PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ročno vzrejena skobčevka?

+7
sonja
Maja
Darko Kavaš
zabiica_Eratoo
guest
franc07
mici
11 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  zabiica_Eratoo Pet 27 Maj 2011, 04:12

Jaz se tudi čisto strinjam z vami. Nisem nič v tej smeri za ˝inkubator˝ omenila, ker me je gospod vprašal samo za pripravo hrane. Smem vprašati katero hrano pa vi uporabljate? Jaz namreč od Versele-Laga hrano Orlux Handmix in je pakirana malo pakiranje 500g za 7 eurov in veliko pakiranje 3kg za skoraj 30 eurov. Drugače pa jaz osebno nimam več mladičkov od različnih vrst naenkrat tako, da mi zadostuje en inkubator, ki sem si ga sama naredila in gre res super nadzirati temperaturo in higieno. Se pravi, da inkubator pri vsakem hranjenju(na 3ure) zamenjam nastil in vse, ter ga tudi razkužim. Na spodnjem linku pa je prikazano kako sem jaz naredila inkubator; stroškov pa imate za približno 50-60 eurov. Pri 10 dneh pa dam sama mladičke na temperaturo okrog 32-33° C oziroma tudi skrbno opazujem, če mladičkom temperatura ustreza(se pravi, če preveč dvigujejo peruti-vendar je razlika če se pretegujejo ali jim je vroče; ali pa slučajno pomodrijo-potem jim je prehladno, vendar jaz te izkušnje še nisem imela). Potrebno pa je tudi paziti, da mladičkov ne bi pregreli. Potem pa se odvisno od starosti mladičkov temperatura postopoma znižuje do sobne temperature.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=EzRh1nf8myA

Lp, Sanela
zabiica_Eratoo
zabiica_Eratoo
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 16/04/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  zabiica_Eratoo Pet 27 Maj 2011, 04:19

Imam pa še vprašanje nasmeh vi kar od začetka nastanite mladičke v kletki in jim potem temperaturo v kletki ustvarjate? Ker jaz jih dam za 3 tedne v inkubator, kasneje pa ko vidim, da ni več potrebno jih prestavim v kletko. Prvih par dni pa še jih dam vseeno čez noč malo v inkubator na čist malo segrevanje. In se dobro obnese. So ptički zelo veseli in se vidi, da se vredu počutijo. Jim pa že v inkubatorju po kakem tednu ko jih odvzamem začnem nastavljati igračke, lestvice, hrano in vodo. In zelo bi bila vesela, če bi mi povedali kako kaj vi delate, da vidim če bi jaz lahko kaj spremenila. Jaz jim na začetku začnem ponujati jajčno hrano(prvih par dni kupljeno potem pa jim tudi domačo naredim) in čez par dni začnem še dodajati semensko hrano od Premium Prestige. Seveda jih tudi še vedno hranim na brizgo v tem času, obroke pa po potrebi začnem zmanjševati. To da jim ponujam jajčno hrano ali v Sloveniji obstaja še kakšna druga hrana za mladičke, ko jedo ročno hrano in jim moraš začeti privajati še na drugo hrano? Jaz nisem nikjer zasledila naprimer kake prav posebne mešanice za mladičke, ki pa ni jajčna hrana. Hvala za odgovore.
zabiica_Eratoo
zabiica_Eratoo
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 16/04/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  sonja Ned 29 Maj 2011, 00:28

Še moja izkušnja. Moje papige so bile čisto divje, in se jih nisem upala prijet brez rokavic.Ko so imele mlade, sem le tiho odpirala valilnico.Samica še vedno odide iz nje, se me pa ne boji več toliko. Mladička sem pobožala, kasneje sem mu ponudila semena. Zdaj ga imamo v dnevni,najraje pa nam sedi na glavi ali rami.Mladiča sta drugače ves čas hranila njegova starša.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Kleme Pet 20 Jan 2012, 10:38

Pozdravljeni,
no jaz pa sem še eden, ki ga je vzreditelj iz Voklega pri Šenčurju nabrisal in to s popolnoma enakimi besedami kot mici. Ali ima kdo kakšen nasvet kako se lotiti udomačitve skobčevke, ki je sicer še precej mlada ampak zelo nezaupljiva.
Kleme
Kleme
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Gost Sob 21 Jan 2012, 08:52

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 04:39; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Boba Pon 23 Jan 2012, 01:42

Kleme, upam, da si že kaj napredoval s svojo skobčevko, drugače pa na netu najdeš veliko nasvetov, kako udomačiti skobčevko, še posebej, če si domač z angleščino. Pred časom sem na youtubu našla odličen filmček, ki sem ga uporabila za udomačitev moje samičke, ki je bila kupljena v trgovini in nasploh nezaupljive narave. Žal filmčka ne najdem več, pa bom poskusila obnoviti. Naj najprej povem, da uspeh pri različnih skobčevkah pride različno, saj imajo tudi one različne karakterje. Filmček je obljubljal napredek v 14 dnevih, pa sem že obupovala, no, moja se je navadila v enem mesecu, tukaj na forumu pa berem, da nekatere ptice potrebujejo tudi več mesecev. Če so same, ponavadi res traja dlje, če pa imaš udomačene že stare, nova hitro pobere njihove navade. Samček, ki sem ga kupila nato, je snov osvojil v parih dneh.

No, torej, ko ptico prineseš domov, ji pustiš nekaj dni, da se umiri, navadi na okolico. Vseeno se z njo pogovarjaš. Nato se kletki približaš in se pogovarjaš čez rešetke. Za to so v filmčku priporočali kar nekaj dni, vendar jaz nisem zdržala, sem roko tlačila v kletko precej hitro. Najprej jo samo držiš notri, nič ne delaš z njo (seveda velja, da se ob vsaki vaji s ptico pogovarjaš - umirjen, visok glas, kot da bi se pogovarjal z dojenčkom). Sama sem zelo pozorno opazovala govorico telesa in njene oči, saj ti oči ogromno povedo, tudi to, kdaj ima dovolj. Počasi v roko dodaš bar. Sama nisem uporabljala cele veje, temveč le majhne koščke. Slej ko prej jo bo bar premamil in takrat si že na konju. zelo vesel Ko boš presodil, da vajo obvlada, pride na vrsto raztegnjena dlan. Tega se ponavadi precej ustrašijo, saj je precej večja kot pest (vsi gibi so seveda počasni, umirjeni). Aja, ZELO pomembno je, da si tudi sam umirjen, ker če boš živčen, neučakan itd. bo ptica to začutila in bo še sama vsa zmešana. To še kako velja, ko jo boš spustil ven in jo nato želel spraviti v kletko (jaz sem pri svoji prvič potrebovala 15 minut, vmes sem se morala ustaviti in dihati in šteti do 10, hehe, no, že takoj naslednjič le 5 minut, kasneje sem samo rekla in je šla sama notri!). Torej, ko se navadi na dlan, daš na sredo bar in ji ponudiš, a tako, da bo še vedno stala na palčki. Ko presodiš, da obvlada, začneš počasi dlan oddaljevati. Sprva ji ne bo všeč, ampak sčasoma bo vseeno stopila na roko. Sama sem tudi, ko sem ji dajala vejice bara, stegnila prst in bar prijela tako, da ni mogla do njega, razen če je stopila na prst. IN TO JE TO! cheers

Aja, pa še nekaj je pomembno - red in doslednost. Če se boš od začetka držal nekega reda (npr. hrana ob tej uri, ob 11h spat, v kletko, ko se reče itd.) ter bil dosleden ne le pri njegovem vzdrževanju, ampak tudi pri nalogah, boš kasneje zelooooo hvaležen in zadovoljen, saj bo ptica vedela, kaj lahko pričakuje, kaj sledi in bo kar sama od sebe naredila, kar boš od nje pričakoval. Pa še nekaj. Čez čas, ko bosta že bolj domača, nikoli ne pusti, da sama prekine aktivnost! Če ji boš to puščal, bo pravila vedno bolj krojila tako, kot bo sama želela (tako kot otrok, ki se mu popušča). Če vidiš, da ji ni več za sedeti na prstu, jo sam odloži na palčko, ne pusti, da sama odleti. Če se to zgodi, po njo in še enkrat od začetka. Zapomni si, ti si gospodar, ti si ata, ona pa je tvoj "otrok" in ona mora ubogati tebe. Sliši se grozno, vem, hehe, ampak verjemi mi, se splača!

Želim vama obilo zabave!! :joker:


Nazadnje urejal/a Boba Tor 12 Jun 2012, 09:15; skupaj popravljeno 1 krat
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Kleme Pon 23 Jan 2012, 11:08

Hvala Boba za tako izčrpen odgovor. No saj zadeve sem se potem kar prav lotil, najprej sva se le pogovarjala sedaj grem v kletko z roko in tudi zelo ji paše, če jo božam po prsnem košu. Ali torej priporočaš, da je zaenkrat sploh ne spuščam ven, dokler ne bo sedela na prstu? Aja pa še to. Kaj hudiča pa je ta bar.
Kleme
Kleme
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Boba Pon 23 Jan 2012, 11:47

Super, potem sta že zelo daleč!

Ne, jaz je ne bi spuščala, dokler ne sedi na prstu in ti še ne zaupa (kar se bo po moje sicer zgodilo zelo kmalu). Nekako jo boš namreč moral spraviti nazaj v kletko in če boš grabil po njej ali pa jo, ne vem, klatil s servetom, jo boš samo prestrašil, izkušnja bo zanjo travmatična, pa še zapomnila si bo, da si bil ti tisti, ki je bil tako nesramen. nasmeh Bolje, da malo potrpi. Jaz uporabljam tudi ukaz "gor", kadar želim, da gredo na prst. Tako piške vedo, kaj hočem od njih, pa so tudi zaradi tega bolj mirne. Vsakič, ko boš torej ponudil prst, odločno reci "gor" (ali kaj podobnega, a kratkega). Aja, od začetka ji boš verjetno moral malo pomagati tako, da boš prst potisnil pod trebušček in ga počasi privzdignil, da bo morala stopiti nanj.

Bar v klasju je dopolnilna hrana za ptice, v vsaki trgovini za male živali ga gotovo dobiš. Za njih je to posladek, tortica, zato ga ne smejo dobiti preveč, ker se lahko zredijo. Za trening pa je odličen, kakor tudi, če je ptica slabotna, se prej okrepi. Pazi le, da bo kvaliteten, brez plesni! Plesen ubija.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  jože Tor 14 Feb 2012, 08:52

ali lahko vprašam zakaj ste vsi tako proti trgovinami z malimi živalmi vprašaj vprašaj vprašaj
jože
jože
Član
Član

Število prispevkov : 25
Datum registracije : 29/01/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  urshikka Sre 15 Feb 2012, 02:55

Ptice kupljene v trgovini imajo pogostokrat že slabe izkušnje z roko(lovljenje neveščih trgovcov) in jih tako težje navadiš nase. Velikokrat za živali skrbijo trgovci, ki imajo samo neko minimalno znanje o živali kar pa nažalost nezadošča in tako hitro dobiš zanemarjeno in plašno žival. Pri rejcu pa dobiš zdravo ptico za katero je bilo ustrezno poskrbljeno in nima slabih izkušen z človekom.
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Boba Sre 15 Feb 2012, 04:25

Ptice so lahko tudi bolne, zelo bolne, čeprav ti trgovina garantira, da so veterinarsko pregledane. LARIFARI! En pregled pri veterinarju stane okoli 30 EUR, skobčevka v trgovini pa 20. Ni ekonomske računice. zelo vesel Svoji prvi ptici sem kupila v isti trgovini v razmiku treh mesecev. Prva je bila OK, druga pa je imela dve smrtni bolezni in jo je na koncu kljub zdravljenju, ki bi slona postavilo na noge, pobralo. Tudi ptica, ki sem jo imela kot otrok, je bila kupljena v trgovini in je poginila v roku 6 mesecev. Vendar pa sama tudi rejcem ne zaupam slepo. Sem videla, kako je en izmed njih (za običajno ceno) prodajal ptico, ki so jo napadle pršice. Kaj je lahkovernim kupcem glede tega natvezil, pa ne vem.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Gost Sre 15 Feb 2012, 06:08

Ptice,ki jih prodajajo po naših trgovinah so vse iz Slovaške in Češke, kjer imajo cele farme(PTIC SlOVENSKIH REJCEV NI PO TRGOVINAH ).Uvoznik za slovenijo jih tam kupuje po sejmih, brez kakšne zdravstvene kontrole,čeprav je z njimi tudi zaposleni veterinar in sicer po 1,50-2€(SKOBČEVKE).Nato pa sledi s prirejenim vozilom prevoz domov in razvoz po trgovinah.Ptice doživijo stres,ki se le teško pozdravi,tudi življenska doba ni dolga in še in še problemov prinašajo sabo v svoj novi dom,Zato je treba bodoče Ljubitelje perjadi,na to OPOZORITI
LP Vinko
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  jože Sre 15 Feb 2012, 19:14

ja hvala za odgovore pa je kje v okolici celja kak rejec vprašaj vprašaj vprašaj
PROSIM ZA ODGOVORE klicaj klicaj klicaj









L.P
jože
jože
Član
Član

Število prispevkov : 25
Datum registracije : 29/01/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

ročno vzrejena skobčevka? - Page 2 Empty Re: ročno vzrejena skobčevka?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu