PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parjenje

+8
Miki-Kodeljevo
wolkec
nika
jure95
Mare
boris
Maja
ikos12
12 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

parjenje - Page 2 Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Tor 24 Jan 2012, 05:35

Bolj kot starost je pomembna splošna kondicija ptice. Če je kanarček zdrav in vitalen bo redno pel ter bo živahno
skakal po kletki. K samici ga daj šele takrat, ko jo bo njegovo petje vnemirilo ter bo začela počepati in v kljunu
nositi materjal za gnezdo. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje - Page 2 Empty Re: parjenje

Objavlja  janja88 Tor 24 Jan 2012, 06:28

A tako. Letos nameravam prvič pariti kanarčke in si zelo želim, da mi uspe. Ker sem začetnica, me zanima veliko stvari in so mi odgovori s foruma v veliko pomoč. Ravnokar berem Prašnikarjevo knjigo o kanarčkih in se mi zdi super cheers
janja88
janja88
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 02/08/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

parjenje - Page 2 Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Tor 24 Jan 2012, 06:48

janja88 je napisal/a:A tako. Letos nameravam prvič pariti kanarčke in si zelo želim, da mi uspe. Ker sem začetnica, me zanima veliko stvari in so mi odgovori s foruma v veliko pomoč. Ravnokar berem Prašnikarjevo knjigo o kanarčkih in se mi zdi super cheers
Knjiga, ki je omenjaš je abecednik slovenskih ptičarjev. Začela si s pravo knjigo, le pred vsako težavo v praksi ne smeš obupati.
Kadarkoli boš v knjigi naletela na prezahtevno razlago se obrni na forum, kjer imamo nekaj velikih poznavalcev kanarčkov.
Z veseljem ti bomo pomagali pri razlagi pojmov iz knige ali morebitnih težavah pri sami vzreji kanarčkov. nasmeh

http://www.pernati-prijatelji.com/t421-koliko-razlicnih-vrst-kanarckov-je#2321
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje - Page 2 Empty Re: parjenje

Objavlja  janja88 Sre 08 Feb 2012, 19:59

Pred kratkim sem dala samčka in samičko v skupno kletko na svetlo in toplo. Kazala sta naklonjenost drug do drugega. Postlala sta si gnezdo, jedla jajčno hrano. Samček ji je lepo dvoril in ji še vedno. Vendar opažam, da postaja že jezen. Samička se mu izmika in se brani njegove bližine. Pri tem pa se oglaša s piskajočimi glasovi. Zato jo samček lovi in kaže velik interes za parjenje. Z odprtimi kljunčki se zastrmita drug v drugega in mahata s perutmi. Nato čepita vsak v svojem kotu kletke. Velikokrat sem tudi opazila samičko sedeti v gnezdu.

Sedaj ne vem kaj bi storila, da bi bilo najbolj prav. Naj jih zopet ločim s pregrado v kletki, ker se mi zdi, da se ti prizori prepogosto ponavljajo 😢
janja88
janja88
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 02/08/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

parjenje - Page 2 Empty Re: parjenje

Objavlja  samoooo Sre 08 Feb 2012, 21:31

Sam sem spuščal samčka k samički ko je le ta začela nositi materijal v gnezdo.Nikoli ni bilo nobenih težav,saj je bila tako samička pripravljena na parjenje.V primeru pa ,ko so že bila jajčka in jo je samček kar naprej vznemirjal,sem kletko pregradil,tako da je samička lahko mirni valila.Ko pa je kazala znake,da bi se ponovno parila sem ju zopet združil
samoooo
samoooo
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 51

Nazaj na vrh Go down

parjenje - Page 2 Empty parjenje

Objavlja  martinzalar12 Sob 03 Nov 2012, 21:42

Letos je bilo zame tudi slabo leto le dvoje gnezd se je izvalilo in bilo je skupi le 5 kanarčkov. Mogoče bo naslednje leto bolš. Kanarček
martinzalar12
martinzalar12
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 03/11/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

parjenje - Page 2 Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Ned 04 Nov 2012, 05:26

Pticam in sploh živalim reprodukcijski ciklus določa narava z mikroklimo.Tu je poleg temperature, relatvne vlage, svetlobe in prehrane pomembno še splošno zdravstveno
stanje ptice, ki je odras pravilne nege in prehrane v dobi mirovanja.To je torej čas, ko so življenski pogoji slabši in bi v naravnih pogojih nebi bilo mogoče odhraniti zaroda.
Priporočam ti, da sedaj niti ne poskušaš z razmnoževanjem, rajši počakaj do pomladi, ko bo pride nov ciklus razmnoževanja. Pred tem preglej članke našega foroma in sestavi pravilne kombinacije parov. Odsvetujem ti parjenje ptic kar tako, brez sistematike. nasmeh

parjenje - Page 2 Img_4722
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje - Page 2 Empty Re: parjenje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu