PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Senegalska papiga (prehrana)

4 posters

Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  SoXcast Čet 07 Jul 2011, 07:27

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšna prehrana je najbolj zaželjena za to vrsto papig?
SoXcast
SoXcast
Član
Član

Število prispevkov : 10
Datum registracije : 04/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Re: Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  Alojzij Čet 07 Jul 2011, 08:16

SoXcast je napisal/a:Pozdravljeni!

Zanima me, kakšna prehrana je najbolj zaželjena za to vrsto papig?

Senegalska papiga (Poicephalus senegalus), je 23 centimetrov dolga papiga, ki izhaja iz Afrike.
Kljub sorazmerni majhnosti jo uvrščamo med velike papige. Pri hrani ni izbirčna, zato ji ponudi že pripravljeno
mešanico semen za tovrstne velike in tudi srednje papige. Potrebuje čim bolj različno hrano, ki je poleg semenske, sestavljena še iz sadja in zelenjave, ki je sezonsko na voljo. Na razpolago naj ima tudi mineralni pesek,
lahko kar tisti, ki je za golobe. Dobro je dodati tudi kakšno vejico mehkejšega lesa, da si preganja dolgčas z njeno obdelavo, pri tem pa si brusi kljun. nasmeh

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Re: Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  SoXcast Čet 07 Jul 2011, 09:21

Hvala za odgovor!
Se pravi mešanica semen za srednje in velike papige ter veliko raznovrstnega sadja. Nekje sem zasledil tudi brikete, kako je pa s tem?
Zanima me predvsem, kaj se ji ponudi kot nagrado pri treniranju?

LP
SoXcast
SoXcast
Član
Član

Število prispevkov : 10
Datum registracije : 04/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Re: Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  Alojzij Čet 07 Jul 2011, 09:52

V specializiranih trgovinah prodajajo tudi razne dodatke in tudi brikete. Z briketi nimam izkušenj, slišim pa ,
da se morajo ptice nanje navaditi. Priporočam ti, da uporabljaš bolj naravno prehrano.
Za nagrado pticam ponudimo koščke tiste hrane , ki jim je posladek. Iz mojih izkušenj so to različni orehi,
oreščki, lešniki itd. Paziti moraš samo to, da z njimi ne pretiravaš, saj vsebujejo visok odstotek maščob. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Re: Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  Gaja Pon 13 Feb 2012, 20:54

Jaz se trudim, da ima moj senegalec čim bolj pestro in raznoliko hrano, kar je precej težko predvsem pozimi. Tako hrana kot voda, ki ji enkrat do dvakrat tedensko dodam vitamine in minerale Prime, je dnevno sveža. Mešana semena so osnova, zelo rad ima oreščke, s katerimi zaradi visoke vsebnosti maščob ne gre pretiravati, to naj bo kot priboljšek. Prav tako trdo kuhan rumenjak, na katerega je resnično nor, zadostuje enkrat do dvakrat tedensko. Pri sadju je pa stalnica jabolko, korenje, solata ali radič, brstični ohrovt, zelje, ko je sezona pa tudi fige, jagode, lubenica, dinja,... Fino je, da ima pestro izbiro, s katero se pa žal ne približamo hrani v naravi. Z briketi nimam izkušenj in menim, da je tako za človeka kot tudi za žival najprimernejša sveža hrana.

Lep pozdrav,

Gaja
Gaja
Gaja
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 13/02/2012
Starost : 49

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Re: Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  Gost Tor 14 Feb 2012, 04:18

Pozdravljeni
Kot opažam zelo lepo skrbite za svojega senegalčka vendar bi vas opzoril, da ohrovt in zelje nista ravno najboljša za njegov jedilnik.Temu se velja izogibati.
Lp Vinko
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Re: Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  senegalska papiga Sre 22 Avg 2012, 10:15

baje mu je ful dobr dat kej grenkega al pa pekočega npr. regrat,radič, al pa čili, moj je ful nor nanjga, za sadje pa nikakor mu nesmeš dt avokado. moj ma ful rd jabolko, banano, melono. Pa pazi na citruse(limona, limeta, pomaranča)...na olupke, to nikakor ne sme dobiti v kljun, ker je full špricano. Za " kosilo" mu lahko daš trdo kuhan rumenjak in nariban korenček. Super mešanica... za posladek pa dobi albert piškot, ki ga ima najrajši :-)
senegalska papiga
senegalska papiga
Član
Član

Število prispevkov : 36
Datum registracije : 22/07/2012
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga (prehrana) Empty Re: Senegalska papiga (prehrana)

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu