PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

številka-velikost obročka

3 posters

Go down

številka-velikost obročka Empty številka-velikost obročka

Objavlja  pancho4 Tor 19 Feb 2013, 05:38

Lp,ker se nam razlikujejo mišlenja oz.vednost sprašujem tukaj prijatelje za velikost obročka za penante in rozele-hvala
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  Rafko Tor 19 Feb 2013, 06:17

https://docs.google.com/open?id=0B6iPuR1XJ2i4NUlBLWV2S25rbkE na te povezavi imaš kar potrebuješ lp Rafko
Rafko
Rafko
Član
Član

Število prispevkov : 46
Datum registracije : 30/03/2010
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  pancho4 Tor 19 Feb 2013, 07:18

se zahvaljujem,vidim pa da se od društva-pravilnika tudi razlikujejo,npr.zbor sodnikov MS ima predpisano skopčevke 4,5 Ormož pa 4
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  Darko Kavaš Tor 19 Feb 2013, 09:05

Ti si gledal velikost obročkov na spletni strani Društva gojiteljev malih pasemskih živali Ormož ki je pa član SLOVENSKE ZVEZE DRUŠTEV GOJITELJEV PASEMSKIH MALIH ŽIVALI ne pa član ZVEZE DRUŠTEV GOJITELJEV PTIC SLOVENIJE. Že sam material obročkov je pri obeh zvezah drugačen saj pri zvezi gojiteljev ptic so obročki iz kovine, medtem ko so pri zvezi društev gojiteljev pasemskih malih živalih iz plastike. Precejšnja razlika je tudi v ceni samih obročkov.

Dimenzija pri skobčevkah je pri zvezi gojiteljev ptic 3,8mm za standard papige pa je 4,5mm. Moramo razlikovati med samimi skobčevkami in standard papigami, ker če ni na nogi pravilen obroček je ptica na razstavi diskvalificirana.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  pancho4 Tor 19 Feb 2013, 23:40

Darko hvala,imam pa vprašanje,pred kratkim sem nabavil skobčevke in trenutno ležejo kot nore,nimam pa obročkov ,ker sem jih vzel praktično nenapovedano.Ali se da še kje dobiti-naročiti obročke za letos-hvala
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  Darko Kavaš Sre 20 Feb 2013, 00:55

Obročke za leto 2013 ni mogoče več naročiti preko zveze, pred časom pa je bila debata na forumu, da se jih da naročiti nekje v tujini, vendar s temi obročki ne moreš sodelovati na razstavah in ne vem kako je z njimi če dobiš kakega inšpektorja, saj niso uradno zavedeni pri zvezi, saj zveza mora voditi evidenco obročkov.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  pancho4 Sre 20 Feb 2013, 00:59

Rabim jaz obročke bolj zaradi sebe,da vem starost ptic,nebi bile za razstavo,za tisto imam penante,rozele,.....te skobčevke sem praktično rešil slabih razmer,bi pa rad vsaj mladičem nudil nekaj bolšega
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  Darko Kavaš Sre 20 Feb 2013, 02:07

Prav o teh obročkih je tekel pogovor na forumu, mislim da bi marsikateri ljubitelj ptic, naročil te obročke, če ni član društva, da lahko ima kake podatke o svojih pticah, vendar ni nihče dal kak konkreten nasvet, če je že kdo naročil v tujini in kakšna je cena in kakšen je postopek samega naročila. Vendar lahko dobiš obročke odprte tudi v kaki trgovini za male živali, jaz jih nabavljam v Avstriji-Tobelbad, ko so papige v voljeri, da jih s temi obročki lažje prepoznam kateri samec in samička tvorita par in kateri mladiči so od tega para. Samec in samica imata eno barvo obročkov in prav tako njuni mladiči imajo enake barve obročkov, da jih ni potrebno loviti saj že od daleč vidiš kake barve odprti obroček ima posamezna papiga.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

številka-velikost obročka Empty Re: številka-velikost obročka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu