako zamrla, saj bi jih morala samica greti neprekinjeno in enakomerno.
Če v bodoče ne želite, da bi kanarka nesla jajca, ji odstranite gnezdo in ves gnezdilni material.

Za uspešno vzrejo mladičkov je potrebno nekaj predpriprav para, nekaj napotkov izkušenih vrediteljev in
tudi navodila naših članov niso za v koš. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

samec hrani samičko Empty Re: samec hrani samičko

Objavlja  lilijana Tor 10 Maj 2011, 02:30

Hvala vam za nasvete.Včeraj se je izvalil kanarček, danes ob 15-ih , ko sem prišla iz službe je bil že mrtev. Samica ima v gnezdu še dve jajčki in leži na njih. Samec je še v kletki pri njej.Kaj naj naredim?Odstranim gnezdo in samčka za kakšen mesec ali več ali odstranim samo jajčka .Jajčka so nekako eno četrtino temna , večji del pa so prosojna.
lilijana
lilijana
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 29/09/2010
Starost : 64

Nazaj na vrh Go down

samec hrani samičko Empty Re: samec hrani samičko

Objavlja  Alojzij Tor 10 Maj 2011, 05:59

Če hočeš imeti mladičke, je najbolje ostala prazna jajčka odstraniti in par bo ponovno začel gnezditi.
Kakor hitro bosta v poletju začela menjavati perje, bo parjenje za to sezono končano. presenečen
Takrat odstrani gnezdo in po možnosti tudi par loči.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

samec hrani samičko Empty Re: samec hrani samičko

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu