PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rozela in okužba z gljivicami

Go down

rozela in okužba z gljivicami Empty rozela in okužba z gljivicami

Objavlja  Gost Čet 09 Sep 2010, 08:44

naš rozelko je prejšnji teden tri dni prebil pri veterinaju na opazovanju. veliko namreč spi, pa očke je imel take kalne, tudi za punco se ni več dosti zmenil. večino dneva ima glavo zakopano pod perut in spi. apetit ima pa dober. kot diagnozo so mu postavili okužbo z gljivicami (kot sem razumela v prebavilih). ne vem sicer, kašno terapijo je imel, ampak ob izpustu je bi veliko boljši, oči jasne. nasmeh postopoma se krepi in dobiva moč v krilih, kar opazim, ko ga lovim zaradi dajanja zdravil, tudi oglaša se že več in postaja barabca. ne razumem pa ker so mu kot zdravilo dali dva anibiotika in kalcij, ki jih dobi enkrat dnevno. namreč, mislila sem, da antibiotik uniči tudi koristne bakterije in s tem omogoča gljivicam, da se še bolj razmnožijo. mogoče, kdo kaj ve o tem? veterinarja kličem, ker smo bili tudi domenjeni, da sporočim kako je, vendar ga nisem uspela priklicati. ampak tole z gljivicami in antibiotiki mi pa še vedno nekako ne štima. se priporočam za odgovore nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

rozela in okužba z gljivicami Empty Re: rozela in okužba z gljivicami

Objavlja  Maja Čet 09 Sep 2010, 08:54

Če ima okužbo z glivicami, potem mora prejemati antimikotike in ne antibiotike, morda si narobe zastopila in je eno zdravilo antimikotik, eno pa antibiotik. Drugače pa je seveda res, da antibiotik zna porušit naravno floro (koristne bakterije) in je takrat priporočljivo dajati probiotike. H kateremu veterinarju pa si ga nesla?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

rozela in okužba z gljivicami Empty Re: rozela in okužba z gljivicami

Objavlja  Gost Čet 09 Sep 2010, 09:09

hvala za hiter odgovor nasmeh jemlje kombinacijo primotrena, diflucana in kalcija. res, miljonkrat hvala.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

rozela in okužba z gljivicami Empty Re: rozela in okužba z gljivicami

Objavlja  Gost Čet 09 Sep 2010, 09:13

našla sem listek z imeni zdravil in res našla na internetu, da je diflucan za zdravljenje gljivic, torej bo že prav nasmeh mal sem sedela na ušesih.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

rozela in okužba z gljivicami Empty Re: rozela in okužba z gljivicami

Objavlja  Maja Čet 09 Sep 2010, 09:17

Saj ne gre toliko za sedenje na ušesih, ampak če se človek ne spozna dosti na zdravila in kako se imenujejo, potem sploh ne more dobro spremljati kar veterinar razlaga zraven. zelo vesel Upam, da se bo vaš fant kmalu pozdravil in se bolje počutil. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

rozela in okužba z gljivicami Empty Re: rozela in okužba z gljivicami

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu