PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rejci!

5 posters

Go down

rejci! Empty rejci!

Objavlja  finch Ned 19 Jul 2009, 21:06

ali kdo slučajno pozna kakšnega rejca gouldovih amadin? nujno!!!
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

rejci! Empty Re: rejci!

Objavlja  Maja Pon 20 Jul 2009, 04:26

Joj žal ne poznam nobenega... Sem pa uspela najti tole stran enega gojitelja (poglej tudi pod povezave - ima še druge gojitelje in društva gor). mižikanje

http://www.amadine.net/Domov.html
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

rejci! Empty Re: rejci!

Objavlja  finch Pon 20 Jul 2009, 07:43

ja njega poznam ampak si trenutno ne morem pomagati z njim hvala vse eno
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

rejci! Empty Re: rejci!

Objavlja  Marulek Sre 19 Avg 2009, 19:23

Pokliči g.Zalaznika v Moste pri Komendi 031 874 364 ali g.Škulja na 041 500 269
Lp Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

rejci! Empty Re: rejci!

Objavlja  vkrsinar Sob 08 Okt 2011, 02:20

Opozorilo vsem ljubiteljem Gould amadin.

Pred pol leta sem kupil dva parčka Gould amadin v Mariboru pri g. Muhiču. Čez čas so te amadine začele težko dihati in kašljati. Danes sem jih peljal k veterinarju g. Golobu. Še preden se je lotil mojih ptic je vprašal, če sem jih kupil v Mariboru pri g. Muhiču. Povedal mi je, da je že imel več primerov Gould amadin kupljenih prav pri temu rejcu in da goji bolane ptice. Na prvi pogled je ptica videti zdrava, čez čas pa ima težave z dihali, saj se v njih razvije zajedalec. Trenutno zdravim oboleli parček in upam na boljše. No
vkrsinar
vkrsinar
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

rejci! Empty Re: rejci!

Objavlja  Alojzij Sob 08 Okt 2011, 06:41

Hvala za opozorilo, vendar novica ni tako pretresljiva kakor se sliši. Znano je, da se ptice rade okužijo tudi
z raznimi zajedalci. Zajedalci so bodisi v prebavilih, drugi v perju, tretji v dihalnih organih. Kdor ima večje
število ptic, ki jih prinaša iz vseh vetrov se mu bo slej ko prej zgodilo nekaj podobnega.
Pomembno je prepoznati težavo in jo ustezno odpraviti. Vedno je potrebno računati, da je ptica, ki smo jo
na novo prinesli v svojo jato, lahko nosilka določene bolezni ali zajedalcev.

Pameten nasvet; Vsako ptico imejmo približno en mesec v karanteni ( ločeno od ostalih ptic),da ob
morebitni njeni bolezni ne okužimo še ostalih ptic. To je standardni postopek tudi za ostale živali klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

rejci! Empty Re: rejci!

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu