PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanarčki s čopo - lancashire

Go down

Kanarčki s čopo - lancashire Empty Kanarčki s čopo - lancashire

Objavlja  Joško Tor 29 Maj 2012, 05:50

Da si bom olajšal delo in prihranil čas, bom prilepil prispevek iz foruma z naslovom "največji kanarček je...", kjer sem predstavil edinega še manjkajočega kanarčka s čopo, in to Lancashire (D 4a s čopo in D 4b brez čope). Lancashire meri v dolžino zavidljivih 23 cm. Gre za zelo staro vrsto, katere začetki segajo v leto 1750. Po drugi svetovni vojni je skoraj izginil z razstav in tekmovanj. Zadnje čase je zanimanje zanj spet naraslo.

Tudi lancashire delimo v čopaste in partnerje brez čope. Angleški gojitelji čopaste primerke imenujejo lancashire - coppy, nečopaste pa lancashire - plainhead. To vrsto se goji v rumeni in beli barvi. Pri njih se pojavlja podaljšan faktor perja, zato so na tekmovanjih največkrat intenzivni primerki.

Če boste slišali za velikana med kanarčki, vedite, da gre za lancashira. Pri nas se je zanj udomačilo ime lankšir.

_________________Kanarčki s čopo - lancashire Canarino-lancashirecoppy

https://www.youtube.com/watch?v=arfw5GKunSk
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Kanarčki s čopo - lancashire Empty Re: Kanarčki s čopo - lancashire

Objavlja  Gost Pet 01 Jun 2012, 19:19

pa še malo mladičkov:
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Kanarčki s čopo - lancashire Empty Kanarčki s čopo - lancashire

Objavlja  Joško Pet 01 Jun 2012, 21:35

"Ni lepšega pušeljčka", pravijo gojitelji ptic, "kot polno gnezdo mladičev, ki prosijo hrano", je v svojo knjigi Kanarčki zapisal Marko Prašnikar. "Več mesecev smo načrtovali, kombinirali in skrbno pripravljali parčke, da bi dobili čimveč lepih in zdravih mladičev. Z veseljem pa je pogosto povezano tudi razočaranje. Lahko smo načrtovali nekaj drugega, kot se je izvalilo. Čas, ko se valijo mladiči in čas, ko z njimi tekmujemo, sta najbolj razburljiva v gojiteljevem življenju", še med drugim preberemo v avtorjevi knjigi.

Na zadnjem posnetku vidimo, da so v gnezdu trije primerki s čopo in eden brez nje. Iz prakse je znano, da se na šestnajst primerkov izvali polovica s čopo in polovica brez čope. Enak odstotek je intenzivnih in neintenzivnih. Da bi se izognili letalnemu faktorju (ta se pri teh kanarčkih pojavi pri parjenju intenzivnih primerkov med seboj in parjenju čopastega kanarčka s čopo in kot tretjem primeru dominatno belih kanarčkih), parimo čopastega kanarčka in kanarčka brez čope. Paziti tudi moramo, da ne bomo parili neintenzivne primerke med seboj, ker bo pri več ponavljanjih prišlo do deformacije perja (lumps).
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Kanarčki s čopo - lancashire Empty Re: Kanarčki s čopo - lancashire

Objavlja  Gost Sob 02 Jun 2012, 06:26

Se strinjam tale stavek v knjigi ki ga je zapisal Marko Prašnikar se mi je najbolje usedel v spomin!!!
To je tudi moja edina knjiga že od mojega očeta sigurno je 20 let stara.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Kanarčki s čopo - lancashire Empty Re: Kanarčki s čopo - lancashire

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu