PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

+2
Miki-Kodeljevo
guest
6 posters

Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  guest Tor 28 Dec 2010, 06:32

Zdajle med prazniki sem pri brskanju na spletu naletel na super idejo, kako očistiti semensko hrano za ptice. Naredil sem "pajkl" ali razpihovalnik semen. Če koga zanima kako to zgleda, sem sestavil kratek filmček, ki si ga lahko ogledate na spodnjem naslovu:



Lep pozdrav, vesel božič in srečno 2011.

Rok
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  guest Čet 30 Dec 2010, 09:16

sem še malo pobarval zadevo zelo vesel



Lp
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 30 Dec 2010, 10:05

Fantastična in priročna stvar. Je to tvoj izum ali je kopija? Ventilatorja sta verjetno od računalniškega napajalnika?
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  Marulek Čet 30 Dec 2010, 10:24

Podobno stvar je pred dobrimi tridesetimi leti izdelal g. Jure Lovšin iz Šk. Loke, rekli smo ji Miha-piha. Takrat je bila hrana za ptice veliko bolj prašna in z primesmi, pa smo morali čistiti. En član v našem društvu ga je nabavil in kar nekaj nas je bilo, ki smo ga uporabljali.
Sedaj je semenska hrana za ptice čista in (vsaj jaz), ne vidim potrebe po čiščenju. Zdi se mi smiselno dati kakšen € več za hrano in dobiš boljšo kvaliteto. Je pa vzpodbudno, da tudi mladi podobno razmišljate, kot smo mi včasih.
Lep pozdrav
Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  guest Čet 30 Dec 2010, 10:43

Mogoče sem napisal malo čudno da se uporablja za čiščenje. Verjetno bi bilo bolj razumljivo, če bi napisal, da se uporablja za ločevanje luščin od nedotaknjenih semen. To se pa meni zdi kar uporabno, glede na razsipnost mojih papig.

Miki - da, ventilatorja sta od dveh ATX napajalnikov mižikanje
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  dominik Čet 30 Dec 2010, 12:07

to bom pa jas sestavil
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  Darko Kavaš Čet 30 Dec 2010, 21:58

ker sem to stvar že kar nekaj časa iskal na internetu nisem vedel kako se tej stvari reče, sem sedaj s pomočjo člana foruma deberok, na internetu zasledil kar nekaj videoposnetkov kako to zgleda, tako da mi ga ne bo potrebno naročiti v tujini ampak bom izdelal doma svojega,
če imaš mogoče kak načrt ali idejo na papirju jo mogoče lahko objaviš
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  guest Čet 30 Dec 2010, 23:33

Načrta žal nimam, ker sem se zadeve lotil bolj amatersko. Uporabil sem dele od stare nočne omarice, bor mašino, sekolar, nekaj spax vijakov, dva ventilatorja in stikalo (iz PC napajalnika) in 12V napajalnik. Za "plonk ceglc" sem pa uporabil slike in filme iz interneta.

Lp,
Rok
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Razpihovalnik semen

Objavlja  Joško Sre 05 Jan 2011, 06:43

Vesel sem tvojega prispevka, saj se - ne glede na internetno pomoč - očitno pojavljajo novi mali izumitelji. Razpihovalniki sicer niso nova pogruntavščina, vsakih nekaj let pa dobijo nov zagon. Pred 25 leti jih je nekaj izdelal Leopold Manfreda (starejši gojitelji barvnih kanačkov se ga zagotovo spomnijo), uporabljali pa so jih predvsem za razpihovanje (čiščenje) že uporabljene hrane. Izhajal je z gorenjskega konca (kot tudi Jure Lovšin) in kot pregovorni stiskač ni hotel zavreči nobenega semena. Na ta način je prihranil precej denarja. Pomembno pa se mi zdi poudariti, da je treba k prečiščenim dodajati sveža semena, da se pridobi ustrezna kakovost in raznolikost oziroma pestrost hrane.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane Empty Re: razpihovalnik (pajkl) za čiščenje semenske hrane

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu