PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Želim prebarvati kletko za skobčevko

2 posters

Go down

Želim prebarvati kletko za skobčevko Empty Želim prebarvati kletko za skobčevko

Objavlja  anjafirbc Pon 12 Nov 2012, 10:30

Lep pozdrav.

V prihodnjih mesecih nameravam posvojiti skobčevko vendar želim pred nakupom dobiti čimveč informacij. Ta forum je precej izčrpen, kar me zelo veseli nasmeh

Vseeno pa nikjer še nisem našla te teme, zato ustvarjam novo..

Doma že imam kletko velikosti V 53x D 55 x Š 28 cm. Zanima me, če je to zadostna velikost za eno skobčevko. Bi morda morala biti širša?

Zanima pa me tudi, če lahko kletko prebarvam, morda z barvo v spreju? Mogoče kdo ve katere barve so škodljive in katere ne?

Vnaprej hvala za odgovor nasmeh
anjafirbc
anjafirbc
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 12/11/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Želim prebarvati kletko za skobčevko Empty Re: Želim prebarvati kletko za skobčevko

Objavlja  Gost Pon 12 Nov 2012, 17:59

Anja!

Ta kletka je za stalno bivališče skobčevke res majhna, in bi jo lahko imela samo za prvo silo oz če bi imela papigo prosto spuščeno cel dan in bi vanjo hodila samo spat.
Drugače pa se ti bolj kot barvanje splača kupit eno rabljeno z inox mrežo.Na bolhi jih je vedno dovolj po ugodnih cenah, in kvalitetna barva ni poceni, pa še trajna rešitev ni.
Jaz bom letos renovirala dve moji res veliki, za velike papige, ker so zelo fajn in mi jih je škoda, ampak jih bom peljala raje h kleparju barvat, da jih da še v peč za vsak slučaj, pa z okolju prijazno barvo - predvsem brez svinca nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Želim prebarvati kletko za skobčevko Empty Re: Želim prebarvati kletko za skobčevko

Objavlja  anjafirbc Tor 13 Nov 2012, 09:22

Hvala za odgovor nasmeh

Sem predvidevala da bo premajhna.. Še posebej zato, ker se še vedno nekako odločam med skobčevko in nimfo..

Skobčevka 2 ali Nimfa 4

Vsekakor velja pravilo "najprej štalca, pol pa kravca" zelo vesel

Glede na to da sem študentka bo malce trajalo zaradi financ, vendar vsekakor bo vredno čakanja.
anjafirbc
anjafirbc
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 12/11/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Želim prebarvati kletko za skobčevko Empty Re: Želim prebarvati kletko za skobčevko

Objavlja  Gost Tor 13 Nov 2012, 18:46

Anja!

Če imaš koga, da ti lahko malo pomaga, lahko lepo in praktično kletko narediš tudi sama, sploh če boš imela dve nimfi, ker boš rabila večjo - te so pa bistveno dražje... Za dobit idejo ti svetujem, da pogledaš slike od našega člana Lekovca, ker se je res lepo potrudil. nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Želim prebarvati kletko za skobčevko Empty Re: Želim prebarvati kletko za skobčevko

Objavlja  Ronja Sob 29 Dec 2012, 17:01

Lepo pozdravljena in dobrodošla med nami! Lepo je slišati, da se odločaš za hišnega ljubljenčka, in še bolj, da se o ptičkah najprej temeljito pozanimaš nasmeh

Gotovo si med branjem foruma naletela tudi na več razprav o osnovnih potrebah jatnih živali, med katere sodijo tako skobčevke kot nimfe - ena teh je, da jih imamo najmanj v paru. Zato je dobro, da že od začetka razmišljaš o večji kletki. O velikosti kletke smo sicer že pisali, ampak zdaj ta hip ne najdem teme, da bi ti prilepila povezavo.

anjafirbc je napisal/a:
Doma že imam kletko velikosti V 53x D 55 x Š 28 cm. Zanima me, če je to zadostna velikost za eno skobčevko. Bi morda morala biti širša?
Zanima pa me tudi, če lahko kletko prebarvam, morda z barvo v spreju? Mogoče kdo ve katere barve so škodljive in katere ne?

Kot ti je povedala že metka, je ta kletka veliko premajhna. Razen če bi jo uporabljala samo za spanje, pa še takrat ni priporočljivo imeti tako male kletke, saj navsezadnje ptic včasih ne moremo imeti spuščenih (npr. če nas ni doma) - v takem primeru bi bila ptička prisiljena ostati v kletki. Zato - bolje že takoj večja kletka. Tale majhna ti lahko pride prav kot transportna kletka ali če boš morala kdaj kakšnega ptička dati "v karanteno".

Resnično minimalne mere kletke za par skobčevk naj bi bile 1,0 x 0,5 x 0,5 (D x Š x V), najpomembnejša je dolžina kletke, pa tudi razdalja med prečkami ne sme biti prevelika (približno 1 cm - glej, zakaj je to zelo pomembno: https://www.youtube.com/watch?v=dqCLdLHILr8) in te naj bodo predvsem vodoravne, da lahko ptica bolje pleza. Seveda je ob tako majhni kletki nujno vsakodnevno spuščanje ptice. Vedno velja pravilo - večje je boljše. Kletka naj bo res čim večja, tega ne boš obžalovala. In ja, res je ceneje, če jo narediš doma sama - samo mrežo moraš kupiti pravo, brez strupenih primesi.
Kletke nikakor ne sprejaj sama, barve v sprejih so za skobčevke večinoma strupene! Ptički večkrat grizljajo po kletki in če bo skobčevka použila strupeno barvo, bo vsega veselja hitro konec.

Ali znaš nemško? Če ja, potem ti priporočam branje te strani: http://www.birds-online.de/index.html, pa tudi tale je odlična: http://www.welli.net/
Strani v angleščini je treba brati bolj previdno, tam včasih najdeš prave bučke. Nemci imajo to bolje poštimano, tam je namreč nadzor nad živalmi veliko strožji.

Lepo bodi!
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Želim prebarvati kletko za skobčevko Empty Re: Želim prebarvati kletko za skobčevko

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu