PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo ima največjo ptico

+7
prlekj
Akrzs
pancho4
IgorR.
Aleksander85
Alojzij
Joško
11 posters

Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Joško Sre 11 Maj 2011, 21:36

zelo vesel Pri prebiranju prispevka o arah se mi je porodila zamisel, da bi na forumu izvedli anketo, kdo ima največjo ptico? Prepričan sem, da imate doma vsaj eno, ki bi lahko prišla v izbor. Da ne bom samo vrgel kosti, kot se temu reče, se moram pohvaliti z golobom srbskim visokoletalcem, ki meri 32cm.http://s0.mojalbum.com/zivali-srbski-visokoletalec_7939660_7939663_zoom_8056049.jpg

Pričakujem, da se bo kdo odzval na to zamisel, in da bomo v roku štirinajstih dni izvedeli, katera ptica je rekorder, in seveda predstavili njenega lastnika. Slednji bo vsaj z moje strani deležen praktične nagrade.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Alojzij Čet 12 Maj 2011, 08:27

Joško, pohvalno, da si se spomnil nekaj zanimivega, kar naj bi pritegnilo člane in obiskovalce,
da bi bolj aktivno sodelovali na forumu.
Mogoče je kdo šele sedaj, po zadnjih tvojih prispevkih ugotovil, da si prava zakladnica idej in velik
poznavalec ptic nasploh.
Želim si še to, da bi ti vsaj kdo izkazal zahvalo ter pritisnil +,kar bi tudi meni pomenilo,
da informacije padajo na plodna tla.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Aleksander85 Čet 12 Maj 2011, 10:25

Torej a nima noben pTIČA večjega od 32cm? zelo vesel :joker: zelo vesel :joker: zelo vesel
Aleksander85
Aleksander85
Član
Član

Število prispevkov : 50
Datum registracije : 09/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Ujede z največjim razponom kril

Objavlja  Alojzij Pet 13 Maj 2011, 07:46

Dokler ne najdemo največjo domačo ptico, bi vam rad predstavil zanimivo stran, ki prikazujeje
naše največje in najmogočnejše ptice, ujede.
Prvak med njimi je prav gotovo planinski orel(Aquila chrysaetos)saj meri 80-90 cm in ima
razpon kril, preko 200 cm.
Kdor si bo podrobneje ogledal slikovni del te zanimive internetne stani, se bo naučil razlikovati ujede,
ki živijo v naši neposredni bližini. nasmeh

http://www.volovjareber.si/ptice/
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  IgorR. Pet 13 Maj 2011, 08:39

hmmm jaz imam Labodje goske (mladicke seveda) vendar ne spadajo v to kategorijo, tako da se avtomaticno izkljucim nasmeh
IgorR.
IgorR.
Član
Član

Število prispevkov : 55
Datum registracije : 30/12/2010
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  pancho4 Sob 14 Maj 2011, 19:05

Jaz sem do nedavno imel zelo lepega krokarja starega 5 let kateri je govoril,lajal,meketal,rezgetal toda usoda je taka ,da mi ga je ponoči odnesla lisica.Bom nabavil drugega ,ko se spomini na tega malo poležejo,drugače pa imam od večjih ptic penante in golobe kinge LP ROK
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Akrzs Pon 23 Maj 2011, 11:12

Lep pozdrav.
Sem nov uporabnik na tem forumu. Vendar mislim da kr imam večjega ptiča od vas. saj imam doma srebrnega fazana in če merimo še poleg rep je kr krepko čez meter .

Lep pozdrav
Akrzs
Akrzs
Akrzs
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 24/02/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Joško Pet 27 Maj 2011, 03:46

Spoštovani člani foruma!

Zaključilo se je zbiranje informaciji za neformalno tekmovanje za največjo ptico. Po prejetih sporočilih ne gre dvomiti, da je zmagal član foruma, ki se je vpisal pod imenom "Akrzs". Ta ima doma srebrnega fazana, ki meri v dolžino čez meter.

Pričakoval sem, da bo tekmovanje naletelo na večji odziv. Pa kaj hočemo! Očitno smo člani foruma v večini zgolj ljubitelji bolj majhnih ptic. No, kljub temu si je zmagovalec prislužil obljubljeno praktično nagrado, in sicer knjigo Ladislava Šiketa "Papiga skobčevka". Knjigo bo dobil po predhodnem sporočilu polnega imena in naslova na elektronski naslov: joze1950@hotmail.com.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Alojzij Pet 27 Maj 2011, 05:30

Ponovno se ti zahvaljujem, za zamisel in podelitev nagrade, lastniku največje ptice.!
Odziv res ni bil ravno velik, ampak tudi, če bi izbiral najmanjšo ptico, najbrž ne bi bilo dosti boljše.
Iz tvojih prispevkov vidim, da si eden od najboljših poznavalcev in ljubiteljev ptic na forumu.
Škoda se mi zdi, da na tvoje strokovne članke tudi ni bilo pretiranega odziva, s strani nas članov.
Ne vrzi "puške v koruzo"in ponovno napiši kakšen članek ali nam daj še kakšno idejo ! klicaj zelo vesel zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  prlekj Pet 27 Maj 2011, 09:36

Podobno kot IgorR. se je po moje marsikateri član izključil! V to rubriko namreč ne spadajo race, gosi, purani, noji,... Bi pa prav gotovo kateri drugi pTIČ bil večji od fazana. Mi se z našimi kanarčki in skobčevkami pač nismo mogli kosati z drugimi v tej kategoriji. Vse pohvale tebi Joško, enako pa velja tudi za Alojzij-a, ki se vključujeta v prenekatere debate in nasvete. Se vidi kdo zna veliko o pticah in to dela z ljubeznijo!
Še enkrat vsa pohvala in zahvala obema! nasmeh
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  prlekj Pet 27 Maj 2011, 09:39

Joško je napisal/a: zelo vesel Pri prebiranju prispevka o arah se mi je porodila zamisel, da bi na forumu izvedli anketo, kdo ima največjo ptico? Prepričan sem, da imate doma vsaj eno, ki bi lahko prišla v izbor. Da ne bom samo vrgel kosti, kot se temu reče, se moram pohvaliti z golobom srbskim visokoletalcem, ki meri 32cm.http://s0.mojalbum.com/zivali-srbski-visokoletalec_7939660_7939663_zoom_8056049.jpg

Pričakujem, da se bo kdo odzval na to zamisel, in da bomo v roku štirinajstih dni izvedeli, katera ptica je rekorder, in seveda predstavili njenega lastnika. Slednji bo vsaj z moje strani deležen praktične nagrade.


A ni to KAPUCINAR, nwm jaz sem imel (nekako) take, pa so mi rekli da se jim reče kapusinar-ji.
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Alojzij Sob 28 Maj 2011, 05:42

Vsak bi se lahko oglasil in Joškotu predlagal oz. povedal, da ima še večjo ptico od fazana.
Teoretično bi nekdo doma imel noja, ampak če se ne javi in ne "tekmuje"v konkurenci, ni nič.

V odgovoru si omenil "kapucinarja", ne vem sicer v kakšnem kontekstu si mislil.
To ime je sinonim za majhnega venezuelskega čižka(Spinus carduelis cucullatus), ki je zaslužen , da imamo kanarčke tudi v rdeči barvi.

Poglej, če si mislil to ptico!

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  TonTon Ned 29 Maj 2011, 09:51

pancho4 je napisal/a:Jaz sem do nedavno imel zelo lepega krokarja starega 5 let kateri je govoril,lajal,meketal,rezgetal toda usoda je taka ,da mi ga je ponoči odnesla lisica.Bom nabavil drugega ,ko se spomini na tega malo poležejo,drugače pa imam od večjih ptic penante in golobe kinge LP ROK

Legalno?
TonTon
TonTon
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 10/01/2011
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Maja Ned 29 Maj 2011, 10:00

O tem smo se že pregovarjali, glede druge ptice sicer... Pravilno je, da se ljudi opozori na dejstvo, da se divjih ptic ne sme imeti v ujetništvu, vendar očitati za nazaj ni ravno treba.

http://www.pernati-prijatelji.com/t756-kukavica
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  prlekj Ned 29 Maj 2011, 21:28

Alojzij je napisal/a:Vsak bi se lahko oglasil in Joškotu predlagal oz. povedal, da ima še večjo ptico od fazana.
Teoretično bi nekdo doma imel noja, ampak če se ne javi in ne "tekmuje"v konkurenci, ni nič.

V odgovoru si omenil "kapucinarja", ne vem sicer v kakšnem kontekstu si mislil.
To ime je sinonim za majhnega venezuelskega čižka(Spinus carduelis cucullatus), ki je zaslužen , da imamo kanarčke tudi v rdeči barvi.

Poglej, če si mislil to ptico!



Ne v mislih sem imel goloba! Mislim da Joško-tovega srbskega visokoletača!
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  kintok Čet 09 Jun 2011, 04:00

Škoda, da sem zamudila tekmovanje. No saj s kakadujem ne bi prišla v ožji izbor. Žal!!
kintok
kintok
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 04/10/2010
Starost : 56

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  jaka Ned 07 Avg 2011, 11:07

No jaz imam pa doma 3 pave ter eno samico 1 samica pa je preminila prejšnji teden 😢
Takoda glede na to, da je pav ptica ki ima rep dolg okoli 1.50m ter telo dolgo okoli 80 cm bi bila to akr velika ptica.
jaka
jaka
Član
Član

Število prispevkov : 30
Datum registracije : 28/07/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Kdo ima največjo ptico Empty Re: Kdo ima največjo ptico

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu