PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ali se da udomačit prepelice in pegatke?

5 posters

Go down

Ali se da udomačit prepelice in pegatke? Empty Ali se da udomačit prepelice in pegatke?

Objavlja  kraljiček Sre 06 Apr 2011, 04:00

Zanima me ali se da odomačit prepelice in pegatke?
Tako da bi se prosto gibale po dvorišču kot kokoši.

Nekateri pravijo da so prepelice divje živali in da se jih ne da odomačit.


Vnaprej hvala za odgovore. zelo vesel
kraljiček
kraljiček
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 28/04/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Ali se da udomačit prepelice in pegatke? Empty Udomačitev prepelic

Objavlja  Joško Sre 06 Apr 2011, 20:24

kraljiček je napisal/a:Zanima me ali se da odomačit prepelice in pegatke?
Tako da bi se prosto gibale po dvorišču kot kokoši.

Nekateri pravijo da so prepelice divje živali in da se jih ne da odomačit.


Vnaprej hvala za odgovore. zelo vesel

Če boš poskušal z udomačitvijo prepelic tako, da se bodo prosto gibale po dvorišču, si pred težko nalogo. Prepelice v naravi pogosto letajo po zraku po več deset metrov, enako ali podobno se bodo obnašale tudi na dvorišču. Preostane ti torej možnost, da jih namestiš v povsem ograjen prostor z mrežo (tudi na vrhnji strani). V notranjosti namesti precej zelenja (grmičevja), kamor se bodo ponoči zatekle počivat, čez dan pa skrivat in nest jajca. V ujetništvu se ne zgodi pogosto, da bi valile. Japonske prepelice pa sploh ne valijo, saj so izgubile ta nagon. Njih je potrebno namestiti v za to prilagojene kletke. Za valjenje jajc moramo uporabiti inkubator.

Jaz gojim japonske prepelice, ki sem jih nabavil pri članu foruma Roku Gumilarju. Predlagam ti, da se povežeš z njim. On ti bo razkril še več podrobnosti o gojenju prepelic in pegatk na dvorišču (doma ima živalski vrt v malem), da ne omenjam skrivnosti o japonskih prepelicah.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Ali se da udomačit prepelice in pegatke? Empty Re: Ali se da udomačit prepelice in pegatke?

Objavlja  doberman Sob 10 Mar 2012, 23:52

Marsikje sem videl da imajo pegatke kar spoščene kot kokoši.
Jaz bom to probal narediti glede tega da bi bile prepelice spuščene.
Pred dvema dnevoma mi je golob izvalil piščeka prepelice in zaenkrat se me je ful navezal bomo videli kako bo ko bo večji.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Ali se da udomačit prepelice in pegatke? Empty Re: Ali se da udomačit prepelice in pegatke?

Objavlja  rado7rado Ned 11 Mar 2012, 06:24

za prepelice nevem kak je z tem.kar se pa tiče pegatk pa jih čist komot pustiš ven in se bodo vračale na mesto kjer ponavadi prenočijo.tu v pomurju je tega precej in vsi jih imajo izpuščene
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Ali se da udomačit prepelice in pegatke? Empty Re: Ali se da udomačit prepelice in pegatke?

Objavlja  majdra Pon 12 Mar 2012, 09:16

doberman je napisal/a:Marsikje sem videl da imajo pegatke kar spoščene kot kokoši.
Jaz bom to probal narediti glede tega da bi bile prepelice spuščene.
Pred dvema dnevoma mi je golob izvalil piščeka prepelice in zaenkrat se me je ful navezal bomo videli kako bo ko bo večji.
Ne marajo hitrih gibov.Zelo so nezauplijive.
S prosom (žitom) in malo potrpljenja pa se vse da.
http://www.mojalbum.com/majdra/pegatke
majdra
majdra
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 04/01/2011
Starost : 72

Nazaj na vrh Go down

Ali se da udomačit prepelice in pegatke? Empty Re: Ali se da udomačit prepelice in pegatke?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu