PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grlica smejačica

3 posters

Go down

Grlica smejačica Empty Grlica smejačica

Objavlja  IGOR Ned 18 Sep 2011, 05:43

Pozdravljeni....imam par grlic smejačic,kateri sem dobil v pomladnem času in te dni sta začeli intenzivno nabirati vejice in jih nositi vpoličko katero sem jima namenil za gnezdo,samička poseda in ureja vejice katere ji samček pridno nosi,pod večer pa gresta spat na njima priljubljeno mesto.Zanima me ali ni prepozno za gnezdenje v tem času saj nimam nikakršne prakse z grlicami...za vsakršen odgovor bom vesel.

Pozdrav vsem in imejte se lepo....
LPIgor
IGOR
IGOR
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 16/02/2011
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Grlica smejačica Empty Re: Grlica smejačica

Objavlja  Alojzij Ned 18 Sep 2011, 06:20

Izgleda, da si spomladi dobil čisto mlade smejačice, ker si drugače ne znam predstavljati, da bi šele sedaj
začele z gnezdenjem.
Smejačice so izredno priljubljene grlice, primerne za začetnike.
Izredno rade uspešno vzredijo po dva mladiča, večkrat na leto. Če imaš željo, bi tudi še sedaj pred zimo uspešno vredila eno gnezdo mladičev. Bolje sicer je, da počakaš do pomladi, ko bo za to naraven čas. Razen seveda, če
ju imaš v notranjih prostorih. nasmeh

Grlica smejačica Imga8992
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Grlica smejačica Empty Re: Grlica smejačica

Objavlja  IGOR Ned 18 Sep 2011, 06:28

Hvala za odgovor....imam ju spuščene v zunanji velki ,,kletki,, približno 100 kvadratov kjer imam pritlikavo perutnino...ja resnično so simpatične ptice saj sem jih navadil brez problema,da mi priletijo zjutraj na rame in potem na roko kjer ju čaka priboljšek nasmeh ...Ali bi bilo najbolje poličko odstranit in res počakat pomlad ali bo vreme še toplo...počakam še kak dan pa se bom odločil...še enkrat hvala za odgovor in lep pozdrav...
IGOR
IGOR
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 16/02/2011
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Grlica smejačica Empty Grlica smejačica

Objavlja  Joško Ned 18 Sep 2011, 22:28

Grlica smejačica 004-640-x-460-2

To je moja grlica smejačica. Kot je napisal Alojzij, gre za ptice, ki so primerne za začetnike. Najbolje se počutijo v zarastlinjenih voljerah, uspešno pa se bodo razmnoževale že v kletkah dimenzij 80x80x100 cm. Petje samcev delno (v nekaj spevih) spominja na kukavičje. Oglašajo se tudi ponoči. Včasih samčevo petje posnemajo tudi samičke. Po zunanjosti se spola ne razlikujeta, zato moramo biti zelo pozorni, ko izbiramo pare.

Še na eno okoliščino bi rad opozoril. Če nimate večje voljere, v njej ne nameščajte po več parov grlic. Običajno ne trpijo drugih, tako da se redko posreči gojiti skupaj več kot en par.

Grlice so hvaležne za vzgojo tudi zategadelj, ker v zmernem podnebju (za zmerno podnebje je šteti območje celotne Slovenije) preživijo na prostem vse leto. Ne marajo pa preveč vlažnega in vetrovnega vremena.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Grlica smejačica Empty Re: Grlica smejačica

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu