PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrste kanarčkov

3 posters

Go down

Vrste kanarčkov Empty Vrste kanarčkov

Objavlja  Duška Sob 30 Okt 2010, 04:42

Pozdravljeni,

pred dnevi sem gledala slike Majinih kanarčkov, danes pa ne znam do njih - sem bolj lesena za računalnik. Med slikami so tudi slike čopastih kanarčkov, pa me zanima ali samčki teh kanarčkov tudi pojejo, ali pojejo samo rumeni - malino ali tako nekako.

Lep pozdrav.
Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Vrste kanarčkov Empty Re: Vrste kanarčkov

Objavlja  Maja Sob 30 Okt 2010, 05:34

Živjo Duška! Ni problema, ti bomo pomagali glede računalniških zadev... mižikanje Če si želiš ogledati slike v galeriji, greš preprosto na galerijo. Najdeš jo v orodni vrstici pod logotipom (sliko) foruma - imaš "Kazalo", "Calendar" (koledar), nato pa "Gallery". Preprosto klikni nanjo, da se ti odpre. Znotraj boš našla dve podgaleriji, ena vsebuje slike članov foruma, druga pa slike iz razstav. Klikneš na prvo, nato pa izbiraš med albumi in zopet ko si želiš ogledati določenega, klikni na njega. Če si želiš slike ogledati v polni velikosti, klini na eno (recimo kar na prvo) in se nato med slikami pomikaj s puščicama, ki se pokažejo na vrhu. Če boš imela še kakšne težave, povej.

Kar se tiče mojih kanarčkov... Trenutno jim imamo 11, od tega samo enega čopastega - moj najljubši. nasmeh Smo sicer želeli kakšnega potomca od njega in pred parimi leti tudi poskusili s parjenjem, pa ni bil zainteresiran (ima mene preveč rad - haha), sedaj pa je že 6 let star in ga ne bomo več "matrali" z zarodom. Pa tudi če bi nam ga uspelo sparit in dobiti lepe mladičke, bi bilo samo hudo za nas, ker jih ne bi želeli stran dat, prostora pa več ni. nasmeh

Pri kanarčkih samčki pojejo, ne glede na vrsto. Včasih se sicer zna zgodit, da kakšen samec ne poje iz neznanega razloga in včasih se tudi zgodi, da kakšna samička zapoje. Pri kanarčkih poznamo več vrst pevcev, zato se tudi njihovo petje razlikuje. Različno pa pojejo tudi kanarčki iste vrste - čisto vsak kanarček poje malenkost drugače.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Vrste kanarčkov Empty Re: Vrste kanarčkov

Objavlja  Alojzij Sob 30 Okt 2010, 08:48

Duška je napisal/a:Pozdravljeni,

pred dnevi sem gledala slike Majinih kanarčkov, danes pa ne znam do njih - sem bolj lesena za računalnik. Med slikami so tudi slike čopastih kanarčkov, pa me zanima ali samčki teh kanarčkov tudi pojejo, ali pojejo samo rumeni - malino ali tako nekako.

Lep pozdrav.
Duška

Pozdravljena,

Čopasti kanarček, ki si ga opazila na Majini sliki, mislim, da je gloster. Gloster spada med postavne kanarčke in se pojavlja s čopo ali brez nje. Glostri so majhni in nabiti (okrogli) in niso predpisanih barv za razliko od barvnih kanarčkov, ki so brez čop, vitki in daljši in točno predpisanih barv in vzorcev. Ne glede na vrsto vsi samčki pojejo.

Kanarčki pevci se vzrejajo izključno za petje in se ne ocenjujejo po ostalih kriterijih. Sem spadajo:
  • harški vrvivci

  • malinoji
in
  • španski timbradosi.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Vrste kanarčkov Empty Re: Vrste kanarčkov

Objavlja  Maja Sob 30 Okt 2010, 09:30

[quote="Alojzij"]
Duška je napisal/a:Čopasti kanarček, ki si ga opazila na Majini sliki, mislim, da je gloster.
Ni gloster, je čopasti kanarček. Je potomec rumene čopaste samičke in pisanega kanarčka, brez čope. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Vrste kanarčkov Empty galerija

Objavlja  Duška Sob 30 Okt 2010, 19:31

Pozdravljeni,

glede galerije - to kar je napisala Maja znam narediti, samo tam ni teh slik, ki sem jih zadnjič gledala. Takrat sem videla slike kanarčkov po kletkah in slike čopastega kanarčka zunaj, v sobi, na postelji.

Lp Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Vrste kanarčkov Empty galerija

Objavlja  Duška Sob 30 Okt 2010, 19:44

Še enkrat zdravo,

saj sem že napisala, da sem lesena za računalnik - sem že našla slikice, so na 2 strani albuma.
Hvala vsem za razlage, vidim, da zelo dosti veste o kanarčkih, jaz se pa z veseljem učim.

Lp Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Vrste kanarčkov Empty Re: Vrste kanarčkov

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu