PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konvencija CITES

2 posters

Go down

Konvencija CITES Empty Konvencija CITES

Objavlja  Joško Tor 24 Maj 2011, 04:31

Da ne bi dolgo razpredal o varstvu živali v naravnem okolju, s poudarkom na pticah, bom kopiral spletno stran ministrstva za okolje in prostor. Prepričan sem, da se bomo vsi iz tega marsikaj naučili. Prijetno branje.

http://www.arso.gov.si/narava/vpra%C5%A1anja%20in%20odgovori/#N939

Pomembno se mi zdi izpostaviti tole:

Na sprehodu ste našli poškodovanega ptiča? Kaj lahko naredite?

VARSTVO ŽIVALSKIH VRST


Ob najdbi katerega koli osebka prosto živečih vrst živali (npr.: vrabec, kanja, srna, jež), ki je bolan ali ranjen ali če gre za zapuščene mladiče, ki sami še niso sposobni preživeti v naravi je potrebno obvestiti zatočišče za živali prosto živečih vrst. Trenutno v Sloveniji opravlja naloge zatočišča Golob d.o.o., Glavni trg 7, 2366 Muta. Gospa Nina Orehar, ki sprejema živali, je dosegljiva na telefonsko številko 031-813-097. Pokličete pa lahko tudi g. Zlatka Goloba na številko 041-518-939.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Konvencija CITES Empty Re: Konvencija CITES

Objavlja  Alojzij Tor 24 Maj 2011, 08:48

Hvala Joško, za ta komentar in za povezavo na uradno stran, ki je izredno obširna.

V teh mesecih smo in še bomo priča pravemu "bumu" podmladka živali v naravi.
Naj si zaradi nevednosti ne nakopljimo dela in sitnosti, ko domov prinesemo mlado žival
katerekoli vrste, misleč, da je poškodovana, zapuščena ali kakor koli ogrožena.
Največkrat seveda to ni res, ker se žival vede nagonsko, ko smo jo presenetili v svojem naravnem okolju,
ravno v najobčutljivejšem obdobju živlenja.

Predvidevam, da smo pernati prijatelji tudi prijatelji narave nasploh, zato nam ne sme biti žal nekaj minut za
pregled predpisov, ki se tičejo tudi vsakega od nas! nasmeh

http://www.arso.gov.si/narava/%c5%beivali/Zadr%c5%beevanje%20v%20ujetni%c5%a1tvu/
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu