PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skobčevke - prehrana

+5
Alojzij
jan44
marjetka
parrotking
majaklr
9 posters

Go down

Skobčevke - prehrana Empty Skobčevke - prehrana

Objavlja  majaklr Pet 18 Jun 2010, 00:37

Js dajem moji papigi zraven semen za skobčevke še blitvo, ki jo ima zelo rada. me pa zanima ali lahko tudi kako sadje jejo skobčevke ali pa kakšen suhi toast ali kaj takega ali je kruh za papigo škodljiv?
Kako pa je z vitaminskimi dodatki. kateri so najbolši? pa kolikokrat se jim to dodaja v prehrano...
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  parrotking Pet 18 Jun 2010, 01:15

Za ptice vem da jim kruh ne škodi, ker jaz mojima pticama velikokrat dam svež kruh pa ga ful rada jeta. Toast (prepečenec) pa rajši druge vpraši, ker ne vem. Sadje pa jim lahk daješ jabolke, hruške in take sadeže. Za tako sadje kot je kivi, melone,kaki in druge take sadeže pa nisn prepričan. Jaz svojima v glavnem jabke in hruške devam. No je pa tut odvisno kere vrste papigo maš. To ko sn povedo drži bol za skobčevke, nimfe in podobne ptice. Če pa imaš kakšno večjo papigo potem prej da jim daš to sadje raje vpraši druge člane foruma.

Za vitaminske dodatke pa ne vem. Jaz vsak drugi dan dam mojima papigama v vodo vitamine.


LP zelo vesel zelo vesel zelo vesel
parrotking
parrotking
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 11/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  majaklr Pet 18 Jun 2010, 05:07

ja skobčevko mam. moja sam trenutno blitvo je pa kako solato sm ji že dala rezino jabke pa hruške pa ni htela jest...
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  parrotking Pet 18 Jun 2010, 19:03

Ene ptice majo rade tako ene pa ne. Ka tej češ.


LP zelo vesel
parrotking
parrotking
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 11/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  marjetka Pet 30 Jul 2010, 06:09

Pozdravljeni,

moji dve skobčevki obožujete solato - kristalko, pa jabolka in korenje....vse ostalo pa bolj tako tako.....ja, no kakšen majhen kos hruške je tudi užiten smao ne preveč. nasmeh
Enostavno probaš in vidiš kaj rade jedo....recimo tudi prepečenec jim je super.... smejanje
marjetka
marjetka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 24/07/2010

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  majaklr Pet 30 Jul 2010, 06:47

Ja mene malo skrbi. prej ko sem še imela samčeka je vedno on začel prvi jest solato in je šele potem samička jo jedla in sta jo oboževala. odkar pa nimam več samčka samička sama sploh ne začne jesti ne solate ne sadja nič... je samo semena in bar. ostalo pa nočem. sedaj ji pogosteje dajem vitamine v vodo da dobi kar potrebuje.... nevem kako jo naj prepričam da bi zopet solato jedla...
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  marjetka Pet 30 Jul 2010, 19:57

Mogoče ji pa manjka njen družabnik nevtralen
marjetka
marjetka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 24/07/2010

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  majaklr Sob 31 Jul 2010, 00:05

Ja sam problem je da sva se fantom prišla do dogovora da bom sedaj imela samo Mišo da nebom novega kupovala če ne bi jo pri starših mogla pustiti ker dve papige veliko bol smetita prostor....
Zato sem tudi napisala med male oglase da jo podarim ampak kakšnemu ki že ima skobčevke da bi lahko novega parčka mela js bi si pa kupla potem kakšo večjo papigo. že dolgo si želim sivega žakoja...
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  jan44 Sre 02 Mar 2011, 05:01

mene pa sam zanima kolikokrat jim daješ za jest??ali morajo imeti vedno semena??
(vem butasto uprašanje)
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  Alojzij Sre 02 Mar 2011, 05:26

Ptice v kletkah morajo imeti hrano (semena) in dnevno svežo vodo stalno na razpolago.
Ravno tako mineralni pesek, ki pomaga pri prebavljanju semen. klicaj

Paziti je potrebno tudi, da iz posodice izpihaš luščine, ker ptica velikokrat ne more do semen,
ki so pod luščinami v preglobokih posodicah. klicaj
Mogoče se še kdo ni zavedel, da velika večina ptic semena eno po eno lušči,
ostanki pa padajo nazaj v posodo s hrano. klicaj

Golobi in kokoši zrnje seveda jedo cela, brez luščenja. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  jan44 Sre 02 Mar 2011, 05:32

aha. hvala!
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Skobčevke - prehrana

Objavlja  Joško Sre 02 Mar 2011, 06:50

zelo vesel Mojim skobčevkam poleg mešanice semen, ki jo kupim v trgovini, občasno dodam še nekaj bara (rumenega) v klasju. Ker ga imajo zelo rade, mora biti ta priboljšek "na mizi" resnično samo kot občasni priboljšek. Sicer jim ponudim še radič (rdeč in zelen), špinačo, nariban korenček in kurja črevca (plevel z vrta, ki raste zgodaj spomladi). Prej sem vse skrbno opral in osušil, zdaj sem to navado opustil. Nekatere papige so sicer zelo občutljive na mokro zelenjavo, in dobijo drisko. Včasih sem skobčevkam (in kanarčkom) dajal še kaljena semena.

S takšno hrano so skobčevke zelo zadovoljne (sklepam po tem, da jo pojedo), druge morebiti niso (moč navade). Vendar to ni vsa hrana, ki jo imajo skobčevke rade. O tem je bilo že veliko napisanega in te tematike ne bom širil. Izrecno navajam, da sem hotel samo povedati, kaj jim dajem jaz oziroma s čim se prehranjujejo. zelo vesel
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  jan44 Sre 02 Mar 2011, 09:02

ok.hvala za odgovore!
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  yulchi Ned 03 Apr 2011, 10:43

Jaz bi imela eno vprašanje glede sadja. Ali je možno, da dobi skobčevka mehkejši iztrebek ali drisko, če jo vsak dan hraniš z jabolkom? Se sme sploh vsak dan hranit s sadjem in zelenjavo, ali je to raje priboljšek? Pri mojem papagaju smo opazili, da ima že par dni zaporedoma premehek iztrebek, včasih drisko. Ko me ob njem, mu tašča na skrivaj daje jabolko. Sumim, da mu ne dene dobro: ali preveč sadja ali s strupi poškropljeno sadje.
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Skobčevka - prehrana

Objavlja  Joško Ned 03 Apr 2011, 21:27

yulchi je napisal/a:Jaz bi imela eno vprašanje glede sadja. Ali je možno, da dobi skobčevka mehkejši iztrebek ali drisko, če jo vsak dan hraniš z jabolkom? Se sme sploh vsak dan hranit s sadjem in zelenjavo, ali je to raje priboljšek? Pri mojem papagaju smo opazili, da ima že par dni zaporedoma premehek iztrebek, včasih drisko. Ko me ob njem, mu tašča na skrivaj daje jabolko. Sumim, da mu ne dene dobro: ali preveč sadja ali s strupi poškropljeno sadje.

Ker sem že nekaj pisal o prehrani skobčevk, si dovoljujem komentirati tvoje vprašanje, ki vsebuje tudi (pravilen) odgovor. Prepogosto hranjenje z jabolkom, naribanim ali ne, ima zagotovo za posledico mehko blato pri skobčevki. Jabolko naj bi resnično bilo samo poslastica in ne osnovna (vsakodnevna) hrana. Kakršna koli poslastica naj bi tudi sicer bila na jedilniku samo občasno, še posebej pa tedaj, ko opazimo spremembo v strukturi blata. Podobno reagira tudi človek, če ga obremenjujemo z dobrotami (poslasticami)... Predlagam, da hraniš skobčevko nekaj časa samo s semensko hrano. Če ni drugih bolezenskih vzrokov, bi morala biti kmalu spet "ta prava".
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  prlekj Pon 04 Apr 2011, 09:35

Joško je napisal/a:
yulchi je napisal/a:Jaz bi imela eno vprašanje glede sadja. Ali je možno, da dobi skobčevka mehkejši iztrebek ali drisko, če jo vsak dan hraniš z jabolkom? Se sme sploh vsak dan hranit s sadjem in zelenjavo, ali je to raje priboljšek? Pri mojem papagaju smo opazili, da ima že par dni zaporedoma premehek iztrebek, včasih drisko. Ko me ob njem, mu tašča na skrivaj daje jabolko. Sumim, da mu ne dene dobro: ali preveč sadja ali s strupi poškropljeno sadje.

Ker sem že nekaj pisal o prehrani skobčevk, si dovoljujem komentirati tvoje vprašanje, ki vsebuje tudi (pravilen) odgovor. Prepogosto hranjenje z jabolkom, naribanim ali ne, ima zagotovo za posledico mehko blato pri skobčevki. Jabolko naj bi resnično bilo samo poslastica in ne osnovna (vsakodnevna) hrana. Kakršna koli poslastica naj bi tudi sicer bila na jedilniku samo občasno, še posebej pa tedaj, ko opazimo spremembo v strukturi blata. Podobno reagira tudi človek, če ga obremenjujemo z dobrotami (poslasticami)... Predlagam, da hraniš skobčevko nekaj časa samo s semensko hrano. Če ni drugih bolezenskih vzrokov, bi morala biti kmalu spet "ta prava".

Se pridružijem Joško-tovemu mnenju! Poskrbi da bo za ptice skrbela ena oseba (ne tašča). Pticam pa daj v primeru premehkih iztrebkov ali driske dati oglje (navadno ali oglje za ptice).
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  yulchi Pon 04 Apr 2011, 10:05

Hvala lepa obema za odgovor! V bistvu jaz skrbim za papagajčka, samo tašča dela po svoje, ko ga pride vsakodnevno "obiskat". Danes je stanje že kar v redu, smo ji striktno prepovedali dajanje jabolka naslednjih nekaj dni. Oglje pa ima Miki tudi vedno na razpolago, samo ni najbolj navdušen nad njim nevtralen
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  rkk Čet 07 Jun 2012, 05:30

Zivjo! Imam eno vprasanje. Skobcevki imam priblizno 3 tedne in ne vem, ali moram ta mineralni pesek zmesat med hrano? Ker ce ga dam v posebno posodico, se ga ne dotakneta, sem tudi ze poskusila zmesat s hrano, pa ne vem, a ga pojesta skupaj s hrano, ali gre to vse na dno posodice. Mogoce jima pa enostavno ta s skoljkami ni vsec? Hvala za odgovor zelo vesel
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  Gost Čet 07 Jun 2012, 05:47

rkk je napisal/a:Zivjo! Imam eno vprasanje. Skobcevki imam priblizno 3 tedne in ne vem, ali moram ta mineralni pesek zmesat med hrano? Ker ce ga dam v posebno posodico, se ga ne dotakneta, sem tudi ze poskusila zmesat s hrano, pa ne vem, a ga pojesta skupaj s hrano, ali gre to vse na dno posodice. Mogoce jima pa enostavno ta s skoljkami ni vsec? Hvala za odgovor zelo vesel

Poglej , ko jim bo primanjkovalo hranljivih snovi bosta že posegla po njem, če pa ne pa moraš dati vitamine v vodo.
Namesto mineralnega peska pa lahko daš tudi sipino kost. mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  rkk Čet 07 Jun 2012, 05:54

Sipino kost pa ze imata nasmeh in jo imata rada (vsaj nekaj). zelo vesel sem pa nekje prebrala, se mi zdi, da v knjigi skobcevke, da so te minerali in razne stvari za v vodo brezvezne. Nevem sicer zakaj.
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Skobčevke - prehrana Empty Re: Skobčevke - prehrana

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu