PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREVOZ IN SELITEV SKOBČEVKE

2 posters

Go down

PREVOZ IN SELITEV SKOBČEVKE Empty PREVOZ IN SELITEV SKOBČEVKE

Objavlja  ANELEH Pon 12 Sep 2011, 21:55

Pozdravljeni!

Prosim vas za vaša mnenja in izkušnje iz prakse. Našega Jakca -skobčevka, smo ta vikend vzeli s sabo na vikend.Vožnje slabi 2 urci. S sabo smo imeli njegovo kletko, vendar je bil zelo žalosten in ni tri dni nič govoril, sicer ima že zelo bogat besedni zaklad.Imel je enake pogoje kot doma lahko bi tudi poletel vendar je bil vseskozi v kletki.
Kar me skrbi je to, da mu je v teh 3 dneh izpadlo ogromno perja. Stranske letalne in se še danes ko smo že doma vseskozi samo praska in čisti. Prebrala sem, da je to lahko od stresa vendar ne vem več kako naj mu pomagam.

lp Aneleh
ANELEH
ANELEH
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 09/06/2011
Starost : 64

Nazaj na vrh Go down

PREVOZ IN SELITEV SKOBČEVKE Empty Re: PREVOZ IN SELITEV SKOBČEVKE

Objavlja  Maja Tor 13 Sep 2011, 01:59

Prevoz in sprememba okolja je za papigo sigurno zelo stresna in najbrž je zato bil videti tako žalosten. To, da mu je odpadlo veliko peres pa je lahko normalno - ali je to leto že kaj menjal perje ali ste sedaj prvič videli peresa v kletka? Iz stresa si ponavadi ptice pulijo peresa, jim ne odpadejo kar same. Takšna reakcija pa je značilna za večje papige (sivi žako recimo). Če se samo čisti in ureja peresa in ni videti, da bi jih sam ven pulil, potem mu pač odpadajo. V tem primeru je dobro, da mu večkrat ponudite vodo za kopanje in poskrbite za dobro prehrano (malo kuhanega jajčka enkrat na teden ali pa kupljena jajčna hrana).
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu