PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

+2
Maja
LANA
6 posters

Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  LANA Čet 02 Sep 2010, 10:09

Naja se najprej pohvalim,da imam novega družinskega šlana(novega kanarčka).
Zdaj je pa finta v tem,da ne vem kakšne vrste je.Je rdeč kanarček,vsaj tako mi je rekla ob nakupu v ZOOTICU.Je pa živo oranž barve kot tist flumaster zelo vesel za podčrtovanje.
Tako,da sedaj snoopy (rumen kanarček)ni več sam,ta novega je pa ful lepo sprejel,sicer malo še ga postrani gleda a se razumeta,vsaj še zaen krat.
Če mogoče ve tu kdo kakšne vrste je,prosim za pomoč-Slike lahko pošljem na email.ker sem ne znam zalimat.
lp
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Maja Čet 02 Sep 2010, 11:30

Lepo, da ima družbo. Pa veš kakšnega spola sta oba? Kaj pa kletko, kako veliko imaš? Glede vrste pa če praviš, da je oranžen, je oranžen in ni rdeč. Gre za lipokrom kanarčke oranžne barve, oranžnih bar pa je kar 6 vrst. Daj prilepi slikico tule ali pa v galerijo, da ga vidimo. Če karkoli ne znaš naredit, si preberi uporabo foruma (klikni).
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Snoopy & Koki

Objavlja  LANA Čet 02 Sep 2010, 20:49

Oba sta samca,vsaj tako mi je prodajalka zatrjevala(pogledala mu je na tački številko in v zvezku ji je pisalo samec Koki oranž).Imam ga komaj en dan zato še ne vem,če poje ali ne.
Snoopy je samec,ker izredno glasno poje(Snoopy je ta rumen).Koki za en x le čivka ga pa ful oponaša.Kar naredi Snoopy naredi tudi on.Imata violčno posodico za hrano in le v to greta jest čprav je v kletki vse po dva.Začela sta se pričkat le za viola posodico za hrano bele pa kot,da ne vidita pa je zraven,isto za vodo samo v eno greta pit.In pol ,ko je Koki na viola posodici hoče bit tudi Snoopy in pol se prepirat.Bojim se,da se ne bi stepla.KAJ NAREDIM?NAJU DAM VSAK V SVOJO KLETKO AL POČAKAM,DA SE NAVADITA?
rADA BI IMELA SAMICO TAK,DA UPAM, DA JE kOKI SAMICA,PA ČEPRAV ZATRJUJEJO DA JE SAMEC.
Mogoče bi si lahko oisla še tretje,samo vprašanje,če bi se razumeli? jokanje
Kletka je mišljena za večje papige(saj se vidi na sliki?)
lp
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Darko Kavaš Pet 03 Sep 2010, 01:01

Že vnaprej se opravičujem za to moje pisanje vendar kot rejec moram razmišljat na glas:

Ko sem prebral ta post "NE VEM TOČNO KAKE VRSTE JE TA MOJ NOVI KANARČEK" se mi je utrnila misel zakaj vedno kupimo kako papigo v trgovini z malimi živalmi. Ali je tam res toliko boljša izbira ali kaj.
Na tem forumu je kar nekaj gojiteljev ki imamo zelo lepe primerke raznih papig, kanarčkov, zebric... in se vedno rejci vprašamo zakaj, če pa dostikrat zasledimo na raznih forumih in kar tako da ljudje povejo ali opišejo v kakšnih razmerah so razne živali v teh trgovinah in se sploh ne ve od kod izvirajo. Potem pa še sprašujejo na forumih katere vrste ali katerega spola je ta žival, ki so jo kupili v trgovini. Kot rejec nimam nobenih zamer do katerega trgovca vendar vem iz izkušenj da bi vsak rejec prodal papigo, kanarčka, če bi le kdo povprašal prej kot gre v nakup in v trgovini kupi primerek, kjer mu trgovci (ne vsi) ne vedo povedati kake vrste,kakega spola in koliko je stara ptica. Pri rejcu bi sigurno dobil primerek za katerega bi se točno vedelo kakega spola in katere vrste je in bi lahko videl od katerih staršev je ta par. Poleg tega bi dobil vsa navodila in napotke kako skrbeti za te ptice. Poleg tega pa bi dobil ptico ugodneje, saj nekateri vemo kako težko je prodati ptico. Vem ko komu rečem kaka je cena mi pove "tolikšna", ko pa vem da za enako ptico v trgovini dajo več.

Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  LANA Pet 03 Sep 2010, 05:42

IMAŠ POPOLNOMA PRAV!Sama se pristaš,da kupim ptico pri rejcu ampak tokrat nisem imela druge izbire.sem samo,sem iskala ravno tako papigo in ko sem jo vidla je moral bit ta moj.Čeprav sem hotla met samico.Zatrjujejo,da je samec,samo ...sem v dvomih,ker je oranžni tako debel kot da bi bila "breja."
No pa ,ker si rejec te bom vprašala,
Če mi lahko prodaš kanarčka samico in pol kako lahko vrjamem,da je res samica pa da me nisi nahecal?
Pa cena me zanima?in če mi jo lahko pripelješ v MB.?
Piši na zs
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Maja Pet 03 Sep 2010, 06:14

Ok... zdaj te moram pa pošteno ograjati LANA. Upam, da ne boš zamerila, ampak gre za tvoje dobro oz. dobro tvojih ptic.

LANA je napisal/a:IMAŠ POPOLNOMA PRAV!Sama se pristaš,da kupim ptico pri rejcu ampak tokrat nisem imela druge izbire.sem samo,sem iskala ravno tako papigo in ko sem jo vidla je moral bit ta moj.
Prvo kot prvo, če si si zaželela oranžnega kanarčka, bi bilo bolje, da bi ga najprej skušala najti tu na forumu, dala povpraševanje in bi se morda kdo javil. Skrajno neodgovorno je, da se ptico kupi kar tako, ker se jo zagledaš v trgovini in te pritegne njena živa barva. To so žive reči in pred nakupom se je treba pripravit. In ko je že govora o barvi, lahko skoraj 100% trdim, da je ta kanarček obarvan in to ni njegova naravna barva, kar pomeni, da ko bo prvič zamenjal perje, ne bo več takšne barve.

LANA je napisal/a:Čeprav sem hotla met samico.Zatrjujejo,da je samec,samo ...sem v dvomih,ker je oranžni tako debel kot da bi bila "breja."
Če si hotela imeti samico, bi morala striktno zahtevati samico in ne kar vzeti samca, samo zato, ker ti je bil lep. Večinoma spola v trgovinah ne znajo določiti, razen če jim spol pove gojitelj, ki jim ptico proda. Recimo, da imaš samčka. To, da izgleda debel, nima nobene veze z "brejostjo", ker kanarčki ne postanejo debeli preden znosijo jajce, nobena ptica ne da. Če izgleda debe, je najveretneje pač - debel. Lahko pa se ti samo zdi tako, ker ima napihnjeno perje. Če je to ves čas, potem se ne počuti dobro.

LANA je napisal/a:Če mi lahko prodaš kanarčka samico in pol kako lahko vrjamem,da je res samica pa da me nisi nahecal?
Pa cena me zanima?in če mi jo lahko pripelješ v MB.?
Praktično vsak lahko določi spol odraslega kanarčka, če ve kaj in kje iskati (bom objavila slikice kako izgledajo samčki). Se mi pa ne zdi pametno, da sedaj hočeš še samičko, če imaš že dva kanarčka. Kanarčke ni dobro imeti v parih kar tako, ker bi rad, da imajo družbo. Lahko da se ptici ne bosta ujeli in se bosta tepli, lahko se pa bosta odlično ujela in se nonstop parila, kar spet ni vredu. To ni enostavna zadeva. Tudi sedaj ni ravno idealno, ker če sta res oba samčka, bo skoraj sigurno kmalu prišlo do pretepov med njima. Če nameravaš med njiju dati še samičko, bo pa zares hudič.

In še zadnja zadeva - kletka. Ni mi niti malo všeč. Zakaj si kupila okroglo kletko, ko pa sem ti že ob nakupu prvega kanarčka strogo odsvetovala okrogle kletke. Okrogle kletke so nekaj najslabšega kar si je človek izmislil. Ptice se v njih slabo počutijo, ker nimajo občutka kje se kletka začne ali konča, nimajo občutka varnosti, nimajo možnosti da se skrijejo v kot. Poleg tega so skrajno nerodne - saj vidiš pri svoji kletki kako je vse čudno naštimano, palčke so vsaka nekaj po svoje, nobene orientacije. Lepo te prosim, da resno razmisliš o nakupu nove, podolgovate kletke, ki bo zadosti velika za 2 oz. 3 kanarčke.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  LANA Pet 03 Sep 2010, 06:20

hvala za nasvete!Ampak se z vsem ne strinjam!
Popolni bebci v trgovini pa res niso!Ne vem zakaj si tako proti.Kanarčka že res da sem kupla ker mi je bla barva všeč,drugo ker sem ga želela imet,tretje pa ker vem da bom zanj oz.za oba znala lepo skrbet.
pa tudi če bi bila samica ali samec bi kupila ravno to barvo al pa belega.
Tak da lepo da si povedala se pa ne strinjam z vsem s tabo!
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Maja Pet 03 Sep 2010, 06:43

Nisem rekla, da se moraš strinjati, jaz sem ti samo povedala kaj si jaz mislim o vsem skupaj. Nisem hotela reči, da si kanarčka kupila zaradi barve in nič mislila. Vem, da boš skrbela za njega, tega me ni strah. Ampak, če imaš samca doma, bi se morda lahko prej pozanimala - 2 samca v eni kletki nista ravno dobra kombinacija. In kaj se bo zgodilo, ko bo tale oranžen kanarček zamenjal perje in postal ves lisast, ti bo še vedno tako všeč?

Zakaj sem toliko proti trgovinam? Mogoče zaradi tega, ker me je že precejšnje število ljudi kontaktiralo po tem ko so kupili ptico v trgovini. Ponavadi se je šlo o spolu ali pa zdravju - se pravi so jim rekli, da je samička pa je bil samec in obratno ter seveda toliko in toliko zdravstvenih težav. Seveda se lahko zgodi, da dobiš bolano ptico tudi pri rejcu, vendar mora biti rejec precej slab in malomaren. V trgovinah je preprosto največ težav. In ja, ljudje ki so zaposleni v teh trgovinah nimajo prav nobenega šolanja na področju ptic, glodalcev in drugih malih živali. So pač trgovci. Če se ti zdi tako vredu, da se ptice in manjše živali prodaja po trgovinah, se vprašaj ali bi šla v trgovino kupiti tudi mačko ali psa?

Ne si prosim mislit, da te napadam, želim ti samo razložit določene reči, da boš bolje razumela ptice in znala skrbeti zanje. Sigurno si zelo vredu oseba, ki svojim živalicam želi le najboljše, zato pa ti tudi toliko pišem. mižikanje Kaj pa glede kletke, kaj nameravaš narediti?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  jupiter2 Pet 03 Sep 2010, 06:48

Tudi jaz bi rad izrazil svoje mnenje na to temo. Ne mislim nič slabega, ampak zgolj v vednost.

Glede na to, da razmišljaš o nakupu še o enem kanarčku, in za povrh še samico, ni ravno prav. Ko bo prišel čas parjenja, se bosta samčka sigurno med seboj spopadla oz. boš imela v kletki BOJIŠČE. Sam imam v kletki cebrice, kjer se je hotel mladiček pariti s svojo mamo (na srečo je nehal, drugače pa ga je vsakič kljunila), kar pa ni bilo po godu njegovemu očetu. Tako, da sem imel v kletki kar nekaj dni polno preganjanja in tepeža. Mogoče bi bilo bolje, da bi razmislila o nakupu dveh samičk, oba para pa ločiš v dve kletki?

Kar se pa tiče okrogle kletke pa je res, da okrogle kletke ravno niso prave. Pri nakupu svoje mi je oče dejal zakaj ne bi kupil okrogle, nakar je rekla prodajalka, da je bolj primerna poldolgovata, saj se tudi človek v okrogli sobi ne bi počutil dobro.

Za konec pa še to. Pred dobrima dvema letoma sem kupil kanarčka, nakar se je čez nekaj časa izkazalo, da je samička, čeprav je bilo v trgovini rečeno, da je samček. Probaj počakati nekaj mesecev, da se prepričaš glede spola.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  LANA Pet 03 Sep 2010, 07:10

SAJ VEM, DA ME NE "NAPADAŠ"PA DA MI HOČEŠ DOBRO. HVALA
To kakšne živali prodajajo v trgovinah mi je znano. Sem en x kupla morskega prašička in je na hrbtu imel tumor in po 1 mesecu umrl. ŽAL! Od takrat naprej nisem več kupovala nič pri njih. Sedaj sem spet,pa čeprav mi je žal. Sedaj lahko upam na najboše. Čeprav so bili vsi kanarčki v obeh Zooticku tak debeli kot je Koki. Snoopy je od rejnice, Koki iz trgovine. Snoopy je zelo živahen, čeprav ga je pol manj skup kot Kokija (oranžnega) Ko sem ga vprašala zakaj so tak debeli mi je rekel, da je pač dobro hranjen.pa sem ga vprašala s čim jih hranijo, je rekel,da z nekimi beljakovinami. Mi je pokazal stvar. Velika vreča cirka 1kg bledo rumene barve so ta zrna in s tem so hranjeni. Koliko je to dobro nevem? VPRAŠANJE ZA VAS?

Snoopy dajem solato v malih količinah in jo obožuije, sedaj jo je tudi Koki ker oponaša Snoopy-ja oz ga v vsem oponaša (Koki Snoopy-ja). Pol dneva se nista preveč marala sedaj sta si bot. In hvala bogu. Pomembno mije da sem ne pretepata in kregata. Kregala sta se pol dneva zdaj je mir. Oba sta na enx prišla v isto novo kletko.

Zakaj mam to kletko? Jaz sem nevednež, svetovali so mi da je ta kletka čisto vredu. IN KAJ NAJ ZDAJ JAZ!? tA KATERI MI JE SVETOVAL IMA KANARČKE DOMA. čE BO kOKI ZGUBIL PERJE BO PAČ ,ZATO GA PA RES NE BOM MELA MANJ RADA. sAJ SE MISI sNOOPY TUDI PA GA IMAM ENAKO RADA KOT DA ČE BI IMEL 2 X VEČ PERJA KOT GA IMA. Tak,da tudi če bosta oba gola na enx bosta oba ljubljena! Bodi brez skrbi! Nimam prvič papige. Čeprav sem mela pred 10 leti skobčevko je mogoče sedaj ne bi imela več kaj vem.Kanarčki so pevci in to mije naj. Skobčevke pa NE.
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Maja Pet 03 Sep 2010, 07:22

LANA je napisal/a:Ko sem ga vprašala zakaj so tak debeli mi je rekel, da je pač dobro hranjen.pa sem ga vprašala s čim jih hranijo, je rekel,da z nekimi beljakovinami. Mi je pokazal stvar. Velika vreča cirka 1kg bledo rumene barve so ta zrna in s tem so hranjeni. Koliko je to dobro nevem? VPRAŠANJE ZA VAS?
Glede na tvoj opis, bi rekla da gre za jajčno hrano. Je izgledalo takole (klikni)? Če jih s tem hranijo ves čas, ni čudno da so tako debeli. Jajčna hrana je mišljena samo za obdobje parjenja in hranjenja mladičev ter kot pomoč pri skubljenju ali bolezni. Bo zdaj izgubil nekaj gramčkov pri tebi, če bo lepo na semenih in zelenjavi.

LANA je napisal/a:Zakaj mam to kletko? Jaz sem nevednež, svetovali so mi da je ta kletka čisto vredu. IN KAJ NAJ ZDAJ JAZ!? tA KATERI MI JE SVETOVAL IMA KANARČKE DOMA.
Škoda, da človek, ki naj bi se spoznal na te živali, svetuje napačne reči. Resno ti toplo priporočam, da si nabaviš novo kletko. Malo pobrskaj po bolhi al pa na podarimo.si, če pa res nič ne najdeš, greš pa pa kupit in pač reskiraš tistih 30 € za eno lepo, veliko kletko. Verjemi ti in tvoje ptice boste bolj zadovoljni.

LANA je napisal/a:Nimam prvič papige. Čeprav sem mela pred 10 leti skobčevko je mogoče sedaj ne bi imela več kaj vem.Kanarčki so pevci in to mije naj. Skobčevke pa NE.
Aammm... saj veš, da kanarčki ne spadajo pod papige a ne? Kanarčki spadajo v družino ščinkavcev.


P.S. prosila bi te samo, da malo bolj pregledno pišeš sporočila - malo bolj loči besedilo in pa pritisni presledek za vsakim ločilom
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  LANA Pet 03 Sep 2010, 08:25

Čisto prepričana ravno nisem bla,da kanarček ni papagaj.No,vedla sem samo čisto ziher nisem bla.Se mi je bol zdelo,da je pevec,no saj je...
Ja ravno takšna je bla tista hrana kot je na sliki.Zato je pa tak bajs!In,če bi bil še samo malo tam v trgovini bi ga sigurno infarkt.Uboge ptice in vse ostalo.!!! jezen
No,če pogledaš Snoopya a se ti zdi,da je presuh.?Oba bosta sedaj na semenih in na solati,korenju.Bi mu gdaj lahko dala kuhano trdo jajce,mislim rumenjak?Beljak mu lahko dam?
RADA BI NASVET!HVALA!
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Maja Pet 03 Sep 2010, 08:39

Ne, Snoopy se mi zdi čisto normalen. Seveda, na vsake toliko jima lahko ponudiš trdo kuhano jajce. Lahko dobijo rumenjak in beljak, vendar beljak večinoma pustijo. Sem tudi objavila recept in poslikala pripravo jajčne hrane, če jo boš kdaj želela narediti zanju. Lahko jima nudiš tudi več vrst zelenjave - radič (zelen, rdeč), regrat, paradižnik... malo eksperimentiraj, pa boš videla kaj jima najbolj sede. Poglej si tudi slikice, ki sem jih ravnokar naložila (pod "Spol kanarčka", da boš znala sama določit spol tvojim dvem ptičkom.

P.S. še enkrat te prosim, da malo bolj razločno napišeš svoje sporočilo - presledek za vsakim ločilom!
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  LANA Pet 03 Sep 2010, 08:59

Jupiter 2 če sem te prav razumela,pol naj kupim še dve samički ti pol ločim kokija z novo samičko in Snoopya z drugo samico. Ali kako? Samo pol ... tu bo preveč mladičev.
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  jupiter2 Pet 03 Sep 2010, 19:37

LANA je napisal/a:Jupiter 2 če sem te prav razumela,pol naj kupim še dve samički ti pol ločim kokija z novo samičko in Snoopya z drugo samico. Ali kako? Samo pol ... tu bo preveč mladičev.

Najbolje bi bilo, da bi nekaj mesecev počakala z nakupom. Vem da je težko, vendar vseeno poizkusi. Moj samček je začel nesti jajčka, tako da sem šele takrat spoznal, da gre za samičko. Če poznaš nekoga, ki ti lahko pomaga rešiti uganko z spolom potem lahko kupiš dve samički, drugače pa si lahko pomagaš tudi z slikami, ki jih je prispevala Maja. Lahko si pomagaš z njimi ali pa kar svoje kanarčke slikaš (spolovilo), objaviš in počakaš na mnenja kaj ti bodo odgovorili ostali člani, ki se spoznajo na take zadeve. Najboljša rešitev se mi zdi zadnja.

Moj par cebric se neprestano pari in ker sem imel en zarod, ne mislim imeti več nobenega. V kletki tako nimam več gnezda, da bi lahko samička valila, znese ga kar na dnu kletke, ga zapusti in ko je dan čiščenja, ga enostavno odstranim.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Jana Pet 03 Sep 2010, 23:52

Zakaj pa tako nujno želiš samičko? Da jih boš parila?
Prosim, da se najprej podrobno izobraziš o kanarčkih, saj jim boš s svojim trenutnim znanjem samo škodovala.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Alojzij Ned 26 Feb 2012, 07:49

Prihaja daljši dan in višje temperature, kar našim pticam pomeni, da bo potrebno poskrbeti za potomstvo. Kadar imate samo eno ptico ne bo težav. Če imate več ptic iste vrste in želite imeti mladičke, morate začeti s pripravami.
Prvo je potrebno pravilno sestaviti pare. To ni težko, če veste katere vrste so kanarčki, če smo že pri tej temi.
Pozivam vas, da pišete in priložite slikice vaših kanarčkov, da jih skupaj prepoznamo ter svetujemo pravilno kombinacijo parjenja. nasmeh

Nekaj različnih barvnih kanarčkov lahko vidite na povezavi.

http://www.fotosdecanarios.com/poster.html

Približno tako se pripravijo kletke za parjenje...


Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Slikeposkusneptice032aj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček  Empty Re: Ne vem točno kake vrste je moj ta novi kanarček

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu