PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

skobčevke

2 posters

Go down

skobčevke Empty skobčevke

Objavlja  sarahtacek Tor 03 Apr 2012, 03:58

jas imam problem in sicer v petek sem dobila skobčevko samčka,zelene barve pusti se božat ampak ne vem kdaj je pravi trenutek da ga spustim iz kletke da prosto leta v sobi.sicer mi je že par krat šel na roko vendar ob moji pomoči saj sem mu roko dala ob noge. ampak včasih pa sploh noče iti na roko in noro leta sem ter tja .Ima malo kletko zato mu nameravam kupiti novo večjo ampak še zbiram denar. ta kletka ki pa jo imam pa je zelo mala zato pa ne more normalno letati, že to je razlog zakaj ga želim navadit da bi bil spuščen v sobi.
hvala za pomoč nasmeh
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Boba Tor 03 Apr 2012, 06:04

Svojo ptico zelo natančno opazuj, ko se ukvarjaš z njo. Po očeh boš zelo hitro ugotovila, ali je sproščen ali prestrašen. Mirno mu prigovarjaj, gibi naj bodo umirjeni in počasni. Kar nadaljuj z navajanjem na roko. Če se prestraši, daj roko ven in se pogovarjaj z njim. Ko se umiri, poskusi še enkrat. Ponavadi tudi pomaga, če mu ob tem ponudiš bar v klasju. Postavi roko tako, da ga ne bo dosegel, razen če ti stopi na prst. Ko bo brez problemov prišel na prst, ga lahko spustiš. Vendar bodi prepričana, da boš vsaj prvič potrebovala kar nekaj časa, da ga boš spravila nazaj v kletko, zato ga spusti takrat, ko boš imela na voljo veliko časa. ZELO je namreč pomembno, da si mirna, ko ga loviš. Tako bo miren tudi on. Če pa boš "živčnarila" ali se drla nanj, bo pa samo še bolj vznemirjen in ga bo še težje ujeti. Ko začutiš, da postajaš nervozna, se ustavi, zadihaj in nadaljuj šele, ko boš mirna. Koliko časa to traja, pa ti ne znam povedati. Verjetno je odvisno tudi od ptice. Moja prva skobčevka je prvič potrebovala 15 minut, potem pa le še 5 minut. Kasneje, ko sva se že dobro poznali, je šla notri na besedo. Ampak ona je bila perla, ostali niso tako ubogljivi. Pa niti ni tako moteče glede na to, da je kletka cel dan odprta.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Sre 04 Apr 2012, 02:54

hvala ,bom poskusila.
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Pon 09 Apr 2012, 00:25

Danes sem poskusila pa sem jo z lahkoto dobila nazaj v kletko.
Hvala. zelo vesel
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Boba Pon 09 Apr 2012, 02:45

Super, čestitam! kul Le tako naprej.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu