PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nos skobčevke

2 posters

Go down

Nos skobčevke Empty Nos skobčevke

Objavlja  Uroš K Čet 16 Feb 2012, 04:19

torej znano je da imajo samice skobčevk rjave nosove in samci modre. zdaj pa me zanima ali je možno da se tudi nos samčka obarva rjavkaste barve med tem ko menja perje in ni v paritvenem obdobju. samček je skobčevka modre barve.
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Nos skobčevke Empty Re: Nos skobčevke

Objavlja  Alojzij Čet 16 Feb 2012, 04:28

Sigurno drži, da se nianse barve nosnic pri skobčevkah spreminjajo glede na barvo ptice, starost in paritveno obdobje. Modra nosna guba za samčka in rjava za samičko je samo okvirno merilo in pokazatelj spola nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nos skobčevke Empty Re: Nos skobčevke

Objavlja  Uroš K Čet 16 Feb 2012, 05:02

aha, ker sem na eni od strani bral, da je rjavkasta barva na samčkovem nosu lahko pokazatelj neravnovesja hormonov kar je lahko posledica tumorjev. no moj izgleda zdrav in živahen, čeprav je imel na začetku ko sem ga dobil nekoliko težav z prebavo, ki sem jo popravil z oglejm in vitamini.
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Nos skobčevke Empty Re: Nos skobčevke

Objavlja  Alojzij Čet 16 Feb 2012, 05:09

Uroš K je napisal/a:aha, ker sem na eni od strani bral, da je rjavkasta barva na samčkovem nosu lahko pokazatelj neravnovesja hormonov kar je lahko posledica tumorjev. no moj izgleda zdrav in živahen, čeprav je imel na začetku ko sem ga dobil nekoliko težav z prebavo, ki sem jo popravil z oglejm in vitamini.

Neravnovesje hormonov je ravno naravna, nebolezenska razlika med hormoni v paritvenem obdobju in zmanjšano količino hormonov v obdobju mirovanja, kar se lahko kaže tudi v razlikah barve nosne gube. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nos skobčevke Empty Re: Nos skobčevke

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu