PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potrebujem nasvet

5 posters

Go down

Potrebujem nasvet Empty Re: Potrebujem nasvet

Objavlja  riči Sre 27 Jan 2010, 08:49

imam nekaj vprašanj v zvezi z mojo nifo... torej, imam samčka pa imenu Jaka, dobil sem ga ko je bil star 4 ali 5 mesecev (aprila 2009)... dobil sem ga od družinskih prijateljev kateri že imajo samičko vendar se nista razumela ker je tale moj izredno glas, med drugih sta se pa tudi tepla :/ sedaj je že veliko bolj priden vendar se nikakor ne pusti prijet in me zanima če se da kaj glede tega storit? pa še to... vedno, ko mu kletko odprem pride do vrat in stoji pred vhodom, vendar nikol ne vzleti :/ menda ko je bil majhen je imel krilo poškodovano in sedaj ne vem ali se je poškodba zadosti zacelila ter če bo kdaj sploh še letel :/ kakšni nasveti?
riči
riči
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 27/01/2010

Nazaj na vrh Go down

Potrebujem nasvet Empty nimfe

Objavlja  darkoza Čet 28 Jan 2010, 07:51

Hoj jaz imam 3 nimfe vse ponavljajo nekaj besed so mirne in prijazne, tudi po meni plezajo.Prijemanja z rokami pa nemarajo kar nekako renčijo i z kljunom nakazujejo da bi uščipnila.To je ptičja naravna obramba saj pomečkano pirje ki ga povzročimo z prijemanjem povzroči da ptica z pomečkanim peresi teško leti .V naravi ko so razdalje večje hitro opeša in plenilci imajo malo dela,ptice imajo to v genih -za preživetje potrebujejo lepo negovano pirje ,zato se pirnati ljubljenčki ne pustijo prijemati. Naučiti ga moraš da ti pride na prst in ga tako potem nosiš in malo pobožaš. K o se bo privadil da ga roka nebo prijela čez krila ti bo začel plezati po ramenih in okoli glave.Za učenje takega podviga pa moraš biti zelo poterpežljiv, najbolje je če odpreš kletko in mu ponujaš najljupšo hrano dokler ti ne vzame iz rok to ponavlaj vsak dan ko bo siguren v roko mu daj prst pod telo ta ti stopi na prst .Pa čim manj hitrih gibov delaj pri učenju.ko ti stopi prvič na prst ga dviguj tako počasi da niti nebo vedel daga dviguješ sproti pa mu kaj prigovarjaj. L.P. PA KAR NA DELO
darkoza
darkoza
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 27/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Potrebujem nasvet Empty Re: Potrebujem nasvet

Objavlja  riči Čet 28 Jan 2010, 11:44

no danes se je pa prvič zgodilo da je moj ljubljenček prišel sam iz kletke... sprva je splezal na vrh in samo gledal naokol, potem je pa kar naenkrat zletel malo skozi sobo in pristal na kavču nasmeh to je bilo prvič da sem ga videl leteti nasmeh potem ko je bil zunaj tudi ni bil tako plašen kot v kletki vendar bo še veliko dela da bo sam od sebe prišel na roko... aja pa še to, potem ko je še malce letel po sobi se je malce v steno zaletel... nekako se je hotel prijet nekam vendar mu tole ni uspelo... sedaj pa ne vem ali še ne zna tako dobro leteti saj je danes prvič zletel, ali je pa to pač samo naključno se zgodilo?
riči
riči
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 27/01/2010

Nazaj na vrh Go down

Potrebujem nasvet Empty Re: Potrebujem nasvet

Objavlja  Tone Čet 15 Jul 2010, 18:05

darkoza! (in tudi ostali)
Sklepam, da imaš z nimfami že precej izkušen. Sam sem začetnik in le po spletu okoliščin postal lastnik lepega 6 let starega nimfeka (samček; vdovec jokanje ), ki posledično že ima izoblikovano vedensko obnašanje. Zato te naprošam, da mi poskušiš pojasniti sledeče:
- o bližnjem kontaktu z njim lahko le sanjam. Vsak poskus se vedno konča z pobegom (kadar je spuščen) ali pa z odločnim "napadom" (na življenje ali smrt);
- moj nimfak se vedno zelo vznemiri, ko zasliši zvonenje mobitela ali sirene (policija, rešilci). Na ta dražljaj vedno odreagira na ta način, da začne glasno in neotrudno čivkati. Sam si to razlagam tako, da tako "vznemirjanje" v njem sproži strah, morda celo paniko;
- drugi "problem" pa je vezan na gornjo temo. Na približevanje roke ali prsta -že na 1m odaljenosti- se vedno odzove tako, da najprej opozorilno "zasika". Če se z približevanjem roke nadaljuje, se pa vedno takoj odzove z "napadom" (beri: resnim kljuvanjem roke ali prsta). Roka je torej tisto, česar se očitno zelo, zelo boji. Zakaj?? affraid
- povsem drugače pa odreagira na približevanje obraza ozir. nosa. Še posebno, če je to približevanje pospremljeno z ogovarjanjem. V takem primeru pa dopusti, da se mu lahko povsem približaš, celo dotakneš z nosom. Niti ne "zasika", niti ne napade. nerodno bounce nerodno bounce

Vprašanja torej je: ali mi kdo zna pojasniti tako ponašanje in ali se -upoštevaje njegovo starost- pri njem sploh še da kaj spremeniti? V smislu večje družabnosti.

Za odgovor (-e) se že v naprej zahvaljujem.
Lp, Tone
Tone
Tone
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 18/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Potrebujem nasvet Empty Re: Potrebujem nasvet

Objavlja  Blaž Novak Pon 13 Feb 2012, 05:07

Pozdravljeni!

Potrebujem nasvet, kako naj mi moji Nimfi prideta na prst?



Lp, Blaž
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Potrebujem nasvet Empty Re: Potrebujem nasvet

Objavlja  Alojzij Pon 13 Feb 2012, 07:15

Pri postavljanju vprašanj poskušaj bolj obširno opisati svoj problem! Napiši starost ptic, koliko časa jih že imaš,
koliko časa dnevno se ukvarjaš z njima, a imaš druge živali ali izkušnje z njimi in druge malenkosti, ki nam dajo
širši vpogled v stanje in obnašanje ptic.
Prilepil ti bom zanimiv pogled našega člana "lekovec" na ta problem. klicaj

.





KAKO UDOMAČITI-KAKO JAZ TO POČNEM ?
lekovec on Sob 21 Jan 2012, 23:27

.+
----
-Hm,najprej ti povem, da boš imel malo težje delo(več časa ti bo vzela vzgoja),ker imaš dve neudomačeni nimfi ni pa nemogoče vsaj iz mojih izkušenj.Na tem forumu sem prebral, da je neizvedljivo udomačiti nimfo, ki je živela svoje naravno(divje)življenje,jaz se s tem ne strinjam.No, ker pa ju že imaš doma ju boš pa še udomačil.ok? Jaz sem uspešno udomačil neročno hranjeno skobčevko in tri nimfe,trenutno pa se ukvarjam s četrto.Ena nimfa je bila iz trgovine.
Kako udomačiš? Povedal ti bom kako jest to delam.Najprej moraš pridobiti njuno zaupanje da roka ni bau bau.
-Spusti ju ven, da se malo naletata in s tem utrudita,če ju še ne spuščaš pa ne.
-Daš roko v kletko,jo nepremično držiš v njej čim dalj časa oziroma kolikor si ga lahko vzameš.Jaz sem jo na začetku držal tudi pol ure,večkrat na dan.To ponavljaj toliko časa(dni) da ptici ne bosta več živčno odreagirali na roko v kletki.
-Potem ju po istem postopku privajaš na dotik roka-ptič.Vsi gibi v kletki morajo biti počasni,nežni brez prisile.Nesme biti občuteka, da sta stisnjeni v kot -ogroženi.
-Sledi vaja, da ti sede na prst.Nežno s prstom pritisnes na prsni koš in ptiček ti bo avtomatsko sedel nanj.Ko se to zgodi spet čim dalj časa ustrajaj v tem položaju.
-Vse te vaje izvajaj v kletki, izmenično.Ko boste vse to natrenirali v kletki vse ponovite še zunaj kletke.Zunaj bo šlo učenje bolj počasi,ampak vztrajaj.

To bi bilo to,sliši se uizi samo ni.Dokler še nista navajeni roke ju moraš čim več izpostavljati prav roki,potem bosta pa itak sami prišli k tebi iz navade.Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj .DIJO.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Potrebujem nasvet Empty Re: Potrebujem nasvet

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu