PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prvo jajce

+4
koss
Alojzij
Maja
sonja
8 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

prvo jajce Empty prvo jajce

Objavlja  sonja Tor 07 Dec 2010, 06:02

živjo! moja čopka je danes prvič znesla jajce in veselo vali. zdaj je tudi konec ugibanja kakšnega spola je. nisem ju dala narazen, čeprav ste mi svetovali drugače.lani sem imela namreč tudi kanarčka, ki je čudovito pel.bil je čopko bele barve. kar naenkrat sem v kletki našla jajce, za katero je bil obtožen mož, da ga je podtaknil.no moj kanarček je bil samička. jajca sem ji pobirala ven, ker je bila sma. v enem poletju je znesla 5×5 jajc, nato pa poginila. ker se bojim enakega scenarija, sem tadva pustila na miru. nevtralen držite pesti, da bo vse v redu. ali zdaj potrebuje kakšno boljšo hrano? dobi semena, jabolko in malo kuhanega jajčka. lep pozdrav.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Maja Tor 07 Dec 2010, 06:11

Se pravi sta zdaj skupaj v kletki? Ali imata gnezdo, kam je znesla jajček? Čeprav bi ju jaz na tvojem mestu ločila (že prej, preden je prišlo do jajčk), ker ni zdaj pravi čas za valjenje oz. razmnoževanje, ampak ju sedaj pusti pri miru. Samčki dovoli, da znese vsa jajčka, potem pa če želiš mladičke, pusti da odsedi in da se izvalijo mladički, ali pa naj sedi največ teden po zadnjem jajčku, potem jih pa odstrani. Ne smeš pobirat sproti jajčka, ker jih bo potem kar naprej legla. Pustiti moraš, da vse zleže, malo posedi na njih, šele nato jih odstraniš. Pri kanarčkih se to sicer ne dogaja tako pogosto, da bi samičke kar legle jajčka tja v en dan, je ponavadi nek dejavnik, ki to sproži.

Samičke se z valjenjem jajčk izčrpajo, zato mora nujno imeti vir kalcija (sipina kost in pesek) ter malo bolj kvalitetno hrano - jajčna hrana, zelenjava.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Tor 07 Dec 2010, 06:31

sta skupaj, spletla si je gnezdo,tudi kregata se ne več. potem je bila moja krivda, da je prejšnja poginila? imela sem jo zunaj v kletki. je pa pri nas veliko liščkov .mogoče jo je njihova pesem zmedla. tadva bom pustila čisto na miru(kolikor je to mogoče pri dveh malih otrocih, pa v dnevni sobi)pa bo kar bo.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Maja Tor 07 Dec 2010, 12:09

Zunanje ptice niso imele nič pri tem... Vzroka smrti ti ne morem povedati, ker nikakor ni možno sigurno reči, da jo je neka določena stvar ubila. To, da je imela toliko jajčk, jo je sigurno oslabilo, ni pa nujno, da je to bil vzrok smrti.

Ali nameravate obdržati jajčke in pustiti, da se izvalijo mladički? Kje pa imate postavljeno kletko, na kakšni višini?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Sre 08 Dec 2010, 06:14

na mizi,ki stoji ob zidu med dvema oknoma. imajo veliko svetlobe, ampak ne direktnega sonca. so pa morali biti navajeni vrveža, saj jih očitno nič ne moti. jajčka bom pustila. danes je jedl in je gnezdo zapustila za skoraj pol ure. bomo videli.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Alojzij Sre 08 Dec 2010, 09:20

Ne vem , če te je kdo opozoril, da je potrebno pri kanarčkih vsako znešeno jajce odstraniti iz gnezda.
V gnezdo jih vrneš , ko znese kanarka četrto jajce. klicaj Zakaj?
Očitno so kanarke v stoletjih izgubile prvinski nagon za pravilno valjenje in enakomerno hranjenje mladičkov.
S tem, ko se bodo mladički 13. do 14. dan izvalili istočasno, bodo imeli vsi enake možnosti za preživetje.
Kanarka bi v primeru, da se mladički zvalijo v 4 do 5 dnevnem razmaku, hranila samo prva dva najmočnejša in najtarejša.

Boj za obstanek je tu krut. Najmanjši mladički v takem primeru vedno izgubijo bitko za preživetje.

Da ne bo zvenelo vse samo kruto, naj povem, da je pri papigah skobčevkah valjenje in hranjenje bolj optimistično. kul
Skobčevka znese vsaki drugi dan po eno jajce. Znese jih tudi od 6-8, teoretično je lahko med najmlajšim in najstarejšim,tudi14 -16 dni razlike.Skobčevka bo s svojim presenetljivim čutom nahranila in odhranila tudi zadnjega
najmanjšega. zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Čet 09 Dec 2010, 02:28

mislim, da tudi ni več tako vneta za vljenje.večkrat jo vidim na gugalnici ali pa se hrani.saj se vrne, ampak mislim, da se ne ne bo nič zvalilo. še vedno je tudi samo en jajček.a se jih lahko tudi ročno hrani, tako kot papige?
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Maja Pet 10 Dec 2010, 03:27

Alojzij je napisal/a:Ne vem , če te je kdo opozoril, da je potrebno pri kanarčkih vsako znešeno jajce odstraniti iz gnezda.
V gnezdo jih vrneš , ko znese kanarka četrto jajce.
No, jaz ravno ne bi rekla, da je to potrebno, potrebno je, če si želiš čim več mladičkov oz. če želiš, da bodo imeli vsi enake možnosti. Mi tega recimo nismo nikoli počeli, pa se je bolj redko kot ne zgodilo, da kakšen ni preživel. Nekako raje pustimo naravi, da odloči, kdo naj živi in kdo ne, že tako se preveč vtikamo vanjo. mižikanje Veliko je tudi odvisno od samih kanarčkov in kako so pridni za hranjenje. Samičke, ki imajo prvič mladičke dostikrat uničijo zarod, zato ker niso sigurne kaj naj bi sploh počele, potem pa ko imajo drugo leglo, jim že gre stvar od rok, ko jih imajo že več, so pa že mojstrice in takšne samičke bodo odhranile tudi 5 ali 6 mladičkov, brez, da bi jemali jajčka in jih nato vračali.

Sonja, sem si pogledala slikice tvojih kanarčkov in so mi zelo všeč, samo ena stvar me je hudo zmotila - okrogla kletka. Takoj ko bo plača, po eno novo kletko, kvadratne oblike! mižikanje Lahko pa tudi po bolhi ali podarimo.si malo pogledaš, se najde dosti tega.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Sob 11 Dec 2010, 00:42

Drugače imajo veliko kvadrasto obliko kletke, veliko prib. 1.5x 1x 06 m, vendar notri nimam placa zanjo.Tidve sta samo za čez zimo. sem jih imela prej v neogrevanem prostoru, pa se mi je en prehladil- kopal se je v napajalniku.Takoj ko bo pomlad, se selijo nazaj.V ti dve pa sem dodala več leskovih palčk, da skačejo po njih .
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Maja Sob 11 Dec 2010, 03:48

No, to je pa super, da imate tako veliko kletko zanje. Kje pa je ta kletka - zunaj? Vseeno vam bi priporočila, da si za čez zimo omislite eno kvadratne oblike, ker je že to velik šok, da morajo v manjšo kletko, kaj šele iz kvadratne v okroglo. Če trenutno ne morete, se pa vsaj za naslednjo zimo pripravite. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Sob 11 Dec 2010, 06:08

Ni zunaj, je pa v neogrevanem prostoru, kjer je pozimi kar nekaj vlage. To papigam menda odgovarja, saj so postale res lepe, za kanarčke pa mend ni najboljše.Za drugo zimo bo vse pripravljeno. Tudi preletlnica in podobno. trenutno je samo en par v okrogli kletki. drugi je v kletki za papige, je pa res preozka in previsoka. v tej tudi imata 1 jajček. A bi bilo potem bolje da jih ločim in dam v male kletke? Samo te se mi zdijo občutno premajhne, tudi če so narejene za kanarčke.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Ned 12 Dec 2010, 02:28

danes sta pa že dva jajčka.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Pon 20 Dec 2010, 00:16

Včeraj sem prvič opazila, da je samček hranil samičko. danes bi se moralo prvo jajce izlečti, pa ni še nič opazit. druga dva pa v soboto in nedeljo. Samček poje cele dni, da ga je veselje poslušati. Tudi okrogle kletke sem se znebila. A jo lahko uporabim za papige, ali tudi zanje ni dobra? Drugače jo vržem v smeti. vprašaj vprašaj
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Maja Pon 20 Dec 2010, 00:21

Morda so res neoplojena... Super, da ste se znebili kletke. Jaz jo osebno ne bi priporočala za nobeno ptico. Vem, da jo je težko kar vreči stran, ampak okrogle kletke so skrajno neprimerne za ptice in ne vem kdo si jih je izmislil. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Pon 20 Dec 2010, 00:33

Tudi meni se tako zdi. Sem mislila, da bo velikost odtehtala to pomanjkljivost. Kaj pa če jo predelam? dam na notranjo stran ravne mreže?Sama velikost kletke se nebi veliko zmanjšala.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Ned 26 Dec 2010, 01:14

V gnezdu se še vedno nič ne dogaja. Naj še kaj počakam? Samička vali, samček jo hrani, mladih pa ni. Če valijo 14 dni, bi moral danes biti zadnji jajček odprt.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  koss Ned 26 Dec 2010, 02:08

par dni še le počakaj ,včasih se trajanje valenja zaradi različnih vzrokov malce podalša,dokler je še upanje jih pusti pri meru.(Upanje umre zadnje) zelo vesel
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  genius1 Ned 26 Dec 2010, 03:29

Jajca enostavno lahko s kako lučko presvetliš in vidiš kaj je z njimi ali so rdeča znotraj. Zakaj bi morala sedeti na jajcih če so prazna s tem ji boš olajšala delo, in sebi radovednost ali bo kaj.
genius1
genius1
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 30/05/2010
Starost : 44

http://www.slavcek-beltinci.si

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Pon 27 Dec 2010, 05:34

SO bila prazna
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Pon 24 Jan 2011, 21:55

Malo premora, pa sem spet nazaj. Ker je znesla jajce kar na tla in sedela na njem, sem ji gnezdo vrnila. Iz 4 jajc se je zlegel en mladiček ki g oba hranita. bi pa vprašala še to: prebrala sem si knj. knarčki, pa ne razumem čisto. A je kaj narobe, če mata oba čopo? ker naj bi to bilo narobe, če sem prav prebrala. Že vnaprej hvala za koristne nasvete. ☀ zelo vesel
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  koss Tor 25 Jan 2011, 05:28

pri vshodno nemški čopi je pravilo tako da se čopasti kanarček vedno pari z nečopastim ,zakaj še sam ne vem. zelo vesel
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Alojzij Tor 25 Jan 2011, 06:54

Pri kanarčkih parimo intenzivne z neintenzivnimi ali lahko tudi mozaik, iste vrste oz. barve, ki gredo skupaj.
Pri čopastih kanarčkih; gloster in nemška čopa, moramo pariti enega s čopo in drugega brez čope, seveda
iste vrste. Ravno zato vedno povdarjam, da se dobro poučimo o vrsti (pasmi) kanarčka, ki ga mislimo pariti.
Pri napačnem izboru ne dobimo tako kvalitetnih potomcev ali jih določen odstotek celo zamre že v jajcu.

Splošno znano pravilo pri rejcih je, da nikoli ne parijo dveh intenzivnih kanarčkov in ne parijo dveh s čopo.
Kakor je v gnezdu običajno pol samcev in pol samic, tako je v gnezdu običajno pol intenzivnih in pol neintenzivnih.
Pri čopastih kanarčkih npr. vrste gloster je pol potomstva s čopo (corona) in pol brez čope (consort) nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  nika Tor 25 Jan 2011, 23:54

Kaj bi se zgodilo, če bi paril oba čopasta kanarčka brez čope, bi imel kateri potomec čopo? Sklepam na osnovi Mendlovega poskusa z grahom, saj se na te stvari ne spoznam.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Alojzij Sre 26 Jan 2011, 05:11

V primeru, da parimo kanarčka vrste gloster brez čope(consort)x consort bi na podlagi teorije in prakse
s parjenjem neintenzivnega x neintenzivni lahko z veliko verjetnostjo zatrdil, da so potomci 100% brez čope.
Seveda se takih kombinacij poslužujemo izjemoma, ker bi pri takem nadaljevanju prihajalo do določenih
anomalij, v glavnem na perju. nasmeh

prvo jajce Imga5766
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  sonja Čet 27 Jan 2011, 04:22

Na žalost je po štirih dneh poginil. A je bilo krivo to, da sta imela oba čopo, ali pa se je poškodoval, ko je padel iz gnezda. Toda mislim, da bo kar prvo krivo.Lep pozdrav.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

prvo jajce Empty Re: prvo jajce

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu