PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

5 posters

Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  EmilyTear Ned 04 Jul 2010, 09:50

Zivijo!

S fantom nameravava kupiti skobčevko, in sem se spomnila, da imamo na vikendu še eno staro kletko.

Kletko smo nazadnje uporabili pred okoli 10 leti, tako da je kar nekaj časa stala v drvarnici na prahu. Med umivanjem kletke sva opazila, da je s kletke nekoliko spraskana oziroma razžrta zlata barva. Mislim, da je to še posledica prejšnjih skobčevk, ki so grizle in praskale kletko s kremplji, ali pa je kletka res že tako stara, da je v malo ubogem stanju. Sicer pa kletka še vedno izgleda v redu. Ni prevelike škode na njej, le to barvo sva na nekaj mestih opazila, da je spraskana ali karkoli že. Kletka sicer ni zarjavela.

Preden bi kupila skobčevko, bi poskusila najti neko razpršilo proti zajedavcem in jo malo poškropila s tem, da se res ne bi kaj zgodilo. Mislim da prodajajo nekaj takega, ali pač? In v kletko bi dala na novo kupljena igrala, palce (verjetno bova šla kar v gozd kakšne veje nabrat in jih dati v kletko, ker se nama zdi tako bolj naravno kot plastične palce) in posodice za hrano.

Vprašanje pa je: Ali je kakšen problem, če bi uporabila to staro kletko, ali bi morala kupiti novo? Je kaj narobe če je ta zlata barva spraskana dol? Bi bilo mogoče potrebno na novo nanesti barvo na kletko ali jo kako drugače zaščititi? Ali mogoče veste, kje bi se dalo kupiti razpršilo proti zajedavcem za ptice in ali to razpršilo kaj škoduje pticam, če sploh obstaja? Prav tako, je kakšen problem, če dava naravne veje v kletko? Ali bi jih morala pred tem kako očistiti ali kaj podobnega (mogoče postrgati lubje z njih, etc.), da ne bi bilo s skobčevko kaj narobe (zajedavci...)?

Hvala, EmilyTear
EmilyTear
EmilyTear
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 04/07/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  Maja Ned 04 Jul 2010, 12:50

Živjo in dobrodošla na forumu! Mislim, da se malo preveč sekiraš glede kletke. Bolj pomembno je, da je kletka zadosti velika in da ni huje poškodovana - možnost pobega oz. nevarnost poškodbe. To, da je stala toliko let in da se je barva okrušila, pa naj te ne skrbi. Tudi spreja proti zajedalcem ti ni treba uporabiti. Kletko preprosto speri pod vročo milo in uporabi detergent. Če pa te skrbi čistoča lahko uporabiš malo tekočega (ne gelastega) razkužila za roke. Ampak mislim da ni strahu. Če pa mislita v kletko namestit naravne vejice, pazita da z njimi ne prineseta kakšnih gostov (pustita vejice nekaj dni na okenski polici recimo, na soncu).
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  Maja Ned 04 Jul 2010, 12:54

*vročo vodo in uporabi milo/detergent*

Se opravičujem... pišem iz telefona pa pride to takih napak. nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  EmilyTear Ned 04 Jul 2010, 14:30

Hvala za odgovor!

Bolj kot jaz se sekira moj fant, tako da sem mogla to vprašat smejanje2

Kletka je kar dosti velika, 44x25x60 cm. Kasneje misliva kupit večjo kletko, ker misliva skobčevki (samčku) čez nekaj časa kupiti še družico. v primeru da ne kupiva samičke, sta lahko dva samčka v isti kletki, ali bi se začela tepsti med sabo zaradi teitorija?

Poleg tega, mi lahko še predlagate, kaj vse naj ima skobčevka v kletki? (poleg posodic za hrano in vodo, sipine kosti, posodice z vodo za kopanje, pesek (po tleh ali v posodici?), mogoče ogledalce, navaden papir po tleh, ali je lahko tudi karton/lepnka?)
EmilyTear
EmilyTear
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 04/07/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  majaklr Ned 04 Jul 2010, 20:50

Živjo

Js imam za mojo skobčevko na dnu kletke navaden časopisni papir, ki ga nekateri ne priporočajo ampak samo v primeru da papiga grize časopisni papir. js z mojo skobčevko to nimam problemov in tudi meni je lažje menjati časopisni papir vsak drugi dan.
drugače imam pa js v kletki v eni posodci hrano v drugi nekakšno jajčno zmes naj bi bili neki vitamini in pesek v tretji posodici. večkrat ji tudi poleti ko je na vrtu sveža zelenjava dam kak list solate in blitve, ki pa ju je treba prej oprati in posušiti mokrih ji ne smeš dajati. nekatere imajo tudi rade jabolka in hruške pa tudi prepečenec jim paše...

ti pa priporočam da če boš kupila papigo bolj za družbo tko da bi rada da ti gre na prstek in mogoče kdaj tudi govori da kupiš samo samčeka saj se hitreje učijo če pa mu boš kupila še samičko ga boš bolj težko učila ker se bo bolj zanimal za samičko kot zate. samčka prepoznaš po modri barvi okoli nosu nad klunčkom samička pa ima rjavo barvo.
drugače pa se da kupiti tudi ena zelo vredu knjiga za skobčevke. naslov je Papiga skobčevka napisal pa jo je Ladislav Šket.

LP
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  EmilyTear Ned 04 Jul 2010, 21:18

Hvala za odgovor, majaklr.

Bom poskusila s časopisnim papirjem na začetku, če ga bo pa grizel, ga bom pa zamenjala. Za lepenko pa sprašujem zato, ker je naša stara kletka imela posodico za hitro menjavanje, ampak se je zlomila, tako da hočem narediti novo posodico iz lepenke oziroma iz kartona. Na karton bom vseeno dala časopis/papir, samo če bi mu uspelo nekako priti do lepenke in jo začel gristi, bi bil to kakšen problem?

Samčka sva mislila kupiti zdaj in sva ga nameravala imeti kakšno leto preden bi mu kupila družico, da bi se navadil na naju pa da bi ga naučila kaj govoriti. Pač... Ko bi menila, da se naju je že dovolj navadil, bi dobil družbo, da mu ne bi bilo dolgčas, ko naju s fantom ne bi bilo doma zaradi faksa.

So kakšni problemi, če sta v isti kletki dva samčka (v primeru, da ne kupiva samičke kasneje) - npr. se kaj ravsata? Ima kdo s tem kakšne izkušnje? Ali bi se spoprijateljila, ker bi bila vesela družbe?

Če kupiva še eno skobčevko (ne glede na to ali bo samček ali samička), ali se bo še vedno pogovarjal z nami, ali se bosta menila le en za drugega? V veliko forumih pišejo, da se potem ne zmenijo več zate...
EmilyTear
EmilyTear
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 04/07/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  monnika Pon 05 Jul 2010, 01:45

Namesto papirja se ti po moje bolj splača kupiti tepih iz peska. V paketu je 8 tepihov, cena pa je okrog 2,50€. Ta tepih samo daš na dno kletke in ga menjavaš na 3-4 dni. Je pa tudi hrapav, tako da si skobčevka zraven tega brusi še kremplje. Glede obnašanja samčka, če bi mu kupili družbo pa ne vem, saj še nimam tako dosti izkušenj s skobčevkami, žal.
LP
monnika
monnika
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 29/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  majaklr Pon 05 Jul 2010, 06:34

samčki se med sabo naj nebi ravsali bol so samičke ki se borijo za samčka. po enem letu ti skobčevka pomoje še ne bo govorila ker najprej traja kar par mesecev da ti lepo brez problemov gre na prstek in je treba z njim zelo veliko delat. da papiga začne govoriti naj bi slišala eno besedo približno 400-500 šele nato bi jo naj izgovorila tako sem v knjigah brala. najučinkovitejša metoda pa naj bi bila da najprej samčka navadiš da ti gre lepo na prstek nato pa ga daš k ustam tako da se dotika spodnje ustnice da čuti vibracije ko izgovarjaš besedo. traja kar nekaj časa da začne govoriti ko pa enkrat začnejo se pa baje kr hitro naprej učijo.

Zdaj če bi čez kakšno leto dodala samičko je vprašanje kako bi se samček odzval lahko da bi jo ignoriral lahko da bi samo njej posvečal pozornost. zj js ti priporočam da če bi rada skobčevko za zabavo da bi govoril da ne kupiš dodatne papige. js sem tukaj nardila napako kr sem par kupila in nisem vedla da se potem drug drugemu posvečata vendar mi je samček občasno šel na prsteka po moji dolgi vztrajnosti.
sej če ne želiš da je samček osamljen se da kupiti v trgovinah z živali ogledalca in papiga dejansko misli da je nekdo zraven ko se gleda v ogledalu, pa tudi razne plastične skobčevke na federci, ki se premikajo ko se jih papiga dodatkne. podnevi pa lahko tudi kletko postaviš ven vendar nesme biti na prepihu ali na direktnem soncu in skobčevka uživa v poslušanju drugih ptic in se tudi sama oglaša.

zj nisem čisto točno razumela če želiš posodico iz lepenke nardit za hrano ali kaj. v tem primeru se mi zdi bolje da jo kupiš ker niso tako drage. skobčevke so precej pametne in tudi zelo rade grizejo stvari. meni so že robove oken čisto pokluvali ker sem jih imela skos spuščene. sedaj ko sem se preselila k fantu pa jo imam večinoma v kletki 2-3 krat na teden pa jo spustim da se malo zleta.
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  Ronja Ned 06 Maj 2012, 01:19

majaklr je napisal/a:samčki se med sabo naj nebi ravsali bol so samičke ki se borijo za samčka. po enem letu ti skobčevka pomoje še ne bo govorila ker najprej traja kar par mesecev da ti lepo brez problemov gre na prstek in je treba z njim zelo veliko delat. da papiga začne govoriti naj bi slišala eno besedo približno 400-500 šele nato bi jo naj izgovorila tako sem v knjigah brala. najučinkovitejša metoda pa naj bi bila da najprej samčka navadiš da ti gre lepo na prstek nato pa ga daš k ustam tako da se dotika spodnje ustnice da čuti vibracije ko izgovarjaš besedo. traja kar nekaj časa da začne govoriti ko pa enkrat začnejo se pa baje kr hitro naprej učijo.

Pozdravljeni!

K vprašanju, zakaj se dve samički pogosto ne razumeta oz. sta lahko celo napadalni druga do druge: če sta v paru, ne gre za bitko za samca, pač pa za bitko za prevlado. Samičke so pri skobčevkah absolutno tiste, ki dominirajo. Kdorkoli ima parček, je že opazil, kako samičke včasih ženejo samčke po kletki ali jih podijo z igral oz. mest, za katere so si vbile v glavo, da so "njihova". To je čisto normalno. Tudi če vidimo veliko frfotanja in preganjanja, ni še nič narobe. Če bi skobčevke hotele res napasti, bi poščipale do krvi (to se včasih zgodi med dvema samičkama), vse drugo je torej precej nedolžno in trmasto kazanje tega, kdo "nosi hlače v hiši" ;-)

Če imamo doma samčka, mu lahko pripeljemo ali drugega samčka ali pa samičko. Včasih tudi dva samčka postaneta par (tudi v jatah, da ne bo pomote). Sama imam sicer vedno parček, ampak tudi dva samčka se lahko dobro razumeta. Pri dveh samičkah je, kot sem že opisala, bolj vprašljivo. v prvi vrsti pa največ storimo za dobro počutje naše skobčevke, če ji sploh omogočimo družbo druge skobčevke.

Z veliko ljubečega posvečanja, dela, stalnega prigovarjanja in potrpežljivosti lahko (če želimo) udomačimo tudi ptice v paru ali mali jati. To dokazuje več kot dovolj primerov, če samo malo pogledamo po internetu. Ni res, da se udomačena ptica vselej kar absolutno spremeni in ne pride več na roko ali ramo, zatem ko jo razveseliš s prijateljem iste vrste. Tisti ptički, ki so že prej radi prišli k človeku, se bodo približali tudi pozneje - drugi pa, ki so se človeku približali samo iz obupa (ker je bila to edina družba, v katero so bili prisiljeni - oz. jim je bila odvzeta hrana in so jo lahko dobili samo na roki), bodo seveda nadvse srečni, da imajo končno sebi primerno družbo.
Enako velja za ponavljanje besed.

Mogoče je kdo po branju mojih odgovorov dobil vtis, da sem absolutno proti udomačitvi skobčevk - ni res. S tem, da ti ptiček izkaže toliko zaupanja, da prileti v tvojo bližino ali celo sede nate, seveda ni nič narobe. Je celo nekaj nadvse lepega!
Nasprotujem samo tistim, ki ptice v to silijo, ki jim zaradi tega nasilno odvzamejo družbo iste vrste in ki zaradi nestrpnosti pričakujejo rezultate že po nekaj mesecih in so čisto preč, če se ptič po tolikšnem času še zmeraj upira ihtavemu kolovratenju z roko po kletki. Ali vtikanju prstov v kletko. (Malo zdrave pameti tukaj res ne bi škodilo.)

Prepričana sem, da moramo kot ljubitelji skobčevk, za katere se imamo, v prvi vrsti poskrbeti za dobro in vrsti primerno bivanje skobčevk, ne za to, kaj mi od skobčevk hočemo zase. Živali niso igrače. Pri tem se je treba stalno informirati, veliko brati, spremljati različne forume in diskusije ... V preteklosti se recimo sploh nismo zavedali, kako pomembna je skobčevki družba druge skobčevke in mnogo ljudi je to čudovito papigico imelo samo. Še danes najdemo celo strokovno literaturo, v kateri pišejo tako zmotni podatki, kot da "se udomači in nauči ponavljati besede samo, če jo imamo samo". Danes vemo, da je to mnenje napačno in preživeto, v nekaterih državah so tudi že uzakonili predpis, da živali, ki v naravi živijo v jatah, v ujetništvu ne smemo imeti samih (npr. v Avstriji). Kdor ima tam recimo skobčevko samo, se ga lahko prijavi društvu za zaščito živali. In to se mi zdi prav - skobčevka je lahko krajši čas sama le v izjemnih pogojih, to ne bi smelo biti pravilo.

majaklr je napisal/a:
zj js ti priporočam da če bi rada skobčevko za zabavo da bi govoril da ne kupiš dodatne papige. js sem tukaj nardila napako kr sem par kupila in nisem vedla da se potem drug drugemu posvečata vendar mi je samček občasno šel na prsteka po moji dolgi vztrajnosti.
sej če ne želiš da je samček osamljen se da kupiti v trgovinah z živali ogledalca in papiga dejansko misli da je nekdo zraven ko se gleda v ogledalu, pa tudi razne plastične skobčevke na federci, ki se premikajo ko se jih papiga dodatkne. podnevi pa lahko tudi kletko postaviš ven vendar nesme biti na prepihu ali na direktnem soncu in skobčevka uživa v poslušanju drugih ptic in se tudi sama oglaša.

K skobčevki za zabavo. Seveda, skobčevke kupimo zato, ker želimo, da nas domači ljubljenček razveseljuje in nam krajša urice. Ampak to niti slučajno ne pomeni, da ga za zadovoljevanje te (sebične) želje smemo prikrajšati za vrsti primerno oskrbo! Če so to družabne živali, ki v naravi živijo v velikih jatah in nenazadnje tudi že imajo izkušnjo življenja v jati med drugimi pticami, bodo šele v družbi ostalih skobčevk pokazale in razvile ves pester repertoar svojega vedenja in oglašanja.
Skobčevke - in tudi nobena druga žival - niso nadomestilo za igrače.

Maja, ti ob nakupu parčka nisi naredila napake, ampak edino pravilno - svojemu ljubljencu si omogočila njemu primerno družbo. In kot si sama videla, je užival v ukvarjanju s samičko in je kljub temu (!), da ni bil sam, vseeno sčasoma prišel na tvoj prst. To samo kaže, da je približanje ptice več kot veliko darilo, ki smo ga deležni šele po vztrajnem, dolgotrajnem ljubečem prigovarjanju in približevanju!
Da gre samoten ptiček hitreje k človeku, pa ni znak ljubezni, ampak stiske ali nuje.

O tem je bilo že kar nekaj povedanega, da se skobčevkam absolutno ne bi smelo kupovati plastičnih nadomestkov za partnerje, ki jih potem želijo hraniti (in lahko posledično utrpijo vnetje golše), pa tudi eni sami skobčevki nikakor ne v kletko dajati ogledala (saj ga zamenja za partnerja in smo na istem). Če so skobčevke v paru ali mali jati, ogledalo ni nujno moteče, pač odvisno od posameznega primera ... ampak - zakaj bi pravzaprav sploh moralo biti v kletki?
Vsekakor upam, da v nobeni kletki za skobčevke ni več najti vsaj plastičnih papig.

majaklr je napisal/a:
zj nisem čisto točno razumela če želiš posodico iz lepenke nardit za hrano ali kaj. v tem primeru se mi zdi bolje da jo kupiš ker niso tako drage. skobčevke so precej pametne in tudi zelo rade grizejo stvari. meni so že robove oken čisto pokluvali ker sem jih imela skos spuščene. sedaj ko sem se preselila k fantu pa jo imam večinoma v kletki 2-3 krat na teden pa jo spustim da se malo zleta.

Posodice za hrano je vsekakor treba kupiti. Najboljše so kromirane posodice, ki jih obesimo na kletko, saj se najbolje čistijo - sama pa imam v redu izkušnjo tudi s plastičnimi (čeprav so tu mnenja deljena), vendar jih je treba vsak dan čistiti, jaz jih enkrat na teden razkužim tudi v vroči kisovi vodi in nato temeljito sperem. Detergenta ne uporabljam, tudi za čiščenje kletke ne. Vse se da lepo opraviti s kisovo vodo in še neškodljiva je.

In še k prostemu letu: skobčevke ga potrebujejo vsak dan, tako kot mi potrebujemo hojo. Kdor je že kdaj moral preležati en dan v postelji, ve, kako je, ko spet lahko vstane. Če kletka ali voliera ni dovolj velika, da bi se skobčevka lahko dovolj prosto gibala, mora imeti vsak dan na voljo vsaj nekaj ur leta. Moje so spuščene ves dan, zvečer pa grejo nazaj noter spat. Tudi hrane jim ne dajem nikjer drugje kot v kletki, zato vedo, da kletko lahko povezujejo s krajem za hranjenje in spanje, tam imajo tudi svoj mir.

Ko pa so zunaj, imajo svoja mesta, kamor gredo. Čeprav ju imam v sobi, kjer stojijo tudi knjižni regali, ne gresta na knjige. Ko sem ju začela navajati na njuni mesti z vejami in igrali (po eno na vsaki strani sobe, da se lahko spreletavata), sta včasih res kazala namen, da bi poletela tudi na regale (saj se je videlo, da jih od strani opazujeta in razmišljata, ali bi ali ne bi), takrat je pač treba malo treninga. Pa seveda, dolgčas jima ne sme biti - za to pa poskrbijo igrala.
Takrat tudi manj gredo na druge stvari. Pri svojih skobčevkah sem opazila, da se izogibata mestom, kjer jima drsi - zato sem robove okenskih polic prelepila s selotejpom in od takrat nista bila niti enkrat več na njih.

Lep pozdrav, Ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Update :)

Objavlja  EmilyTear Ned 06 Maj 2012, 12:55

No, da update-am malo tole temo nasmeh Stare kletke sicer aktivno ne uporabljava več, ampak jo uporabljava za izlete k veterinarju in za karanteno novih skobčevk smejanje2

S fantom sva takrat torej kupila skobčevko nasmeh Hotela sva sicer samčka, ampak se je kasneje izkazalo, da sva dobila samičko, pa nič zato, ker naju je še vedno dovolj veselila. Imenovala sva jo Jackie (prvotno Jack). Kakšna 2 meseca kasneje sva ji kupila večjo kletko. Kasneje pa se je fant za nekaj časa moral odseliti k svoji babici, ki je imela že prej enega samčka, in je Jackie vzel s seboj, tako da sta se s samčkom lahko spoznala in sta postala parček. Prav luštno ju je bilo gledati, kako se kljunčkata pa stiskata en k drugemu in drug drugega čistita po glavi in skupaj letata po sobi. Vendar pa je samček po nekaj mesecih poginil iz neznanih razlogov. Sama mislim, da se je mogoče prehladil, ker je bilo to proti oktobru in je bilo v sobi, kjer sva ju imela dokaj hladno (ampak še vedno nad 17°C), brez prepiha. Tako je Jackie na žalost ostala sama, in sva se kar malo bala, da ne bo padla v depresijo (kot sem brala po forumih, se to rado zgodi, ko pogine njihov partner).

Ampak, ko sva videla, kako živa je bila Jackie, ko je imela ob sebi še enega pernatega prijatelja, sva se s fantom odločila, da ji kupiva družbo. Nova kletka je dovolj velika za 4-6 skobčevk, tako da s tem ni bilo preveč problema. Tako sva oktobra kupila še 2 skobčevki, samičko in samčka, samički je ime Ginger, samčku pa Happy. Happy-ju sva dala tako ime zato, ker nama je med premikanjem v kletko ponesreči pobegnil in je veselo stopicljal po tleh moje sobe in že takoj raziskoval naokoli. Vendar pa sva kasneje, po pregledu pri veterinarju ugotovila, da ima staro poškodbo izpahnjenega krila in da ne bo mogel leteti. S tem sva se nekako sprijaznila, nisva ga hotela zamenjati, ker sva bila mnenja, da je to le živo bitje in se z njim ne sme ravnati kot z igračo, ki je polomljena, zato jo greš zamenjat. Tako sva mu na kletko spletla debelo vrv, da je lahko splezal po njej nazaj na kletko, če je padel na tla. Vendar pa (predvidevam da zato, ker je bil pohabljen) se ni ravno vključil v družbo samičk, ki sta ga velikokrat preganjali po kletki, zato je nemalokrat padel na dno kletke ali celo z vrha kletke na tla. Zato si je kasneje poškodoval še drugo krilo. Prej je vsaj nekako "zakrmaril" in vsaj nekoliko nežno pristal na tleh, takrat pa se sploh ni več ubadal s krili in je padel na tla kot klada. Na žalost je v decembru lansko leto, očitno po preganjanju samic, padel s hrbtom na vejo in si poškodoval hrbtenico, ni mogel več stati pokonci, niti čivkati, samo zvračal se je na stran in vsake toliko malo pozobal semena na tleh, zato sva se takrat s fantom odločila, da ga neseva uspavat, da se ne bo še dalj časa tako matral.

Ampak odločena sva bila, da bova imela družinico skobčevk, zato sva še isti mesec kupila 2 samčka, tokrat zdrava, živahna in mlada samčka. Večjega sva poimenovala Jimmy, manjšega pa George. Moram reči, da nama je kar odleglo, ko sta se mesec kasneje lepo vključila v družbo, in pa tudi, da sta ptička zdrava in nama ni treba skrbeti, kdaj bo kateri padel na tla in se poškodoval, kar je bilo pri Happyju kasneje kar velik problem. Zdaj so skupaj že 4 mesece in so postali pravi raziskovalci, letajo po celi sobi, v bistvu jih imava večino časa po cele dneve spuščene, le zadnje čase jih ponavadi zvečer spraviva v kletko, da jih pokrijeva, ker nama s fantom drugače zjutraj ne pustijo dovolj spati smejanje2 Vse skobčevke se lepo družijo, samo Jackie je nekoliko zadržana; ponavadi, ko so vsi ostali zunaj kletke, je ona v kletki, pa tudi ko jih kdaj hranim z roke, je Jackie zadnja, ki pride jesti in je zelo previdna, ali pa zleti stran, ko pride na roko še kateri drug.

Vendar pa so vsi ptički zelo živahni (in glasni), nisva jih preveč navajala na roko, ampak nama je tako všeč, tako ali tako pa nama pridejo jesti z roke in Ginger zleti k nama na posteljo ali k mizi ali nad najine glave ter nama tako sporoči, da v posodicah ni več hrane in da naj jim dava hrano. nasmeh

Tako, to so najine dogodivščine s skobčevkami, kakšne slikce bom pa kdaj drugič prilepila, zdaj je že malo pozno, pa še nobenih slik od Jimmyja in Georgea nimam smejanje2
EmilyTear
EmilyTear
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 04/07/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  Ronja Pon 07 Maj 2012, 00:43

Živjo!

S kakšnim užitkom sem prebrala tole objavo ☀ Najlepša hvala!

Res čudovito, kako s fantom skrbita za skobčevke! Mala jata - uh, jaz si jo tudi že nekaj časa želim ... le da zaenkrat še nimam te možnosti in moram ostati samo pri parčku.

Sploh se mi zdi nekaj najlepšega, da sta Happyja sprejela kljub gibalni oviranosti in mu vse do konca nudila lepo, ptička vredno življenje. Ja, to je gotovo velik izziv, če imaš gibalno oviranega ptička, ki mu moraš tudi prilagoditi kletko in igrala ... in tu so seveda še obiski pri veterinarju ... ampak vse se da, če imamo dovolj veliko srce, da vanj sprejmemo tudi drobnega ptičjega nasmeh

Vso srečo vama in skobčji družinici!
Ja, pošlji nekaj slik!!
(Mimogrede, kako je pravzaprav glede objave slik na forumu - jih lahko pripenjamo kar v sporočila? V kakšni velikosti največ?)

Lp, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Slike najinih skobčevk :)

Objavlja  EmilyTear Pon 07 Maj 2012, 10:26

Tako, tukaj je pa še nekaj slikc najinih skobčevk nasmeh

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 01082010005

To je Jackie v novi kletki nasmeh Tukaj je bila še zelo mlada nasmeh


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 01092010030

Tukaj sta pa Jackie in Pinki (samček od fantove babice) nekaj dni potem, ko sta se spoznala nasmeh


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 04092010037

In pa Pinki in Jackie na roki (Pinki je bil malo starejši in že vajen hoditi na roko, tako da mu je Jackie samo sledila)


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 04092010038

In takole sta se čohala nasmeh


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 06082010014

Takole pa sva Jackie samo zvabila na roko smejanje2


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 09082010017

Jackie po svojem prvem kopanju


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 24092010052

To sta pa Ginger (zelena) in Happy (vijolično-moder), ko sta bila še v karanteni pri meni doma nasmeh


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 26012011096

Od leve proti desni: Happy, Ginger, Jackie. Pri Happyju se tukaj vidi, da je imel poškodovani že obe krili in ju ni kaj dosti več uporabljal...


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 26022011118

Napad na solato!


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Dsc00008dz

In to je Happy samo nekaj dni preden sva ga nesla uspavat. Tukaj je že kazal znake hujše poškodbe, naslednji dan pa se mu je samo še poslabšalo in ni mogel več normalno stati na veji, rabil se je s telesom opirati na kletko, da se ni zvrnil z veje.


Stara kletka - primerna za novo skobčevko? 07052012239

In pa sedajšnja družinica, od leve proti desni: Ginger, Jackie, George (rumeno-umazano-zelen) in Jimmy (bel z modrimi lisami)


Tako, kasneje bom pa še kakšne slikce najinih ptičkov od bolj blizu prilepila nasmeh In opravičujem se za nekatere slabe posnetke, večina jih je bila narejenih z mobitelom smejanje2
EmilyTear
EmilyTear
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 04/07/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  Ronja Čet 10 Maj 2012, 00:59

Krasne slike!

Joj, tista, kjer se na tvoji roki ljubkujeta ... in pa zadnja, kjer sedijo vsi skupaj zunaj!
Pravi mali skobčji raj :-)
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Stara kletka - primerna za novo skobčevko? Empty Re: Stara kletka - primerna za novo skobčevko?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu