PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Petje harških vrvivcev

4 posters

Go down

Petje harških vrvivcev Empty Petje harških vrvivcev

Objavlja  harzer Sre 30 Nov 2011, 09:02

Pozdravljeni,

vse, ki vas zanima petje harških vrvivcev, vas lepo vabim, da pridete v soboto 3.12. na državno razstavo ptic v Ravne na Koroškem. To soboto dopoldne bo potekalo tudi ocenjevanje petja harških vrvivcev, ki ga bo ocenjeval sodnik iz Avstrije.
Popoldne po 15.00 uri bo možno tudi poslušanje teh res čudovitih pevcev.
Vse, ki boste imeli kakršnokoli vprašanje, vam bom z veseljem odgovoril. Gre res za izredno priložnost. Se vidimo v soboto.

Lep pozdrav,
Aleš
harzer
harzer
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 19/10/2011
Starost : 51

Nazaj na vrh Go down

Petje harških vrvivcev Empty Re: Petje harških vrvivcev

Objavlja  Darko Kavaš Čet 01 Dec 2011, 04:09

Prosim če bo kdo obiskal državno razstavo, da objavi kako fotografijo ki jo bo naredil. Moje papige se že peljejo na razstavo. Bomo jutri videli kaki bodo rezultati.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Petje harških vrvivcev Empty Re: Petje harških vrvivcev

Objavlja  Alojzij Čet 01 Dec 2011, 05:51

Škoda, da ni te predstavitve petja žlahtnih harških vrvivcev v nedeljo, ko bomo že tako prisotni v večjem številu.
Tudi jaz si že nekaj let prizadevam k popularizaciji te izredne vrste kanarčkov, ki so jo v zadnjih desetletjih
zasenčili barvni kanarčki. Predvsem nam primanjkuje sodnikov, ki bi se poglobili v njihove ture.
Lahko, da se motim, vendar mislim, da po smrti prof. Franca Šuštaršiča, pri nas ni bilo več
dobrega poznavalca in strokovnjaka, ki bi ohranjali njihovo značilno petje z zaprtim kljunom. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Petje harških vrvivcev Empty Re: Petje harških vrvivcev

Objavlja  Darko Kavaš Čet 01 Dec 2011, 08:44

Potem se v nedeljo vidimo na razstavi forumaši, mislim da nas bo največ prisotnih med 14.00 uro in 16.00 uro, ali ne.
Da po debatiramo o določenih temah ki so aktualne, danes sem dal našemu predsedniku dopis o "DOVOLJENJU O GOJENJU" kaj je bilo zapisano o tem predvsem dopis ki ga je dobil Dominik, če bodo kaj govorili o tem, saj je danes peljal papige na razstavo in bo jutri sodeloval pri sojenju.
Zanima me tudi ali bo kdo imel kako samico standard papig ali nimfo za prodat na razstavi, da se zmenimo.

Jutri če bo kdo vedel kake rezultate razstave, bi prosil če jih bo lahko objavil na forumu.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Petje harških vrvivcev Empty Re: Petje harških vrvivcev

Objavlja  harzer Čet 01 Dec 2011, 09:14

Če bo zanimanje, se bomo dogovorili in naredili predstavitev petja harških vrvivcev še v nedeljo dopoldan.
Res škoda, da ni večjega zanimanja za to res posebno vrsto petja harških vrvivcev, ki se ga sploh ne da primerjati z ostalimi vrstami kanarčkov. Najboljšo predstavo o petju dobiš šele v živo. Vsi posnetki po spletu, ki sem jih slišal, res sem prečesel vse po dolgem in počez, so žal več ali manj slabi. Še večji užitek pa je, če dobro poznaš speve teh res izrednih pevcev.
harzer
harzer
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 19/10/2011
Starost : 51

Nazaj na vrh Go down

Petje harških vrvivcev Empty Re: Petje harških vrvivcev

Objavlja  Alojzij Pet 02 Dec 2011, 07:06

Tudi razstave najvišjega ranga pri nas niso organizirane tako, da bi človek dobil občutek
slavnostnega dogodka, ki bi poleg podelitve odličji nudil še kaj več.
Moj predlog, v tvojem primeru bi bil , da bi z dogovorom organizatorjev razstave takoj po podelitvi,
preko mikrofona povabiš prisotne na predstavitev in poslušanje petja harških vrvivcev.

Naj še povem, da kanarčke pevce vedno ocenjujejo in razstavljajo v ločenih prostorih klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Petje harških vrvivcev Empty Harški vrvivci

Objavlja  Joško Ned 04 Dec 2011, 07:10

V reviji Moj mali svet sem bral, piše v Dnevniku, dne 20.02.2007, Boris H. iz Celja, da lani (2006) na državnem prvenstvu zveze gojiteljev ptic med kanarčki ni bilo niti enega harškega vrvivca, da o kolekcijah teh odličnih pevcev sploh ne govorimo. Res so se v vseh teh letih, ko so v začetku harški vrvivci prevladovali, pojavile nove vrste kanarčkov pevcev, barvnih kanarčkov in postavnih ptic, vendar me zanima vzrok za tolikšen upad števila harških vrvivcev."

V katalogu rezultatov 20. državnega tekmovanja ptic 2011 sem zasledil, da so tokrat gojitelji prijavili pet kolekcij (20 ptic) in šestnajst posameznih primerkov harških vrvivcev. Očitno ta vrsta kanarčkov pevcev pri nas ni izumrla. Prvi uradni podatki o organiziranem gojenju teh ptic v Sloveniji segajo v leto 1927, ko je bil 2. januarja prvi sestanek - seja Društva za varstvo in vzgojo ptic Ljubljana - odsek za vzgojo "harcarjev", v gostišču pod Trančo. Za njihovo zlato dobo v Evropi sicer štejejo obdobje od 1880 do prve svetovne vojne.

Upam, da se bo trend naraščanja števila nastopajočih harških vrvivcev na tekmovanjih najvišjega ranga v Sloveniji nadaljeval in da nas bodo še dolgo razveseljevali s svojim prečudovitim petjem.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Petje harških vrvivcev Empty Re: Petje harških vrvivcev

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu