PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

druzba za mojo nimfo?

3 posters

Go down

druzba za mojo nimfo? Empty druzba za mojo nimfo?

Objavlja  sariee9 Pon 22 Jul 2013, 03:20

lp... sem nova tu nasmeh stara sm 19,iz okolice mb in imam doma ze 3leta in pol nimfo,ki bo kmalu dopolnila 4leta. predvidevam da je samec, saj oponasa vse kar slisi,tudi svoje ime pove, rad se sopiri pred ogledalom. je pa vseeno nekaj nejasnosti namrec ko sem ga prvic izpustila iz kletke,kar je bilo priblizno teden po tistem ko sem ga dobila, sem po pomoti pozabila odprt predal na omari pod velikim ogledalom in moj copi si ga je nekako prisvojil. v kletki ga imam le ponoci, drugace je ves dan spuscen in vecino casa prezivi na omari, robu predala ob ogledalu, ali pa celo v predalu. na zacetku se je igral s figurami za igranje dame(majhne,bele,ploscate). te figure si je takrat odnesel v predal. lepega dne sem imela dovolj tega da je tako navezan na predal in moram rect me je malo sokiralo... sedi na teh figurah in si jih potiska pod trebuscek kot ce bi sedel na jajcu. vmes gre seveda jesti in piti,pride se pocrkljat,zelo mu je vsec ce ga praskam po glavi, a potem gre nazaj v predal. ce mu ga zaprem- bog ne daj... histericno derenje cel dan...je druzaben, zjutraj ko ga izpustim ven pride na posteljo k meni, vcasih ko grem iz sobe zeli z mano in se zacne dret ce ga slucajno "pozabim" vzeti zraven,rad se crklja, na roko pride brez problema in tudi je z roke. a ko se priblizam predalu, katastrofa... piha in nakazuje da bo napadel, ce ga ne pustim pri miru. se nikoli me ni ugriznil, le nezno uscipnil, kadar sem silila z roko v predal. ima seveda svoje dneve ko zeli enostavno imeti mir in se pride le pocrkljat pred spanjem. glede na obnasanje nisem vec prepricana, vendar imam obcutek da je samec. ce grem od doma, mu pustim radio, da ni cisto v tisini. zdaj bom kak mesec na pocitnicah, tako da bosta z njim mama in sestra,tudi na njiju je precej navajen in mislim da ni problema, saj ne trpi v kletki ampak prosto leta ves dan, pocne kar se mu zljubi. kljub temu pa grem oktobra na faks in bomo vsi doma le pozno popoldan zato razmisljam o druzbi. Razmisljala sem da kupim samico, a ne vem kako bi se razumela...nekako ne mara drugih zivali, za pticke se sicer ne vem... razmisljala sem tudi da kupim dve skobcevki, ki se sicer ne bosta neposredno druzili z njim, lahko pa bi ju opazoval in si krajsal cas... tako da prosim vase mnenje glede spola in druzbe. poleti ko je bolj vroce ne gre v predal ampak leta po sobi, se igra in vcasih sedi na robu predala in veselo ceblja odsevu v ogledalu. zvecer preden zaspi se nasopiri in melje s kljunom, nekje sem prebrala da je to znak zadovoljstva. neprestano me skrbi da mu je dolgcas, po drugi strani pa se mi zdi zelo zadovoljen. seveda pa ima tudi moj svoje dneve ko vresci-nisem se ugotovila zakaj, kljub temu da sem takrat ob njem. je moj prvi pticek in najvecji zaklad, zato se zahvaljujem za vasa mnenja in se opravicujem, ker sem se tako razpisala. lep pozdrav,sara
sariee9
sariee9
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 22/07/2013
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

druzba za mojo nimfo? Empty Re: druzba za mojo nimfo?

Objavlja  Happybirds Tor 23 Jul 2013, 11:26

Ne spoznam se na nimfe, ampak v pomoč so ti lahko izkušnje drugih lastnikov, tukaj je nek podoben primer z zelo podrobnim opisom http://www.justanswer.com/pet/081fr-7-year-old-male-cockatiel-behaving.html
in tudi tu se omenja predale mižikanje http://www.cockatielcottage.net/basics.html

Težko je reči glede na vedenje, če je samec ali samica, očitno ima predal za gnezdo in ga razganjajo hormoni nasmeh. Na prvem linku avtorica omenja, da je treba pri uvedbi sprememb paziti, da se samice ne spodbudi k izleganju jajc in je v tem primeru treba zelo paziti na prehrano samice itd., ampak tu ti bodo najbolje svetovali lastniki nimf.

Družba mu bo vsekakor koristila v tem primeru, a ker se je najprej navezal nate, bi bilo dobro, da je nova ptica v svoji/dodatni kletki, da se v miru spoznata, kar traja lahko nekaj časa, vprašanje je tudi, če bo istega spola kot on/ona...Zato je že od začetka dobro vzeti vsaj 2 ptici, za kateri se ve, da lahko sobivata. Preberi si še malo drugod, kakšne izkušnje imajo ostali, nimfe zahtevajo malce več poznavanja glede vedenja kot npr. skobčevke.
Happybirds
Happybirds
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 31/05/2010

Nazaj na vrh Go down

druzba za mojo nimfo? Empty Re: druzba za mojo nimfo?

Objavlja  sariee9 Tor 23 Jul 2013, 11:29

najlepsa hvala za odgovor nasmeh
sariee9
sariee9
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 22/07/2013
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

druzba za mojo nimfo? Empty Re: druzba za mojo nimfo?

Objavlja  tin96 Sre 24 Jul 2013, 01:03

Samci nimf se pogosto šopirijo in pojejo, samice pa se močno kričeče oglašajo, lahko pa prilepiš kakšno slikco pa lažje povemo kakšen spol je.
tin96
tin96
Član
Član

Število prispevkov : 57
Datum registracije : 05/03/2013
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

druzba za mojo nimfo? Empty Re: druzba za mojo nimfo?

Objavlja  sariee9 Sre 24 Jul 2013, 01:42

nekaj slikic moje nimfe... nasmehNimfa 3 
druzba za mojo nimfo? 144571235276851389796108
druzba za mojo nimfo? 144571239118907438516652
druzba za mojo nimfo? 144571235276771387236791
sariee9
sariee9
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 22/07/2013
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

druzba za mojo nimfo? Empty Re: druzba za mojo nimfo?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu