PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JAJČKA

5 posters

Go down

JAJČKA Empty JAJČKA

Objavlja  spelcamarelca Sob 05 Jan 2013, 06:39

Živijo!

Zanima me, kolikokrat na leto nimfe nesejo jajca? najina pepca se spet pripravlja, da bo drugič valila... zelo vesel
spelcamarelca
spelcamarelca
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 09/10/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  dominik Sob 05 Jan 2013, 08:10

Lahko večkrat ampak je za dobro ptcam pustiti največ dve gnezdi ker bi jih v nasprotnem primeru preveč izčrpali.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  Gost Sob 05 Jan 2013, 08:15

Špelca!

A si nabavila tudi samčka? če nisi, potem računaj da bo na cca 3 mesece naredila kakšno jajčke, ni pa nujno - lahko tudi preskoči nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  spelcamarelca Sob 05 Jan 2013, 09:35

Dominik, kako pa naj ji ne pustim gnezd? saj si kar sama naredi iz časopisnega papirja, ki ga ima na tleh... ali lahko kako vplivava na to, da ne bi imela jajc? aja, pa spet je začela steno gristi... kot da ji nekaj manjka...

Metka, samčka nisva kupila.... spet se tako obnaša kot se je prvič (da otrpne, dviguje ritko, ...) in sva sklepala da bo spet imela jajca...

pa še nekaj me zanima... nekaj sva gledala po inernetu da bi imela ptička, ki se mu reče indian ringneck (poznam samo angleško ime)... se jih da kje v sloveniji kupiti? hvala za odgovore... zelo vesel
spelcamarelca
spelcamarelca
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 09/10/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  spelcamarelca Sob 05 Jan 2013, 09:36

baje se mu reče mali aleksander (indian ringneck)... nasmeh
spelcamarelca
spelcamarelca
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 09/10/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  dominik Sob 05 Jan 2013, 10:27

[quote="spelcamarelca"]Dominik, kako pa naj ji ne pustim gnezd? saj si kar sama naredi iz časopisnega papirja, ki ga ima na tleh... ali lahko kako vplivava na to, da ne bi imela jajc? aja, pa spet je začela steno gristi... kot da ji nekaj manjka...

Metka, samčka nisva kupila.... spet se tako obnaša kot se je prvič (da otrpne, dviguje ritko, ...) in sva sklepala da bo spet imela jajca...

pa še nekaj me zanima... nekaj sva gledala po inernetu da bi imela ptička, ki se mu reče indian ringneck (poznam samo angleško ime)... se jih da kje v sloveniji kupiti? hvala za odgovore... zelo vesel [/quote

Dno kletke loči z mrežo in zmanjšaj beljakovinsko hrano,grizenje stene je pa verjetno potreba po mineralih in kalciju za jajce.Daj ji sipino kost.

Malih Aleksandrov je pa v Sloveniji ogromno.[img]JAJČKA 20130105221953[/img]
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  spelcamarelca Sob 05 Jan 2013, 11:40

super kletka! a pa se bi ji kaj kremplji zatikal če bi gor hodila? kako naj pa veva kdaj bo imela jajca, ali mislite da bi ji kar pustila to mrežo gor? ker se po tleh veliko sprehaja in je s tal... a bi bilo kaj prepozno če bi ji dala mrežo, ko bi opazila znake da bo imela jajca?
a se da dobit malega aleksandra pri kakšnem rejcu in če veste za kakšnega rejca na gorenjskem? nasmeh
še enkrat hvala za odgovore zelo vesel
spelcamarelca
spelcamarelca
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 09/10/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  Gost Sob 05 Jan 2013, 19:44

Špelca!

Aleksandri so zelo lepi in simpatični, ampak če si v bloku, kjer ni dobre zvočne izolacije raje dobro premisli, ker imajo zelo močen in prodoren glas, da ne bi imela potem kakšnih težav s sosedi. Žal je tako, da niso vsi ljudje temu naklonjeni in poznam kar nekaj primerov, ko so aleksandri morali menjat dom jokanje

Kar se pa tiče nimfe, zanjo je tudi papir gnezdilni material, tako da bi mogoče takrat ko vidiš da se pripravlja na gnezdenje, namesto papirja raje posula drobne sekance po dnu, ampak lih toliko da pokrijejo dno, ker drugače jih lahko spet uporabi za gnezdo.
Drugače pa nimaš kaj dosti šans da bi preprečila ta naravni pojav, in je najboljše da jo takrat samo ignoriraš,da čimprej znese vsa jajčka, potem odstraniš vse.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  gape Sob 05 Jan 2013, 20:06

Res je ,aleksandri so zelo glasne papige,je treba imeti v bloku kar dobre sosede , da jih ne moti močan prodoren zvok. Mogoče je ročno odhranjen malo manj glasen ,pampak še zmeraj spusti kak zvok ,pomoje.
Pri ninfah pa žau po moje ni rešitve ,jajca nesejo kot kure . No vsaj take izkušnje imam jest z dvema samicama. Obe sta valili jajca , da bi jih lahko skoraj že prodajal . nasmeh nasmeh
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  dominik Sob 05 Jan 2013, 23:06

Kremplji se ne zatikajo,mrežo bo pustila ker je nemore dvignit, večina kletk ima na dnu dvojin rob tako da je namestitev enostavna,jaz imam mreže v vseh kletkah da preprečujejo stik z svinjarijo.

Glede jajc sta ti pa že odgovorila,o nabavi druge ptice pa le razmisli o pogojih.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  Gost Sob 05 Jan 2013, 23:20

Dominik!

to z mrežo na dnu tudi mene zanima, a ti to misliš prav mrežo ali kar "rešetke" kot stranico kletke?
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  gape Sob 05 Jan 2013, 23:35

Sam imam kletko z mrežo na dnu in res ne more priti do dna kletke,mogoče je to rešitev.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  dominik Ned 06 Jan 2013, 00:10

Prav mrežo ki je za gradnjo voljer.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  jupiter2 Ned 06 Jan 2013, 00:13

Imel sem kletko, ki je imela na dnu mrežo, kot je omenil Dominik. Mreža na dnu je enaka kot stranice kletke.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  jupiter2 Ned 06 Jan 2013, 00:14

jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  Gost Ned 06 Jan 2013, 00:40

V ta velikih kletkah imam tudi jaz že original "rešetke" nad predalom, zdaj bom pa še v ta manjše poskusila dat pocinkano mrežo, kot je rekel Dominik, ker mi lih ostajajo eni manjši kosi nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  gape Ned 06 Jan 2013, 02:00

Imam mrežo kot je opisal jupiter2 , take kot so stranice ,edino to mrežo lahko vzamem ven , nekatere se ne dajo.

l:p:

GHape
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  jupiter2 Ned 06 Jan 2013, 05:37

Najbolj praktično je, da se ta mreža lahko da ven zaradi lažjega čiščenja in higiene.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  spelcamarelca Ned 06 Jan 2013, 05:50

Dominik,v bloku so trije ptički s Pepco vred, 6 mačkov in en kuža... tako da sosedje ne bi komplicirali pomoje zelo vesel se tudi pepca dere na ves glas... Na internetu sva videla posnetke, kako grejo mali aleksandri in nimfe lepo skupaj... malo me le skrbi, ker je pepca samička, da ne bi preveč zamerila in se grdo obnašala... mrežo bova pa poiskala in namestila... nasmeh

hvala in lep pozdrav
spelcamarelca
spelcamarelca
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 09/10/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  nixi Pon 07 Jan 2013, 01:50

Tako kot v drugi temi mižikanje ti priporočam najprej primerno družbo za Pepco, torej še eno nimfo.

Različne vrste se lahko tolerirajo ali so celo prijatelji, ni pa nujno. Jaz ne bi reskirala. Omogoči vsakim svoj prostor in jih le pod strogim nadzorom spusti skupaj.
Mali aleksandri in nimfe ne govorijo istega jezika in med sabo ne morej komunicirati kot z isto vrsto, zato je držanje različnih vrst skupaj vedno riziko in pomeni kompromise za obe vrsti.
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  spelcamarelca Pon 07 Jan 2013, 02:35

Nixi, najprej misliva imeti zaprtega aleksandra pa bi pepika sama poiskala pot do njega, bi hodila na njegovo kletko, aleksandra bi pa kupila čim bolj mladega, da bi se tudi on navadil na pepico in naju... Za tri ptičke bi pa že zmanjkalo prostora... Bova poskusila, če ne jih bova pa ločeno odpirala... nasmeh pri nimfi ne bi rada zoper reskirala in kupila še ene samičke, že ta je trmasta pa svojeglava za 3... nasmeh

lep pozdravček zelo vesel
spelcamarelca
spelcamarelca
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 09/10/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  spelcamarelca Pon 07 Jan 2013, 02:36

še to: vsak bi imel svojo kletko... nasmeh zelo vesel
spelcamarelca
spelcamarelca
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 09/10/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  nixi Pon 07 Jan 2013, 02:58

spelcamarelca je napisal/a:še to: vsak bi imel svojo kletko... nasmeh zelo vesel
To je zagotovo pametno nasmeh

Še ene samičke, jaz na tvojem mestu ne bi dala zraven, zagotovo pa samčka. Pri samičkah je tako, da pogosto nastanejo problemi, kot ga ti že imaš, z pogostim olaganjem jajčk. Anketa na nemškem forumu je pokazala, da se pri samičkah ki niso v paru( ne glede na to ali živijo same ali v jati) to pogosto pojavla. Tudi drugače se dva samčka ponavadi bolje razumeta kot dve samički, optimalen je pa seveda partner nasprotnega spola. Ampak tudi tu ni nobenih garancij, pri izbiri partnerja znajo bit precej izbirčne. mižikanje Je pa karkoli boljše kot osamljenost, Jaz mislim, da bi blio vredno poskusa.

Na aleksandre se sicer ne spoznam, ampak mislim, da da tudi ti raje živijo v paru kot sami mižikanje
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

JAJČKA Empty Re: JAJČKA

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu