PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Belo siva nimfa

5 posters

Go down

Belo siva nimfa Empty Belo siva nimfa

Objavlja  anjafirbc Tor 13 Nov 2012, 09:40

Zdravo.

Zanima me, če kdo ve kje bi se dalo dobiti nimfo oziroma dve, belo sive barve Nimfa 4
(preko googla sem jih našla kot white faced cockatiel)

Če je le mogoče, bi se želela izogniti trgovinam z živalmi, saj imam z njimi kot večina slabe izkušnje.

Na forumu sem dobila že ogromno koristnih informacij, imam pa vseeno še nekaj vprašanj.
Sprva sem mislila kupiti le eno nimfo, vendar sem že marsikje slišala in prebrala, da je dobro, če imajo družbo svoje vrste.
V primeru da kupim dve nimfi, me zanima kako je s socializacijo, morebitnimi "potomci", kar si nebi želela ter z učenjem
govora?

anjafirbc
anjafirbc
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 12/11/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  dominik Tor 13 Nov 2012, 10:02

Da ti bo lažje za iskat tem nimfam pri nas pravimo brezlične nimfe.Sam imam par ki bi letos moral imeti kaj potomcev.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  kuglfish Sre 14 Nov 2012, 00:18

Na forumu sem dobila že ogromno koristnih informacij, imam pa vseeno še nekaj vprašanj.
Sprva sem mislila kupiti le eno nimfo, vendar sem že marsikje slišala in prebrala, da je dobro, če imajo družbo svoje vrste.
V primeru da kupim dve nimfi, me zanima kako je s socializacijo, morebitnimi "potomci", kar si nebi želela ter z učenjem
govora?

Odgovorila bi na ta del vprašanja. Mi imamo dve nimfi. Prvega samčka od januarja pa je še vedno plašen. Drugo nimfo pa smo mlado dobili junija in je čisto drugačen karakter. Je pogumen, raziskuje in uničuje nasmeh po stanovanju, pride na prst, med našini obroki je obvezno komu na rami, krade tipke iz računalniške tipkovnice, nikoli resno ne uščipne... Starejši ga samo opazuje in ga kliče... Se pa čistita med sabo, skupaj jesta in se tudi kdaj skregata. Mislim pa, da sta oba samčka. Govori pa zaenkrat nobeden ne.

Če bi imeli samo tega drugega ptička, bi se na nas sigurno še bolj navezal, saj mu je sedaj glavna družba njegov sostanovalec. Mislim pa, da je tako boljše za oba, saj bi bila nekaj ur dnevno sama, naš 'zadržan' ptiček pa ima tako vsaj družbo, saj se kljub vsakodnevnem ukvarjanju ljudi še vedno boji (se pa umakne tudi malemu).

kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  Gost Sre 14 Nov 2012, 05:27

A ni to res zanimivo kako se lahko tako razlikujejo po karakterjih? nasmeh
Kot da glavnino prinesejo že s sabo na svet.. ker če pomisliš, da jih imaš skupaj v isti kletki, isto okolje, isti lastnik, pa enako vzgajaš in ne delaš nobenih razlik, pa vseeno imajo prav različno obnašanje in so vsak po svoje zanimivi nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  kuglfish Sre 14 Nov 2012, 06:15

Ja, vsak ima svoj značaj. Tudi do igrač in novih stvari sta povsem različna, pa mali ves čas nekaj čivka.


Nimfa 3
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  dominik Sre 14 Nov 2012, 09:09

Da se malo pohvalim mi je uspelo nimfo naučit da zažvižga himno in to tako nežno da bi ga poslušal celi dan in od takrat se sploh ne oglasi drugače Nimfa 4 Nimfa 4 Nimfa 4 Nimfa 4 Nimfa 4 zelo vesel
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  kuglfish Sre 14 Nov 2012, 09:45

dominik je napisal/a:Da se malo pohvalim mi je uspelo nimfo naučit da zažvižga himno in to tako nežno da bi ga poslušal celi dan in od takrat se sploh ne oglasi drugače Nimfa 4 Nimfa 4 Nimfa 4 Nimfa 4 Nimfa 4 zelo vesel

Potem je treba pa ves čas stati zelo vesel .

Torej se naučijo žvižgati tudi če so v družbi drugih nimf?
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  nixi Sre 14 Nov 2012, 22:53

Trditev da se papige udomačijo in navežejo na človeka le če so same, je popolnoma napačno. Prav tako pa je takšno dejanje tudi kruto do živali. Nimfe so zelo družabne, zato nujno potrebujejo partnerja iste vrste. Kar se pa tiče udomačitve, so pa v družbi iste vrste ponavadi dosti bolj pogumne, prav tako pa se tudi učijo druga od druge.
Vse več je oglasov, kjer prodajajo ročno hranjene mladiče, popolnoma udomačene, …
Res je, da se vsakemu na začetku zdi ljubko, če mu ptica sledi po stanovanju, se pusti božat,… Vse manj zabavno pa to postane, ko ptica kriči, vsakič ko človeka, za katerega je zaradi osamljenosti prepričana, da je njen partner, zapusti prostor. Naj več problemov se pojavi, ko ta ptica spolno dozori, je frustrirana, postane agresivna, napada ali se poskuša parit z človekom.
Takšno ptico je zelo težko ponovno socializirati, saj še sama ne ve, da je ptica in ne prepozna svoje lastne vrste. Je pa zmeraj vredno truda, saj je prav človek tisti, ki jo je takšno naredil.

Se opravičujem za izpad, ampak te stvari je treba tudi na slovenskih forumih povedat…
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  Gost Sre 14 Nov 2012, 23:45

V čem je pa sploh problem Nixi?
Na tem forumu pa res skoz ponavljamo, in to pri vseh vrstah, ne samo pri nimfah in skobčevkah, da se priporoča imeti vsaj par če že ne več primerkov iste vrste... in se bolj ali manj tudi vsi tega držimo nasmeh
Tako da, to res ni neka novost, ki bi jo morali zdaj prenest iz nemškega foruma tudi na slovenski, ampak je dovolj, da samo malo pobrskamo po starejših prispevkih, pa nam bo vse jasno nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  nixi Čet 15 Nov 2012, 02:12

To je že super, ampak se mi zdite pre popustljivi. mižikanje Pa tudi problemi z ročno hranjenimi pticami so zelo veliki. zavijanje z očmi
Problem je v tem, da si vsak želi ptico, ki je fixirana na njega in govori. To enostavno ni zdravo obnašanje za nimfo.

Se opravičujem če sem si upala preveč, ampak zdi se mi da večina papagajev v Sloveniji trpi, pa ne mislim teh iz tega foruma. Če si samo pogledaš tiste v trgovinah z malimi živalmi in način svetovanja, pa velikosti kletk, ki jih prodajajo... jokanje Groza!
Zdi se mi, da če pomembne stvari na takšnih forumih večkrat in bolj ostro ponoviš, bo to več ljudi prebralo in upam, da si bo to kdo vzel k srcu in življenje svojega papagaja izboljšal.

Pa ne gre se samo za to, da rabijo partnerja, rabijo tudi prostor, možnost gibanja, primerno prehrano in še marsikaj. Pa večina se ne zavedajo dejstva, da ta žival živi 25 let. To ni hrček.

Te stvari se mi zdijo pomembne. Je pa res, da sem danes vstala z levo nogo mižikanje
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  Gost Čet 15 Nov 2012, 02:32

Ja Nixi, se popolnoma strinjam s tabo in če hočemo vsem pticam v ujetništvu res SAMO DOBRO, je prav, da čimveč lastnikov, skrbnikov pritegnemo na forum, sploh začetnikov, da si tukaj sami preberejo čimveč koristnih informacij in napotkov...

Vsi vemo, da je najteže spraševat tiste stvari, kjer imaš najmanj pojma, in si vedno malo v strahu, da se ne boš osmešil.. iz tega razloga pa so forumi idealni in dobrodošli, ker vsaj osnove lahko izveš samo s prebiranjem... nasmeh

in, kot sem že prej rekla, če hočemo pticam pomagat, je treba čim več začetnikov in tistih, ki živijo v zmotnih prepričanjih, pridobit na forume, in jim v prijaznem - pozitivnem tonu delit informacije, ker le tako ostanejo in prebirajo dalje.. mižikanje

Če pa bo forum tak, da bo lih vsak ki bo imel pet min cajta, sejal slabo voljo med ostale, potem pa res nevem če ima sploh kdo kako korist od njega??

Želim ti, da se ti druga polovica dneva prevesi v dobro voljo zelo vesel mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  lekovec Čet 15 Nov 2012, 05:04

Sori NIXI,ampak se ne strinjam z tvojim 'jeznim' pisanjem,ker je treba na zadevo ki jo kritiziraš gledat z malo širšega zornega kota in ne z negativnim prizvokom.
LP pa brez zamere.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  dominik Čet 15 Nov 2012, 09:43

Vsi ki si omislimo ptico ki je ročno hranjena se moramo najprej vprašat koliko časa ji lahko nudimo in ali bo to trajalo konstantno vsaki dan.Sam imam kar nekaj ptic ki živijo v moji dnevni sobi(5) ker se pri nas cela družina ukvarja z njimi in nikoli nisem ugotovil da bi si iskali drugačno družbo postajali agresivni zaradi prejnaštetih stvari.Povem vam pa da ni vseno gdo in na kak način je ptico vzgojil.Sem že poizkusili kar nekaj načinov in so bili rezultati zelo zelo različni.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Belo siva nimfa Empty Re: Belo siva nimfa

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu