PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Golobi - vrste in sorodniki

2 posters

Go down

Golobi - vrste in sorodniki Empty Golobi - vrste in sorodniki

Objavlja  Joško Čet 08 Nov 2012, 06:03

Ker gojim golobe, rad brskam po literaturi, ki se nanaša na to tematiko. Čeprav si mislim, da o njih nekaj vem, sem prišel do spoznanja, da je to nekaj, bore malo. Tako do danes še nisem slišal, da:

"Med golobe uvrščamo tudi stepske kokoške (Pteroclidae), ki živijo v puščavah in polpuščavah Afrike in Azije. Pri njih je zanimivo, kako odrasle živali poletijo k napajališčem, da si namočijo perje z vodo, in jo na krilih ponesejo do svoji mladičev. Stepske kokoške se v ugodnih letih lahko čezmerno namnožijo."


Golobi - vrste in sorodniki 240px-double-bandedsandg
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Golobi - vrste in sorodniki Empty Re: Golobi - vrste in sorodniki

Objavlja  Alojzij Čet 08 Nov 2012, 07:05

Joško, zadnje čase so res z analizo DNK kar nekaj vrst ptic premestili v druge rodove in določili tudi nova strokovna imena. Za nekatere posamezne vrste se tudi stroka še odloča kam naj jih uvrstijo. Konkretna družina kur (kokoške)Pteroclidae je morda po načino pitja vode zelo podobna golobom, vendar kakor je meni znano se genetsko razlikujejo od družine golobov Columbidae, zato sta to še vedno dve družini z več rodovi in še več vrstami. nasmeh

Golobi - vrste in sorodniki Ganga
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Golobi - vrste in sorodniki Empty Re: Golobi - vrste in sorodniki

Objavlja  Gost Čet 15 Nov 2012, 06:41

Kaj bi pa lahko bil skupni imenovalec stepskih kokošk in golobov??
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Golobi - vrste in sorodniki Empty Golobi - vrste in sorodniki

Objavlja  Joško Čet 15 Nov 2012, 23:44

Cenjena Metka, na žalost te bom z odgovorom mogoče razočaral. Ornitologija je po vseh kriterijih zelo eksaktna znanstvena veda, vendar jo, na žalost, razlagajo ljudje. Iz vsakdanjega življenja ti je znano, da se težko sporazumemo o čisto vsakdanjih stvareh, kaj šele o malo bolj zapletenih. Pa ne samo povsem običajni ljudje, temveč takšni, ki imajo pred svojim imenom več titul. Pravzaprav se ti še teže sporazumejo, kot na primer midva z Alojzijem. Znanstveniki zagovarjajo svoje, tolerance do razlage drugega ne sprejmejo in je ne poznajo. Ali vsak vztraja na svojih okopih, čeprav je to v škodo znanosti.

Kar se pa tiče moje trditve, ti moram povedati, da sem jo povzel iz tuje literature. Na to se opira tudi Alojzij. Empiričnih podatkov o tem vprašanju namreč v domači literaturi ni najti, saj spada stepska kokoš med eksotične ptice.

Upam, Metka, da boš iz mojega odgovora razbrala vsaj to, da je razlag o nekem vprašanju lahko toliko, kolikor je razlagalcev. Znanost je v takem primeru izigrana...
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Golobi - vrste in sorodniki Empty Re: Golobi - vrste in sorodniki

Objavlja  Gost Pet 16 Nov 2012, 00:17

Nič nisem razočarana Joško, saj sem približno tak odgovor tudi pričakovala mižikanje
Na žalost je res povsod tako, da intelektualci ponavadi vse zbirokratizirajo, potem pa mi z zdravo kmečko pametjo razmišljamo: "zakaj pa je to tako?" zavijanje z očmi

Lep vikend ti želim in hvala ker si se potrudil z odgovorom nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Golobi - vrste in sorodniki Empty Re: Golobi - vrste in sorodniki

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu