PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Več parov skupaj

2 posters

Go down

Več parov skupaj Empty Več parov skupaj

Objavlja  Gordan Mihajlovic Pon 27 Maj 2013, 08:55

Ali lahko imam v voljeri dva para rozel ali je boljše rozele imeti strogo ločene po parih?

Zanima me še ali lahko parček rozel pomešam med jato nimf?

Za oba vprašanja pa potrebujem odgovor v času parjena (torej ko imam gnezdilnice).

To sprašujem zato, ker imam trenutno v veliki notranji voljeri (10 kvadratov), veliko skobčevk, nekaj nimf, parček pojočih in samičko rozele (kateri še iščem samčka), pričakujem pa še en delaven par rozel. Vse ptice v voljeri se odlično razumejo in ni prisotne nobene agresije, vendar trenutno nimam noter postavljenih gnezdilnic/valilnic, saj nevem kako bi se ptice začele obnašati v paritvenem obdobju in nato med samim valjenjem. Torej kakšno kombiniranje teh vrst je sploh mogoče med parjenjem?

Hvaležen bi bil za vsak odgovor.
Gordan Mihajlovic
Gordan Mihajlovic
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 28/06/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Več parov skupaj Empty Re: Več parov skupaj

Objavlja  dominik Pon 27 Maj 2013, 09:50

Dokler boš imel ptice v voljeri brez valilnic bo mir,ko pa boš postavil prvo bo pa hudo ker se bojo hotele vse parit in gnezdit na najbolši lokaciji.Če imaš namen vzgajat in parit ti toplo priporočam da jih ločiš vsak par posebej ker samo na ta način boš imel popoln nadzor.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Več parov skupaj Empty Re: Več parov skupaj

Objavlja  Gordan Mihajlovic Pon 27 Maj 2013, 12:53

Hvala za odgovor. Sedaj bom vsako vrsto premestil v svojo lastno voljero. za nimfe in skobčevke vem, da so jatne ptice in super delujejo v jati. Zanima pa me ali lahko imam v voljeri dva oz. več parov rozel med parjenjem. Nekje sem sicer prebral, da je to nemogoče in da moreš vsak parček osamit, saj naj bi samčki v paritvenem obdobju bili precej agresivni do ostalih ptic, pa me zanima ali to drži?

Enako me zanima za pojoče? Lahko imam dva ali več parov pojočih skupaj v voljeri med parjenjem, ali je boljše osamiti parček po parček?
Gordan Mihajlovic
Gordan Mihajlovic
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 28/06/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Več parov skupaj Empty Re: Več parov skupaj

Objavlja  dominik Tor 28 Maj 2013, 09:29

Izbral si si papige katerih samci so do drugih močno agresivni in tudi v jati ne živijo preveč usklajeno.Pri parjenu ji pa le loči ker v naprotnem primeru bo ostal najmočnejši.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Več parov skupaj Empty Re: Več parov skupaj

Objavlja  Gordan Mihajlovic Tor 28 Maj 2013, 09:56

Hvala za nasvet zelo vesel ! Jutri bom preselil parček pojočih v novo voljero namenjeno le njima. Ko pa dobim primernega samčka za svojo rozelo( upam da bo kaj sreče v Topelbadu zelo vesel ) bom preselil še njiju.
Gordan Mihajlovic
Gordan Mihajlovic
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 28/06/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Več parov skupaj Empty Re: Več parov skupaj

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu