PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrana za kanarčke

2 posters

Go down

hrana za kanarčke Empty hrana za kanarčke

Objavlja  punky Tor 08 Mar 2011, 00:08

mešanica hrane za kanarčke je malček zgrešena,ker določenih semen kanarčki ne marajo npr.seme oljne repice vedno ostaja in največ je prav te v hrani bilo katere firme,zanima me če kdo to porajta.
punky
punky
Član
Član

Število prispevkov : 36
Datum registracije : 03/03/2011
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

hrana za kanarčke Empty Re: hrana za kanarčke

Objavlja  Alojzij Tor 08 Mar 2011, 03:37

punky je napisal/a:mešanica hrane za kanarčke je malček zgrešena,ker določenih semen kanarčki ne marajo npr.seme oljne repice vedno ostaja in največ je prav te v hrani bilo katere firme,zanima me če kdo to porajta.

Komercialne mešanice za kanarčke res vsebujejo večji odstotek oljne repice kot bi bilo potrebno.
Še pred tridesetimi leti je bila oljna repica osnovna hrana, predvsem kanarčkov pevcev.
Mešanice so narejene v različnih razmerjih. Nekateri posamezniki še vedno kupijo posamezna semena ter jih
poljubno mešajo.
Vsaka vrsta zrnja vsebuje specifično hranljivo vrednost, zato je pomembno, da ptice jedo tudi tista semena,
ki jim mogoče ne teknejo najbolje. nasmeh

Neko običajno razmerje v mečanici za kanarčke je:
-svetlo seme 30%
-črno seme 20%
-oljna repica 15%
-konoplja 10%
-luščen oves 10%
-lan, mak , drobne sončnice, bar, proso skupaj do 15%
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu