PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

+7
Duška
yulchi
nika
Teya
jupiter2
parrotking
Maja
11 posters

Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  Maja Tor 05 Maj 2009, 10:57

En lep prispevek Matjaža...

Pri meni doma imam kar precej obiskovalcev tako pozimi kot celo leto.
V zimskem času jih hranim z semeni,sončnico,drobtine kruha,maščobo in pa vsake toliko časa obesim kakšno jabolko.Vsak dan jim tudi na tla nalije vodo.Kupim tudi pogačo in lešnike.Tako da imajo kr obilen obrok.

Ptice ki obiščejo mojo krmilnico -POZIMI:

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 183
- domači vrabec

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 318
- poljski vrabec

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 333
- velika sinica

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 223
- plavček

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 319
- zelenec ( do 5 komadov naenkrat )

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Srednja_Brglez_Nuthatch_05
- brglez ( imam tudi gnezdo )

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 173
- brinovka ( 1 par )

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Ziga_Camernik_Tascica
- taščica ( zelo lep samček )


Poleti pa imam tudi veliko izbiro ptic. Ponavadi že ob pol sedmih zjutraj pridejo zelenci,kakšen parček ščinkavcev in nekaj liščkov. Kar ostane pa pridejo pojest še vrabci in pa kosi. Na hitro in hinavsko pridejo sinice in brglez.
Zelo zanimivo je opazovat ptico, kot je lišček, zelenec in ščinkavec, ki so zelo agresivni z ostalimi pticami.

Ptice ki obiščejo mojo krmilnico - čez leto:

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 250px-Kos_Turdus_merulaRB
- kos

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 212
- škorec

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Srednja_Liscek_Goldfinch_03
- lišček

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 215
- ščinkavec

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Normal_DSC_3503-pn
- pogorelček

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 310
- grilček

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Srednja_Brezovcek_Redpoll_01
- brezovček

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Copasta_sinica
- čopasta sinica

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu 300
- cikovt

To so ptice, ki jih videvam iz dneva v dan in vsako leto je večje število posameeznih vrst. Rad pomagam pticam, nekatere tudi razvajam, ampak ko mi čez leto vse povrnejo z svojim obiskom, sem zelo zadovoljen.

Zato se mi zdi, da je lepo, če vsak lahko napisal kaj o pticah, ki jih opazi v bližini oz. na njegovem vrtu.

lp
Matjaž


Nazadnje urejal/a Maja Pet 09 Jul 2010, 09:48; skupaj popravljeno 1 krat
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  parrotking Sob 12 Jun 2010, 21:09

Res lepe ptičke se nahajajo na tvojem vrtu.Meni poleti včasih tut do 30 navadnih vrabčkov, sinic in drugih ptic pride.


LP zelo vesel
parrotking
parrotking
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 11/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  jupiter2 Sob 12 Jun 2010, 23:27

Iz Matjaževega prispevka sem spoznal, da ne obstaja samo ena vrsta vrabca, ampak celo poljski vrabec. Mislil sem, da obstaja samo navadni oz. domači vrabec. Zanimivo!

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  Teya Čet 19 Avg 2010, 01:37

Obstaja še tudi italijanski vrabec... V slovenji jih živi zelo malo. Poljskih in navadnih pa je polno
Teya
Teya
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 18/08/2010

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  jupiter2 Čet 19 Avg 2010, 20:21

Po Teyinem prispevku sem malo poiskal, kakšen je italijanski vrabec. Italijanskemu vrabcu se reče lahko še laški vrabec. Če koga zanima kaj več, si lahko prebere na spletni strani http://narava.mojforum.si/narava-about59.html.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  nika Čet 19 Avg 2010, 22:59

Tudi planinski vrabec obstaja. izgleda pa tako (upam da povezava deluje).

Jaz osebno ne ločim podobnih ptilčev med seboj (čižek - grilček in podobno), tako da tudi različnih vrabcev ne bi ločila, niti če bi jih videla skupaj. Najbrž bi mislila, da gre za drugo vrsto ptiča. Pa še to je, da je pri nekaterih vrstah recimo samica zelo podobna samcu kakšne druge vrste. Pa svatbeno ali zimsko perje, skratka toliko možnosti je, da jih zamenjaš med seboj, da lahko z gotovostjo trdim da poznam samo golobe, kose, grlice, liščke. No, kakšnega drugega ptiča mogče tudi, recimo sinico (čeprav je tudi teh več vrst) taščico, zelenca, dleska in celo pinožo. Najbolj zadovoljna sem, če ptič ostane v bližini krmilnice toliko časa, da lahko pobrskam po knjigi in poskušam ugotoviti, kdo bi lahko bil. Pa še to nisem nikoli sigurna, če imam prav.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:HLdGOqvhBSMJ:digiskopija.si/displayimage.php%3Falbum%3D16%26pos%3D7+planinski+vrabec&cd=2&hl=sl&ct=clnk&gl=si
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  yulchi Pet 15 Okt 2010, 05:27

Mi imamo pozimi poleg zgoraj naštetih ptičk še dleska, ščinkavca, jeseni pa veliko škorcev. Pa seveda postovke, grlice, tudi kakšen skobec se najde.
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  Duška Sob 30 Okt 2010, 20:39


K meni prihaja veliko siničk, ker jim kupujem arašide - včasih že pripravljeno obešanko z arašidi,če jo dobim, ponavadi pa kar luščene neslane arašide, ki se jih dobi v sparu. To imajo zelo rade. Dajem jim tudi sončnična semena in lojno pogačo, ki pa je ne marajo preveč.

Pred 2 letoma sta k meni prihajala 2 liščka in sem ju lahko opazovala pri hranjenju - jedla sta mešanico semen za zunanje ptice.

Živim v bloku v 5 nadstropju, tako, da se morajo, kar visoko potruditi.
Seveda prihajajo tudi vrabčki in je včasih na balkonu kar pestro.

Lp
Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  yulchi Sre 03 Nov 2010, 09:06

Ja, to z arašidi dela tudi moja mama, pa se pri njih obnese. Jaz sem poskusila tudi to finto, pa ptičke nekak nočejo ne kljuvat ne jest arašide. No, počasi bo zima, pa bomo ponovno poskusili. Mogoče pa to leto rata nasmeh
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  Duška Sre 03 Nov 2010, 19:36


Jaz jim arašide dam vsaj na polovico, če pa so veliki, pa še na manjše koščke. Nastavim jih kar v večji podstavek od rož , na balkonsko omarico, tako, da lažje vzamejo.
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  koss Sre 15 Feb 2012, 09:37

tole pa sem slikal kar čez okno,tako da so slike slapše kvalitetePtice, ki se zadržujejo v mojem vrtu File0310Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu File0309Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu File0308Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu File0311


Nazadnje urejal/a koss Pet 17 Feb 2012, 03:33; skupaj popravljeno 1 krat
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  doberman Sre 15 Feb 2012, 18:27

Kaj je to za en ptič?
Pri nas jih je na jablani polno.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Brinovka (Turdus pilaris)

Objavlja  Alojzij Čet 16 Feb 2012, 09:58

Nihče se ni oglasil, da bi povedal katera skrivnostna ptica je na KOSS-ovih slikah poleg vsem znane taščice .Vsem bo takoj poznano ime te ptice, ki jo imenujemo brinovka. To je sorodnica kosa, ki je tudi iz družine drozgov. Ime je dobila, ker rada obira brinove jagode. Brina je največ na Krasu in tam je tudi največkrat opažena. Pri nas se pojavi v zimskem času, kjer po sadovnjakih išče pozabljena jabolka in drugo sadje. Na krmilnici je ne vidiš, saj semen in lojnih pogač ne je.
Sedaj, ko se bodo začeli vračati naši tipični selivci, se bo brinovka umaknila proti severu in samo na posameznih krajih v Sloveniji je mogoče najti kolonijo, kjer bo mogoče nekaj parov gnezdilo. nasmeh

http://www.slo-foto.net/galerija_slika-94332.html
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  doberman Pet 17 Feb 2012, 07:10

Alojzij hvala res nisem vedo, pri nas se zadržujejo na jablanah kjer jedo gnila jabolka kot si rekel jih je bilo ene 12 v koloniji so pa kar velike večje od kosa
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  dires Pet 27 Apr 2012, 06:09

živjo

Sedajle sem se ravno vrnil iz ''pohoda'' po parceli, in sicer sem šel preverjat gnezdilnice. V vseh ostalih so gnezda normalna, tako kot vsa leta gnezdijo plavčki in sinice. V enem gnezdu pa sem naletel na prav čudno gnezdo, in sicer v čisto navadni gnezdilnici za sinice, je nanešena slama (mrva), in golobje perje(od mojih golobov spodaj). Gnezdo je spleteno do vrha strehe gnezdilnice, samo spredaj se vidi luknjica, ki vodi v nekakšen kanalček v sredino gnezda. Najprej sem pomislil da pripada mišim, vendar prav nič ne zaudarja, in ni nobenih znakov, kot so iztrebki,...

Sedaj pa me zanima, ali mogoče kdo ve kateri ptici pripada gnezdo.?


lp. zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  Alojzij Pet 27 Apr 2012, 08:26

Morda te bom razočaral z odgovorom. Iz povedanega namreč sklepam, da si je tako specifično gnezdo napravil čisto navaden domači vrabec. Domači vrabci si namreč naredijo gnezdo z veliko materijala, z rovom do gnezda . Seveda to le takrat, ko imajo dovolj prostora in materijala. Kadar prostora ni, so bolj skromni in si ga naredijo kar na lati pod stešnikom. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  dires Pet 27 Apr 2012, 08:44



Aha. Hvala za odgovor. Gnezdo bom dokler še ni jajc odstranil iz preprostega razloga, in sicer, vrabci so se precej razširili okoli kurnika in golobnjaka, povzročajo pravo umazanijo, in naj bi bili prenašalci bolezni. Zato se mi zdi bolje, da gnezdo odstranim. Sicer pa imajo vrabci že gnezdo, kot ste omenili na šperovcu (tramu) hiše, in mislim da je eno gnezdo več kot dovolj.

lp zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu Empty Re: Ptice, ki se zadržujejo v mojem vrtu

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu