PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nimfin mladiček bolan?

+2
Maja
anna
6 posters

Go down

nimfin mladiček bolan? Empty nimfin mladiček bolan?

Objavlja  anna Sre 06 Jul 2011, 21:51

živjo!

Moja nimfica je imela štiri jajčka in tako sem pred štirimi dnevi dobila dve novi papigi. Starša nista ravno skrbna, kar me zelo skrbi. Enega mladiča sta dobesedno zavrgla in ni preživel. Zbala sem se za drugega in ko sem videla, da tudi njega zavračata sem ga vzela iz kletke in opazila da ima na sprednjem delu vrata takšno veliko bulo, ki je velika kot mladičkov preostali trup. Izgleda kot da se v njem nabira vsa hrana ki jo zaužije. Razmišljala sem da je to posledica nepravile prehrane za tako mlado papigo, saj sta ji starša očitno devala samo semensko hravo. Jaz sem ji sedaj dala veliko vode in zelo razrečen korenčkov sok. Papigina prebava pa je super, tako da imam upanje da bo ta čudna reč na vratu izginila.
Nevem ali naj obiščem veterinarja ali ne..? Sedaj se ravno odpravljam na morje in niti predstavljam si ne kako jo bom lahko zapustila v takšnem stanju.
Imate kakšen nasvet?
Bi bil kdo priprvalje mogoče skrbeti zanjo ta čas ko me ni?

LP, Ana
anna
anna
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 06/07/2011
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

nimfin mladiček bolan? Empty Re: nimfin mladiček bolan?

Objavlja  Maja Sre 06 Jul 2011, 22:29

Ojoj! To ni nobena bolezen, to je papigina golša, kjer shranjuje hrano, s katero jo nahranita starša. Če je bila golša velika in polna, pomeni, da sta starša pridno hranila mladička. Vrni ga nazaj in pusti, da opravita svoje delo, nobenega razredčenega soka korenčka!
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

nimfin mladiček bolan? Empty Re: nimfin mladiček bolan?

Objavlja  Aleksander85 Čet 07 Jul 2011, 00:42

Vsi, ki nameravate postati lastnik kakršne koli živalce(ne govorim samo za ptice) se najprej vsaj osnovno izobrazite o le teh..Tako bo manj podobnih težav in živali bodo deležne pravilne oskrbe..
Upam ,da si razumela kaj želim povedat in verjamem ,da boš v prihodnje bolj pozorna in se prej pozanimala..Vsaj osnove gojenja je treba preden žival kupimo poznat.

LP
Aleksander85
Aleksander85
Član
Član

Število prispevkov : 50
Datum registracije : 09/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

nimfin mladiček bolan? Empty Re: nimfin mladiček bolan?

Objavlja  koss Čet 07 Jul 2011, 02:44

jajčno hrano jim daj,s tem boš staršem zelo olajšala skrb za mladiče
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

nimfin mladiček bolan? Empty Nimfin mladiček bolan?

Objavlja  Joško Čet 07 Jul 2011, 05:23

Iz tega prispevka bom komentiral zgolj eno okoliščino. O oskrbi naših pernatih prijateljev v času, ko smo na dopustu, gojitelji razmišljamo dovolj zgodaj, da nas po prihodu domov nič ne preseneti. Nekateri za hranjenje (najnujnejša oskrba) poprosijo sosede, drugi prijatelje in sorodnike oziroma osebe, ki so tega vešče. Najhuje je, da na dopustu venomer razmišljamo ali bodo naši ljubljenčki preživeli, ali pa jih bomo našli ležeče na hrbtu... Marsikdaj se je zgodilo, da je ptica umrla od lakote ob navidezno polni posodici hrane. V vsej nevednosti je oskrbnik kanarčka, papige, eksota...pozabil, da le-ti semensko hrano luščijo, ki seveda ostaja v posodici, zato je ni zamenjeval. So tudi primeri, ko je bil krmilnik postavljen na nedostopno mesto v kletki in so ptice poginile od žeje. Še večji problemi se pojavijo, če imamo več različnih vrst ptic. Takrat hrano nevešči oskrbnik po pravilu zamenjuje. Če dopust traja dalj čas, je to za ptice lahko pogubno. Da ne govorim o priprtih oziroma ne povsem zaprtih vratih, ki jih znajo (predvsem papige) odpreti in poleteti v večno svobodo (veliko njih v smrt, saj niso vešče življenja v naravi). In še več podobnih primerov je, tako da presenečen gojitelj po svojem povratku domov ne ve, ali bi se smejal ali jokal...

Da se v svojih izjavah ne bi ponavljal, začetnikom pri gojenju ptic predlagam, da se med drugim lotijo tudi temeljitega branja tega foruma. Prepričan sem, da bodo za svoj hobi izvedeli veliko zanimivega. To pa seveda ne bo dovolj. Znani gojitelji so se morali leta in leta učiti iz knjig in pridobljeno znanje sproti preverjati pri drugih gojiteljih v njihovih "delavnicah".
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

nimfin mladiček bolan? Empty Re: nimfin mladiček bolan?

Objavlja  Darko Kavaš Čet 07 Jul 2011, 18:50

Polna golša pri mladičku izgleda tako in kaže na to da starša dobro hranita mladiča ali če ročno hranimo mladiče mora biti polna.
Ponavadi je tako polna da zelo mlad mladič ne more stati na svojih nogah.

nimfin mladiček bolan? Golsa

nimfin mladiček bolan? Crop
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

nimfin mladiček bolan? Empty Nimfin mladiček bolan?

Objavlja  Joško Čet 07 Jul 2011, 20:40

Kratko, jedrnato in nazorno!
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

nimfin mladiček bolan? Empty Re: nimfin mladiček bolan?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu