PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NIMFA

2 posters

Go down

NIMFA Empty NIMFA

Objavlja  BASS Ned 07 Mar 2010, 07:40

mene pa zanima katere vrste hrane bi bila najbolj primerna, da svojo nimfo naučim da mi bo jedla iz roke.
Pa rad bi tudi nasvet kako najlažje privadiš papigo, da ti pride na roko.

P.S ali je z mojo papigo vsr vredu ker si izpod kril puli puh. (večinoma ga odpade) ali pa je le sezona menjave perja. Ker so v trgovini Tukano rekli da je star 2 meseca pa zdaj nevem. Včasih si perje le podrgne s kljunom!

HVALA!
BASS
BASS
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 07/03/2010

Nazaj na vrh Go down

NIMFA Empty Re: NIMFA

Objavlja  Maja Sob 10 Jul 2010, 11:39

Se opravičujem za tako zapoznel odgovor - vendar bolje pozno kot nikoli. mižikanje

Hja, mislim da ni neke najbolj primerne hrane, potrebno je ugotoviti kaj ima papiga najraje - ali so to semena, zelenjava, kakšno sadje? Sama sicer nisem imela papige in zato ne vem točno kakšne metode uporabljajo ljudje, da se papige navadijo hodit na prst, bi pa rekla, da je to precej dolgotrajen proces pri katerem potrebujete veliko potrpežljivosti, še posebej če je ptica bolj plašna ali divja. Nekaj časa bi bilo dobro, da imate samo roko v kletki, da se navadi nanjo in da vidi, da ji nič nočete, nato pa nadaljujete z dotikom. Na vašem mestu bi se skušala ptici vsak dan malo približati z roko in jo pobožati, predvsem po nogicah. Potem pa bi ji nežno skušala poriniti svoje prste pod njene nogice, če bi šlo. Vmes ji lahko poskusite ponuditi tudi kaj hrane iz roke. Skratka postopoma.

Glede perja je pa takole - če si ga puli zato, ker menja perje in jo moti, potem ni nič hudega, če pa si ga puli kar tako, ko ga ne menja, je pa druga zgodba. Ponavadi lahko vidite tudi kaj krvi pri takšnem puljenju in ptica zna kmalu postati precej gola, medtem ko pri menjavi perja nikdar ne smete videti gola območja. Je pa to početje čisto psihološko - zaradi dolgčasa ali pa stresa.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu