PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sobivanje SKOBČEVK

2 posters

Go down

Sobivanje SKOBČEVK Empty Sobivanje SKOBČEVK

Objavlja  Milko Ozmec Tor 10 Jan 2012, 21:01

Pozdravljeni
Imam dve skobčevki pa kletko 65x69x159. Sta samček in samička ki se zelo dobro razumeta in carkljata.Ena je lanska druga pa predlanska sodeč po barvi obročkov.
Ker se mi zdi kletka dovolj velika bi dodal še dve ptici, da pa bi bilo "meni " bolj zanimivo bi rad dodal neko drugo vrsto pa me zanima katera vrsta bi bila primerna za sobivanje z skobčevkami, če sploh, da ne bi prišlo do rivalstva. Sicer pa bi dodal še dve skobčevki.
Hvala za odgovor.
Milko Ozmec
Milko Ozmec
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sobivanje SKOBČEVK Empty Re: Sobivanje SKOBČEVK

Objavlja  Alojzij Sre 11 Jan 2012, 08:37

Mere kletke, ki jih navajaš so kar malo nadstandardne. Predvsem višina je tukaj neizkoriščena, ker se ptice
najrajši zadržujejo na najvišjih mestih. Vsekakor lahko v taki kletki domuje več ptic, vendar je za različne
vrste vseeno premajhna. Zato ti svetujem, da dodaš le še en par skobčevk, ki so že tako rade v skupini.
Malo si razglej ponudbo barvnih različic skobčevk in boš lahko tudi barvno popestril morebitne nove sostanovalce kletke.
Meni so vedno všeč skupine istih vrst ptic v različnih barvah, kar pri skobčevkah ne bo težko doseči. nasmeh nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sobivanje SKOBČEVK Empty Re: Sobivanje SKOBČEVK

Objavlja  Milko Ozmec Sre 11 Jan 2012, 19:51

Pozdravljen
Hvala za odgovor. Prosil bi te še za eno zadevo, glede na to da imam par in postavil sem valilnico ki jo redno obiskujeta me zanima ali naj dodam še en par ali kaj drugega in ali je dovolj ena valilnica ali moram postaviti dva da ne bo rivalstva.
Moram povedati da sem čisti začetnik zato bom za vsak nasvet hvaležen.
Hvala za pomoč in nasvet.
Milko Ozmec
Milko Ozmec
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sobivanje SKOBČEVK Empty Re: Sobivanje SKOBČEVK

Objavlja  Alojzij Čet 12 Jan 2012, 06:53

Pri postavitvi valilnic ali gnezd pri pticah je potrebno upoštevati nekaj stvari. V primeru parjenja več parov v isti kletki ali voljeri mora biti število gnezd večje od števila parov ptic. Pametno je tudi razporediti gnezda v isto višino.
V obdobju parjenja rado prihaja do rivalstva in pretepov za najbolša gnezda. Če je izvedljivo, naj bodo gezdilnice postavljene na odprino iz zunanje strani. Tako imajo ptice v sami kletki več prostora, mi pa iz zunanje strani lažje nemoteno kontroliramo gnezdo. Ustrezne, dovolj velike gnezdilnice namestimo le takrat, ko želimo imeti mladiče.
Po končanem paritvenem obdobju, jih vedno odtranimo in očistimo ter shranimo za naslednjo sezono. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sobivanje SKOBČEVK Empty Re: Sobivanje SKOBČEVK

Objavlja  Milko Ozmec Pon 23 Jan 2012, 21:30

Hvala za napotke. Kupil sem še en parček, vsaj upam da je tako. Lepo se razumejo, le najmlajša samička se včasih drži nekoliko po strani, ampak vse pogosteje se vključuje v pogovore in igre preganjanja po kletki. Zelo lepo, vsak dan vsaj uro dve sedim pri kletki in uživam v tem kar ta mala pisana druščina počenja. Zanima me ali morajo biti po parih ali je vseeno ali je kak samček ali samička viška v jati.

Hvala in lep pozdrav v Medvode
Milko Ozmec
Milko Ozmec
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sobivanje SKOBČEVK Empty Re: Sobivanje SKOBČEVK

Objavlja  Alojzij Tor 24 Jan 2012, 05:46

V manjših kletkah je najbolje, če so ptice po parih. V času parjenja že pri parih prihaja do napetosti, če je
kakšna ptica brez para bodo te napetosti še bolj izražene.

Za navedeno dimenzijo kletke sta dva para čisto dovolj. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sobivanje SKOBČEVK Empty Re: Sobivanje SKOBČEVK

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu