PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jačna hrana

2 posters

Go down

jačna hrana Empty jačna hrana

Objavlja  perla Pet 07 Jun 2013, 22:03

Hrano za ptice kupujem v lokalni trgovini za male živali, kjer jo sami mešajo (imajo rinfuzo), tako da mi jo stehtajo po želji. Imajo semenske mešanice za različne vrste papig, eksote, kanarčke. To je jasno, da so semenske mešanice različne za različne vrste papig in drugih ptic.
Ko kupujem pri njih jajčno hrano, pa nikoli ne poudarim, da jo rabim za skobčevke.
Zanima pa me tole. Ali dejansko obstaja ena jajčna hrana za skobčevke in druga za kanarčke? (Kmalu dobim namreč tudi kanarčka.) Če sta različni, v kateri sestavini se razlikujeta? Do sedaj sem bila mnenja, da se jajčno hrano enako pripravi tako za skobčevke kot za kanarčke. Če pa pogledam že pakirane jajčne hrane v trgovinah pa vidim, da sta ločeni za ti dve vrsti ptic. Kako je torej s tem?
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

jačna hrana Empty Re: jačna hrana

Objavlja  Alojzij Sob 08 Jun 2013, 08:17

Jajčno hrana vsebuje vse potrebne snovi, ki jih mlade in odrasle ptice potrebujejo v času razmnoževanja, menjave perja in celostnega razvoja. Znane so mi samo tako imenovani suha in vlažna hrana ter hrana za rdeče kanarčke z dodatkom karotina. Izbiramo glede na kvaliteto jajčne hrane ter znanega proizvajalca in ne toliko kateri vrsti ptice je komercialno namenjena . Vse jajčne hrane vsebujejo visok odstotek jajčnih bejakovin, izvlečkov rastlinskih beljakovin, maščob, sladkor, med, minerale, vitamine....Jajčna hrana je obogatena je še mnogo specifičnimi dodatki, značilnimi za posameznega proizvajalca.
Pri dodajanju pazimo, da jo ponudimo večkrat v manjšiih količinah. Predvsem je nujna za mladičke v gnezdu ter v času menjave perja. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

jačna hrana Empty Re: jačna hrana

Objavlja  perla Sob 08 Jun 2013, 09:14

G. Alojzij, hvala za odgovor. Se mi je kar zdelo, da je lahko ista za kanarčke in skobčevke. Proizvajalci pa seveda v želji po zaslužku, pa po svoje:-)
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

jačna hrana Empty Re: jačna hrana

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu