PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprava skobčevke na tekmovanje

+4
Darko Kavaš
dominik
Alojzij
Joško
8 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Joško Čet 08 Sep 2011, 04:11

Moj prispevek bo pravzaprav nadaljevanje, ki ga bo na to temo pripravil (predvidevam) Alojzij. Ptica, ki bo prišla na stol sodniku, mora imeti 1.)korektne vse roževinaste dele, kot so nohti, kljun, 2.)imeti mora izraščena in kompletna vsa dolga peres v krilih in repu 3.) pravilno mora oprijemati palico, in sicer dva prsta naprej in dva nazaj 4.) ne sme imeti zlepljenega, krvavega ali umazanega perja okrog oči in kloake, ne sme imeti nobenih ranic in krastic ali sledi garjavosti, mora biti v dobri kondiciji, kar nakazuje s poziranjem, ne sme držati tim. košarice.
Velika mora biti 24,5cm, toleranca je +, - 0,5 cm. Glava mora biti velika, lepa in široka, delovati mora harmonično z ostalimi deli telesa. Ne sme imeti povešenih ali padajočih kril, ne sme jih križati. Barva mora biti enakomerno razporejena po telesu. Masko mora imeti čisto, dovolj široko in globoko. Število pik je določeno za vsako vrsto posebej.Znaki in črte morajo odgovarjati predpisom za določeno vrsto. Biti morajo čisti in razločno vidni, razen pri vrstah, kjer to ni potrebno. Na tekmovanju bo zmagala tista ptica, ki bo najboljša v postavkah (1.) velikost, oblika, kondicija, harmonija 2.) velikost in oblika glave 3.) operjenost in drža kril 4.) barva 5.) maska in pike na grlu 6.) znaki in črte.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Alojzij Čet 17 Nov 2011, 08:02

Obljubil sem, da se bom o tej temi pogovoril z odličnim poznavalcem skobčevk, ki že vrsto let slovi
po vrhunski vzreji skobčevk. Tako rekoč ni pomembnega tekmovanja, na katerem ne bi sodeloval Ivan Hafner
iz Škofje Loke. V svoji bogati zbirki ima tudi kar nekaj medalj iz svetovnih prvenstev.
Samo za "Pernate prijatelje" mi je odkril nekaj malih skrivnosti, ki včasih odločajo o dobljeni ali izgubljeni točki
na tekmovanjih.
Ivan je dejal, da se vse začne z izbiro parov, ki imajo vhunske genetske zasnove. Zelo pomembna je tudi kvalitetna semenska in jajčna hrana, ki jo nudimo že staršem in posredno mladičem. Zaupal mi je, da redno nudi skobčevkam kalečo pšenico in oves, lahko bi bila tudi druga kaleča semena.
Z mladiči se veliko ukvarja in jih že zgodaj privaja na roko in kletko, kjer se učijo pravilno stati-pozirati, kakor rečejo sodniki ocenjevalci. Poskrbi tudi še za "frizurce" (uredi jim značilne pike). Ivan pravi, da jih pred tekmovanjem poškropi po perju z razredčenim otroškim šamponom, po katerem dobi perje lesk.



Priprava skobčevke na tekmovanje Img1567ajpg

Priprava skobčevke na tekmovanje Img4622a
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Gost Čet 01 Dec 2011, 09:43

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 04:41; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Gost Čet 01 Dec 2011, 09:49

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 04:41; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  dominik Čet 01 Dec 2011, 10:22

Brez komentarja samo čestitam ti Bruno.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Alojzij Čet 01 Dec 2011, 10:24

Ker vem, da si eden od mlajših perspektivnih "ptičarjev", te tudi v imenu članov foruma prosim in
pozivam, če bi v bodoče svoje izkušnje in znanje iz mednarodnega prizorišča delil večkrat z nami ! klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Darko Kavaš Čet 01 Dec 2011, 21:02

Čestitke za lepe dosežke.

Zelo bi bili veseli predvsem aktivni člani tega foruma in člani društev po Sloveniji, če bi nam lahko vaše izkušnje prenesli naprej. Saj vsaka dobra izkušnja in tudi slaba pri gojenju zelo pomaga. Ker vaših ptic ne zasledim po nobeni razstavi v Sloveniji, menim da ste že presegli meje Slovenije in vam zelo dobro uspeva v tujini, saj pri vseh tujih rejcih zasledim vašo spletno stran med njihovimi LINK-i. Ker redno spremljam forum http://exhibitionbudgerigarforum.co.uk, vem kaj pomeni zmagovati na takem tekmovanju in med tako znanimi rejci. Mogoče bi bilo dobro in bi se v Sloveniji pripravilo kako tako tekmovanje standard papig, da rejci sploh vidimo kake ptice se gojijo v tujini. Vem da je prej v Zagorju ali tam nekje bila ene vrste specialka za standard papige, vendar je več ni.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Davidana Ned 04 Dec 2011, 10:02

Pozdravljeni,
na katerih pomembnih tekmovanjih pa tekmuje gospod Ivan Hafner? A je že tekmoval v Nemčiji (Karlsruhe) - najpomembnejša tekma standardov ali kaj podobnega?
Lp Davidana
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Darko Kavaš Ned 04 Dec 2011, 22:00

Na državni razstavi je postal v skupini standard papig s svojo papigo šampion te skupine. Na razstavi je imel zelo lepe primerke standard papig, v pogovoru z njim mi je povedal da je kar nekaj časa v prekmurju, zato sem se zmenil z njim da bomo se kar veliko slišali in po debatirali o papigah in vsem ostalem povezano z gojenjem papig. Se že veselim ponovnega snidenja z tako vrhunskim gojiteljem, kateremu ni težko dati nasveta.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Davidana Ned 04 Dec 2011, 23:16

Čestitam! Koliko gojiteljev standardov je tekmovalo? Ko sem gledal rezultate sem ugotovil, da se večino znanih in dobrih rejcev tekmovanja sploh ni udeležilo!
Lp davidana
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Gost Ned 04 Dec 2011, 23:30

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 04:42; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Gost Ned 11 Dec 2011, 10:59

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 04:42; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Darko Kavaš Ned 11 Dec 2011, 20:57

Podobne papige sem videl pri g. Hafnerju, ki je razstavljal na državni razstavi. Če bi ti tudi razstavljal na tej razstavi, bi bilo več takih vrhunskih primerkov, ker jih javnosti pokažejo le nekateri, pač vidimo le tisto kar kdo pokaže. Ker sem trenutno v nabavi nekaj novih parov standard papig, mislim da čez par let bo le te mogoče videti tudi od moje vzgoje, če bo le sreča na moji strani. Po petletnem ljubiteljskem gojenju, se bom podal en razred više in nabavil nove pare. Bomo videli kaj se bo zgodilo, vendar po pogovorih z drugimi gojitelji, ki so že v tem hobiju dolgo časa, vem da to ne bo lahko in bo lahko trajalo kar precej časa, da bodo vidni rezultati. Kot so mi rekli naj ne obupam takoj, če ne bo rezultatov, saj so nekateri potrebovali, precej časa do so prišli do vidnih rezultatov. Kot vem pa me še čaka dosti učenja. In se ob vsaki priliki pogovorim in zastavim dosti vprašanj, gojiteljem ki so pripravljeni pomagati ali dati kak nasvet.
Zato Bruno prosim če se bolj aktivno vključiš v kak pogovor na forumu, ne pa da "provociraš" s prilepljanjem slik na forum.

Ne pa da se na sestankih moramo pogovarjati o tujih gojiteljih, kje je kdo nabavil novo papigo ali kupil hrano v Tobelbadu in na kateri sejem v tujino, mi predvsem ob meji z Madžarsko bomo šli. Tukaj si tudi sam sebi lahko postavim vprašanje, zakaj še nisem obiskal sejma v Sloveniji v Grosupljem in če pomislim ne vem zakaj, sigurno pa se mesečno udeležim vsaj enega sejma ali razstave v tujini. Kot vem bo konec leta na Hrvaškem v naši okolici razstava in kot že sedaj povem se bom sigurno vrnil saj z enim primerkom nove ptice domov. Zakaj tega nisem storil na naši državni razstavi, da bi kupil novo ptico?

Da bomo drugi gojitelji občudovali domače vzgojo in se tudi v tujini lahko pohvalili s dobrimi domačimi vzgojitelji, ne pa da moramo nabavljat dobre primerke v tujini za primerno ceno.

Ker takih nesmislov (ne razstavljanje na domačih razstavah, nesodelovanje na svetovnih razstavah,...) , je dosti v sami zvezi in kot vidimo mladi gojitelji, se pri tem ne da storiti kaj dosti, saj se zveza obnaša kot da smo še vedno kar precej let nazaj v preteklosti.

Zakaj v Sloveniji ne bi pripravili kako specialno razstavo Standard papig? Povejte mi razloge, saj imamo kar nekaj vrhunskih gojiteljev teh papig in mislim da bi bilo lepo, če bi nam pokazali svoje delo in to razstavo podkrepili s kakim seminarjem na temo Standard papig, kot to imajo v tujini, kjer so starejši gojitelji, zelo srečni če se jim pridruži kak mlad član in se kar "stepejo" kdo mu bo dal več nasvetov. Zelo redno spremljam forume v tujini in tudi meni če postavim kako vprašanje dobim kar precej odgovorov.

Tudi glede gnezd za skobčevke, lahko povem samo dobre stvari, saj ko sem dobil od tujega gojitelja dve taki gnezdi v uporabo, se je pri teh dveh parih izleglo kar 50% več mladičev in tudi ni bilo nobenega problema glede čiščenja saj si to gnezdo vzel ven in ga opral v vroči vodi. Ne vem zakaj ga nisi prišel predstavit na državno razstavo?
Saj tudi pri prodaji hrane, je bil na razstavi prodajalec iz Italije. Ne vem če se mu je splačalo, ampak po pogovoru z njim, sem ugotovil da kar precej naših gojiteljev naroča hrano pri njem in vsak nov kupec pri njem je dobrodošel, tudi jaz sem odšel od njega s nekaj vzorci hrane in povem da mu je uspelo, saj sem že naredil novo naročilo hrane pri njem. Zato mislim da je kar precej možnosti, kjer se bi lahko družili, vendar vidim, da ni volje. Pri nas sem iskal po trgovinah, kdo bi mi lahko naročil hrano od HESE in noben trgovec se sploh ni odzval. Po enem kontaktu v Avstriji, sem naročeno hrano dobil na domači naslov v roku 10 dni.

Vedno je preveč ZAKAJ?

To je moje mišljenje, da si zopet ne bo kdo drug kako drugače predstavljal.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Davidana Ned 11 Dec 2011, 23:25

Pozdravljeni!
Ne bi rad nikogar žalil ali podcenjeval, vendar ne vem, ali mislite resno ali se samo hecate, da je imel g. Hafner podobne ptiče, kod ji je predstavil na slikah Bruno.
Na državni razstavi ni bil niti priblžno en ptič podoben tem na slikah!!!!!
Morate malo bolj natačno pogledati!?
Brez zamere!
Davidana
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Darko Kavaš Pon 12 Dec 2011, 00:10

Kot vidim si velik poznavalec papig standard, vendar nihče ni rekel da so enake papigam na sliki, vendar so papige od g. Hafnerja glede na rezultate v Sloveniji med najlepšimi.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Joško Pon 12 Dec 2011, 02:20

Ne morem mimo tega, da ne bi komentiral priobčenih fotografij g. Čebulja. Že večkrat je omenil, da razstavlja v tujini in da tam dosega odlične rezultate. To je potrjeno tudi z nagradami. Ker pa poznam usmeritev slovenske sodniške organizacije, naj se razume tako ali drugače, bom jasno in jedrnato zapisal, da s takšnimi pticami na tekmovanjih v Sloveniji nikakor ne bi uspel. Prepričan sem, da bi v postavkah perje in maska ter pike na grlu prejel tako nizke ocene, da sploh ne bi bil uvrščen! S tem želim povedati, da imajo naši sodniki - ocenjevalci povsem drugačen pogled na papige, kot sodniki v drugih državah (čeprav so naši sodniki vsi po vrsti mednarodnega ranga). Očitno bo moralo preteči še precej vode po Soči, Savi in Muri, da bodo uskladili svoj pristop do tega vprašanja. Da me spet ne bi kdo narobe razumel, kot svojčas pri nimfah, ko sem podvomil v kvaliteto njihove čope in fotografijo pripisal montaži. Izhajal sem namreč s stališča do kvalitete čope, ki jo že dolga leta zagovarjajo naši sodniki. Po teh kriterijih je njihov (nimfin) čop premalo operjen in preslabo konusno razraščen.

Nauk takšnega mojega pogleda je preprost. Naši sodniki papig morajo uskladiti kriterije za ocenjevanje s tujimi, pa se ne bo dogajalo, da se naši gojitelji po pravilu ne udeležujejo domačih tekmovanj. In prav imajo! In kaj lahko storite lastniki (oškodovanih) papig? Odgovor je na dlani...
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Darko Kavaš Pon 12 Dec 2011, 03:09

Po tem odgovoru ki ga je podal Joško, sem začel razmišljati zakaj je ena od mojih standard papig uspela z drugim mestom na razstavi v Celovcu v Avstriji, na domačih razstavah pa sploh da ne omenjam ocen. To pričakujemo da stari gojitelji povejo svoje izkušnje, saj so jih z leti pridobili zelo veliko in nikakor ne bi prišel do zaključka kot je napisal Joško, da pač v tujini ocenjujeo drugače. Zato sedaj že bolje spoznavam zakaj nekateri gojitelji razstavljajo samo v tujini, ker če je v tujini drugačno ocenjevanje, nemoreš pripraviti papigo na enak način za dve razstavi.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Davidana Pon 12 Dec 2011, 06:03

Poznam vsaj tri rejce v Sloveniji ki imajo boljše!!!!
Kar se tiče ocenjevanja ptic menim, da večina slovenskih sodnikov sploh ne ve kakšen je današnji tip ptiča, ker ga še nikoli niso videli. Drugače pa sodijo solidno. V Nemčiji in Avstriji (OEWV) je sojenje veliko strožje in tudi sodniki se stalno izobražujejo.
V Celovcu so sodili mislim da Italijani, ki pa tudi niso neki strokovnjaki na področju standardov. lp
Davidana


Nazadnje urejal/a Davidana Pon 12 Dec 2011, 06:13; skupaj popravljeno 1 krat
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Alojzij Pon 12 Dec 2011, 06:03

Vse prevečkrat hvalimo in opevamo tujino, pred domačim pragom naj pa urejajo drugi.
Moj pogled se bo najbrž razlikoval od vas predhodnikov, vključno z Joškotom, ki to vidi iz ocenjevalskega
stališča. Seveda sem vesel in ponosen na vsakega izmed vas, ko osvojite kakršno koli odličje, doma ali v tujini.
Tekmovanja ptic vidim v smislu športa, kjer se začne tekmovati iz nižjega nivoja , skozi selekcije, do najvišjega,
državnega, svetovnega in olimpijske igre. Eno je amatersko tekmovanje za medalje, drugo profesionalno za
nagrade in denar. Zame je še vedno najpomembnejše odličje s teh regularnih COM prvenstev, ne glede zakaj se
nekdo, ki ima potencialno boljšo ptico tega ni udeležil.
Ne želim, da ta forum postane poligon za diskreditacijo katerega koli posameznika, ki je na najvišjih
tekmovanjih COM-a dosegel najvidnejše uvrstiteve.
.
Če bi bilo po moje, bi se COM tekmovanj lahko udeležile le najboljše ptice tekmovalcev, ki so začeli
z regijskim tekmovanjem, nato državnim in šele res najboljši naprej...To bi bila šola za mlajše
neizkušene tekmovalce in sodnike, ki bi si v praksi ostrili oko na konkretni ptici in ne samo na silhueti standarda
ali idiličnih slikicah na forumih in revijah. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Davidana Pon 12 Dec 2011, 06:16

Vsi vrhunski rejci tekmujejo v WBO!
COM je 3. liga!!
lp
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Joško Pon 12 Dec 2011, 06:40

Res je, da smo malce ostro zastavili z razpravo, vendar za WBO (World Boxing Organization's) pa le še nismo zreli!
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  bedekovd Pon 12 Dec 2011, 07:10

Vidim da tu postaja zanimivo zato bom še jaz dodal nekaj besed.
Sem eden od osmih gojiteljev standard papig iz Slovenije, ki smo člani tujih zvez. Zakaj je temu tako?? Razlogov je kar nekaj. Največji razlog so tekmovalna pravila in pa število tekmovanj skozi vse leto In pa kot je bilo že omenjeno inventar. Kletke v lasti zveze so popolnoma neuporabne , zastarele, neočiščene kaj šele razkužene. Tu je še pravo prijateljsko druženje z najboljšimi gojitelji Evrope, sodobno ocenjevanje in redno izobraževanje in pa velika medijska podprtost tovrstnih tekmovanj.
Letos so v Sloveniji eno regijsko tekmovanje dve društveni in pa državno prvenstvo. To je po mojem mnenju daleč premalo za nekoga, ki presega meje hobi vzgoje papig.. Še zlasti za gojitelje, ki vlagamo veliko v kvaliteto ptic so tovrstna tekmovanja nezanimiva.
Ko že ravno omenjate Celovec naj povem, da je to bilo COM tekmovanje katerega se ni udeležil prav noben vrhunski rejec standardov iz Avstrije( če ste opazili).
Vidim, da tu veliko sprašujete o sami pripravi papig na tekmovanja. Mar vi niste člani društev oz. Zveze??? Mar niso ravno društva in zveza pravi naslov za izobraževanje mladih članov???
Mene so v tujini naučili veliko!!


http://bestofbreeds.net/wbo/rosettes2011.htm
bedekovd
bedekovd
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 57

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Davidana Pon 12 Dec 2011, 07:23

Pozdravljeni,
WBO pomeni drugače tudi WORLD BUDGERIGAR ORGANISATION - upam da razumete.
Lp Davidana


Nazadnje urejal/a Davidana Pon 12 Dec 2011, 08:20; skupaj popravljeno 1 krat
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Priprava skobčevke za tekmovanje

Objavlja  Joško Pon 12 Dec 2011, 07:58

Žal mi je, da nisi razumel, da je pri mojem "vložku" (prispevku) šlo za dovtip. Sicer pa ti želim, da bi s svojimi ustvarjalnimi prispevki čimbolj obogatil in popestril klepetanje na forumu.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Gost Pon 12 Dec 2011, 09:52

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 04:42; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava skobčevke na tekmovanje Empty Re: Priprava skobčevke na tekmovanje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu