PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vzreja kanarčkov

Go down

Vzreja kanarčkov Empty Vzreja kanarčkov

Objavlja  Mr. Poirot Pon 28 Maj 2012, 00:44

Oj!
Imam 2 kanarčka, zagotovo enega moškega in drugi pa je najbrž samička.
Dal sem ju skupaj v kletko. Ali bi bil kdo tako prijazen če mi razloži vzrejo kanarčkov,
ker so na internetu navodila samo v zakomplicirani angleščini? Raje vprašam vas, kot
pa da kaj narobe razumem.
Hvala!
smejanje zelo vesel nasmeh mižikanje What a Face cheers :bom: :rendeer: :joker: :king: :afro: :study:
avatar
Mr. Poirot
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 27/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Vzreja kanarčkov Empty Re: Vzreja kanarčkov

Objavlja  Mr. Poirot Pon 28 Maj 2012, 01:00

Hvala, sem našel!
avatar
Mr. Poirot
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 27/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Vzreja kanarčkov Empty Re: Vzreja kanarčkov

Objavlja  Gost Pon 28 Maj 2012, 01:14

Živjo Mr. Poirot!
Pozdravljen na forumu.
Razmnoževanje kanarčkov je zelo komplicirano jokanje
Mislim da si letos že prepozen ali pa tudi ne.
puščica Kanarčkom moraš nuditi jajčno hrano!!!ČEZ CEL ČAS RAZMNOŽEVANJA
puščica Samički moraš kupiti plastično gnezdo in na dnu kletke položiti material za blazinico (suha trava, volna papirčki-...)
puščica Če bo vse po sreči bo samička takoj po dokončanjem gnezda začela vabiti samčka. Če bo vse po sreči se bosta sparila.
puščica čez nekaj časa lahko pričakujej jajčka 4-6
Vendar takoj ko bo samička znesla 1. jajce ji ga vzemi iz gnezda in položi umetnega. Ko znese 2. ji ga vzemi in položi umetnega
to ponavljaj dokler ne znese 4 jajčka. Ko znese 4. jajčke ji vse skupaj vrni v gnezo in poberi umetne jajčke vn iz gnezda.
tako počnemo zato ker so se kanarčki navadili da že takoj po 1. jajcu začnejo valiti, in mladiči bi se valili vsak dan. Razlika med najmlajšim in najstarejšim mladičem bi bila 4 dni kar pomeni da bi večji pojedel tudi tisto kar bi moral dobiti mlajši.
Zato zadnji in tudi predzadnji mladič skoraj vedno pogine!
puščica Nenormalne samčke moramo med časom valjenja odstraniti kajti samičke samo nadlegujejo. normalni samčki pa so lahko ves čas valjenja in parjenja pri samičkah ker jih hranijo in čistijo.
puščica 14. dan pa se mladiči izvlijo. Paziti moramo da samičke hrup in druge reči ne preženejo iz gnezda.
puščica Samička hrani mladiče od ranega jutra do večera. Ponoči pa jih greje da se ne ohladijo.
- Priporočam da samček ni z njo v kletki in da sama vali in hrani mladiče. v kletko ga spustiš samo da jo naskoči in da se sparita.
puščica mladiči 20. dan poletijo vendar jih še vedno hrani samička, ker imajo še mehek kljun semen ne morejo jesti zato moramo od dneva ko 1. mladič zapusti gnezdo jajčno hrano dajati na dno kletke v posodico z niskim robom!
Kasneje pa moramo semensko hrano za mladiče zmleti da jo lažje jedo! Obrok jajčne hrane vztrajno zmanjšujemo.
Mladiči sp samostojni pri 25 dneh po izvalitvo.
puščica Ko so mladiči stari 15-25 dni se samičke začnejo pripravljati na novo leglo mladiče vlečejo iz gnezda da bi pripravile novo za novo valjenje, tedaj damo v kletko še eno gnezdo in samčka da hrani mladiči kajti samička jih zanemarja.

Mislim da sem se dovolj razpisal zelo vesel
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Vzreja kanarčkov Empty Re: Vzreja kanarčkov

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu