PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skobčevka

3 posters

Go down

Skobčevka  Empty Skobčevka

Objavlja  Natašika Pet 17 Sep 2010, 21:09

Lep pozdrav vsem skupaj

V ponedeljek 13.09. sem sinu kupila skobčevko. Že dolgo si je želel domače živalce, zato sva izbrala čudovitega samčka 3 mesece starega. Kupila sem ga v trgovini z živalmi in veliko nasvetov so mi dali. Dosti sem si tudi prebrala. zelo vesel
Najprej je bilo nekaj težav. Zelo se je tresel in ni hotel jesti. jokanje
No zdaj že lepo je in tudi oglaša se. Ima vse kar potrebuje, kupila sem mu tudi igračke, gugalnico, sipino kost, ogledalce. Postopoma se privaja na življenje pri nas in najprej sem mu pripravila kletko in hrano, vodo ter sipino kost. nasmeh
V vsem vklučujemo sina. Vendar se je pojavilo ljubosumje in mu ni všeč ko čistim kletko, se pogovarjam z Donom ( tako je ime papigi ) in je kar precej jezen. Tako srečen je bil najprej in res se trudimo, saj smo vendar za njega kupili domačo žival. jokanje
Sin ima tri leta. Strah me je, ker dva dni nazaj ko sem čistila zgornji del hiše se je nekaj zgodilo. Tamali je gledal risanke in se igral. Ko sem prišla dol pa šok, Don je bil brez repa oz.tega dolgega perja. Seveda sem bila huda in vprašala kaj je bilo. Rekel je, da ga je ptiček razjezil in mu je moral postriči perje. Kasneje je rekel, da si je sam izpulil perje. Strah me je, da ga zaradi jeze ne poškoduje. 😢
vprašaj Zanima me a je lahko kaj narobe, če mu je sin izpulil perje oz.si ga je sam? Ali mu bo zraslo novo to dolgo perje? Opazovala sem obnašanje ptička in ni bilo kaj narobe. Še vedno v vsem vklučujemo sina.
Sva ga tudi že pošpricala, da se je umil, kasneje mu bova kupila bano. Dala sem mu tudi gugalnico v kletko in mu je zanimiva. Pa še nekaj opazila sem, da se dosti praska, ampak nima nikjer umazanije. Tudi zajedalcev ni videti. vprašaj
Poskušam se mu približati, vendar še ne dovoli. Mu pa dosti govorim, sin mu tudi bere - pravi, da mu pravljice bere . Upam, da bo vse ok. nevtralen

Hvala za odgovore nasmeh
Natašika
Natašika
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka  Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Gost Pet 17 Sep 2010, 23:31

Pozdravljenja in dobrodošla na forumu!

Rep bo zrasel nov samo če je izpuljen celotem azto če ni ptička primite v roko, z drugo roko pa ga primite za rep čvrsto in ga spustite iz roek v kater ag držite da poleti in si izpuli rep.

Rep v vsakem primeru zraste nov! mižikanje


Nazadnje urejal/a Miško Sob 18 Sep 2010, 18:28; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Skobčevka  Empty Re: Skobčevka

Objavlja  jupiter2 Sob 18 Sep 2010, 00:40

Novo perje mu bo zagotovo zraslo. Malo bo treba počakati, mu ponuditi kakšne minerale, ki spodbujajo rast (pesek za ptice kalcin ali kaj podobnega - tega imam sam doma in v navodilih piše tudi da je za perje). V kletki imam kdaj pa kdaj pretep, kjer si samčka cebric izpulita perje in na srečo zraste novo.

Kar brez skrbi! Poročajte, ko bo zraslo novo perje.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka  Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Natašika Sob 18 Sep 2010, 01:51

Hvala za dobrodošlico in odgovore nasmeh
Mi je zelo všeč tale stran in sem se z veseljem pridružila. Moram povedati, da smo našega ptička takoj vzljubili in komaj čakam kaj vse se bo še dogajalo. smejanje
Mislim, da je perje v celoti šlo ven in zdaj me ne skrbi več toliko. Bom vsekakor poročala kako bo raslo...
Tako razigran je postal Don - skače sem in tja, pleza, se vrti. Zanimivo ga je opazovati. smejanje
Natašika
Natašika
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka  Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Maja Ned 19 Sep 2010, 00:08

Miško je napisal/a:Rep bo zrasel nov samo če je izpuljen celotem azto če ni ptička primite v roko, z drugo roko pa ga primite za rep čvrsto in ga spustite iz roek v kater ag držite da poleti in si izpuli rep.
Miško, prosim te lepo, da ne daješ takšnih nasvetov. Tega se ne počne... Če se zgodi, da se pero ne izpuli do konca, je pa vidno poškodovano in ni na pravem mestu, mu ga moramo mi izpuliti, vendar ne na tak način kot ti praviš. Ptico se lepo prime v roko, poišče pero in se ga nežno potegne ven.

Natašika, lepo pozdravljena na forumu. mižikanje Upam, da ti bomo lahko tule posredovali čim več koristnih informacij. Glede situacije pri vas bi ti rada malenkost svetovala. Lepo je, da si sinu kupila živalico, vendar osebno menim, da pri treh letih starosti, otroci pravzaprav ne vedo kako in kaj ravnati z živalmi in se ne zavedajo čisto, kaj pravzaprav žival predstavlja v družini. Kot si sama opazila, je tvoj sin papigo sprejel kot konkurenco in je nanjo ljubosumen. Pravilno je, da ga vključuješ v vse kar se počne s papigo, vendar pa mu moraš določene stvari jasno razložiti, da bo razumel. On mora razumeti, da je papiga hišni ljubljenček in da mu ni potrebno tekmovati z njo, za tvojo pozornost. Vsekakor pa mu moraš dati vedeti, da mora s papigo vedno delati previdno in da je ne sme poškodovati. Poročaj nam, kako se bodo stvari odvijale pri vas. Malo si pobrskaj po forumu za ostale napotke glede oskrbe skobčevk. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka  Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Gost Tor 21 Sep 2010, 02:43

Men je v knijigi pisalo da ga primeš za rep in spustiš??

avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Skobčevka  Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Natašika Tor 21 Sep 2010, 08:52

Maja hvala za tvoje mnenje.
Sin se je že navadil na ptička- sem mu razložila kako in kaj.Res je, da je star komaj tri lete, vendar si je zelo želel domačo živalco.Razmišljali smo o želvi in ribicah, vendar smo se kar dober odločili, da smo izbrali skobčevko.
Bom pa vsekakor mu še tu pa tam omenila, da ne tekmuje z Donom za pozornost.Tako lepo je, ker se nas je že malo navadil ptiček, takoj ko pridemo domov veselo čivka in skače po kletki. Tudi name je naredilo to malo bitjece velik pozitiven vtis! presenečen zelo vesel
Sem videla še en komentar;sicer ne vem zakaj se je izbrisal? - jaz ga nisem. Da ptička niste mogli več dati mami, da ga čuva, ker je vreščal ko jo je slišal. No morem povedati, da se Don niti ne trese, niti ne čivka nervozno ko se mu David približa - veliko govori z njemu ( npr. mu razlaga kaj je počel v vrtcu... ) , tako, da mogoče mu res ni izpulil perje.Ne vem točno kaj je bilo, glavno, da je vse ok z njim.
Hvala vsem nasmeh
Natašika
Natašika
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka  Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu