PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIVA VRANA

3 posters

Go down

SIVA VRANA Empty SIVA VRANA

Objavlja  Alojzij Tor 27 Mar 2012, 08:42

Siva vrana (Corvus cornix) je postala pogosta ptica v bližini naših domov. Zaradi svoje bistroumnosti in močnega kljuna pogosto naredi tudi škodo na objektih, avtomobilih ter kmetijskih površinah.
Tudi manjše ptice, posebno v gnezditvenem obdobju, niso varne pred njo. Tudi za nas je lahko srečanje z njo neprijetno, če se v pomladnih mesecih znajdemo v bližini drevesa, kjer ima svoje gnezdo. Neusmiljeno bo kričala in nas v nizkih preleth odganjala. Ljudje to jemljejo kot napad, vendar je to bolj simulacija napada kakor resna grožnja. Potencialno ogroženi bi lahko postali majhni otroci, če bi slučajno naleteli na ravnokar speljano mlado vrano, ki bi s klicanjem privabila starše.
Gnezdo si naredi na visokem gostem drevesu. Znese 3 do 6 zelenih jajc z rjavimi pegami. Valjenje traja cca 18 dni. Siva vrana je ena redkih ptic, ki je opredeljena po Zakonu o lovu med malo lovno divjad.
Družina vranov (Corvidae) šteje še kar nekaj podobnih in ozko sorodnih vrst, ki so celo ogrožene in zato zaščitene.:
-črna vrana (Corvus corone)
-poljska vrana (Corvus frugilegus)
-krokar (Corvus corax)
-kavka (Corvus monedula)
Sporočajte na forum kakšne so vaše izkušnje s sivo vrano in ali se v njihovi bližini kdaj počutite ogroženi!

http://www.rtvslo.si/okolje/na-seznamu-za-odstrel-se-sive-vrane/98047
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

SIVA VRANA Empty Re: SIVA VRANA

Objavlja  Maja Sre 28 Mar 2012, 03:38

Jaz moram reči, da z njimi nisem imela nikoli nobene slabe izkušnje. V Ljubljani kjer živim, je kar nekaj parov okoli stolpnic, pa se vedno samo oglašajo, nikoli ne letajo nad ljudmi ali kaj podobnega. Prav tako me ne motijo, meni so čisto vse ptice lepe, za vrane oz. družino vranov pa je sploh značilno, da so zelo inteligente. nasmeh To, da so se zelo razširile ter postale "nadloga", je samo naša krivda, ker preveč smetimo in dobesedno mečemo hrano naokoli. Ravno zadnjič sem na sprehodu videla dve vrani, ki sta se ubadali z vrečko v kateri je bila salama. Kasneje sta jo tudi uspeli ven spravit iz vrečke, ampak je bla še v ovitku in je potem nista mogli pojesti. Ljudje smo res eni packi...
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

SIVA VRANA Empty Re: SIVA VRANA

Objavlja  doberman Sre 28 Mar 2012, 06:59

Enkrat sem bil na obisku pri enem gospodo iz Nm. imel je eno črno vrano ki ji je bilo ime jaka in je govorila svoje ime, ter govorila zdravo to je sem jo slišal v slabih pol urah stavim pa, da je veedela še več besed.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

SIVA VRANA Empty Re: SIVA VRANA

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu