PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

skobčevka-udomačitev

+2
Maja
franc07
6 posters

Go down

skobčevka-udomačitev Empty skobčevka-udomačitev

Objavlja  franc07 Sre 31 Mar 2010, 05:42

Zdravo, vprašal bi kako je najboljše udomačit skobčevko? kdaj jo moram vzet stran staršem in s čim jo morem hranit, ker bi jo rad udomačil? Prosim predloge in izkušnje. lp
franc07
franc07
Član
Član

Število prispevkov : 92
Datum registracije : 21/03/2010
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  Maja Sre 31 Mar 2010, 10:24

Se pravi vi mislite mladička skobčevke, ki jo starši še hranijo?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  franc07 Sre 31 Mar 2010, 10:52

odvisno kdaj jih morem vzet stran da jih lahko udomačim? lahko pol ko več jo ne hrani stariš?lp
franc07
franc07
Član
Član

Število prispevkov : 92
Datum registracije : 21/03/2010
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  Maja Tor 01 Jun 2010, 22:37

Kako je zdaj z vašimi skobčevkami franc? nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  Bina Sre 02 Jun 2010, 00:34

zdravo.ko sem jaz imela mlade skobčevke,sem jih postopoma vzela stran...vsak dan sem vzela ptička ven in ga malo pocartala,pa sem ga pustila kakšno uro zunaj potem sem ga pa dala nazaj v kletko,ampak komaj ko je začel hodit sam ven iz gnezda in se je začenjal osamosvojevat,mislim da je bil star kakšen mesec.Če ga hočeš udomačit potem se moraš vsak dan ukvarjat z njim in ga imeti stran od drugih.Moj je bil pravi cartljivček,celo spal je zraven mene in se stiskal k meni pa včasih mi je pil vodo iz kozarca in jedel iz krožnika ko tega nisem opazila.res je bil pravi cukerček...Hranila ga nisem sama sem kar pustila da ga starši,tako da mislim da ni težko udomačit ptička ko je še mlad,če ga imaš doma.

Upam,da sem kaj pomagala s svojo izkušnjo....

LP
Bina
Bina
Član
Član

Število prispevkov : 51
Datum registracije : 31/05/2010
Starost : 40

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  skenk420 Pon 16 Avg 2010, 01:11

lep pozdrav!

imam cirka pol leta staro skobčevko. je navajana človeške družbe in je prav tako čez dan prosta. zanima me, če se jo da na kakšen način pripravit do oponašanja, ali to pride, če pride
skenk420
skenk420
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 16/08/2010

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  majaklr Pon 16 Avg 2010, 01:54

Zdravo! sedaj odvisno če imaš samčeka ali samičko. pravijo da se samček lažje in hitreje nauči govoriti. s skobčevko moraš veliko časa preživeti in ji besedo večkrat ponavljati na dan. brala sem da bi naj skobčevka po tistem ko je približno 400- 500 krat slišala besedo jo znala izgovoriti. v knjigi o skobčevkah sm tudi prebrala da se jo lažje da naučiti če jo imaš med govorjenjem prislonjeno na spodnjo ustnico ali grlo da čuti vibracije. sedaj nevem če je to res lahko pa probaš. lp
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  Maja Pon 16 Avg 2010, 03:09

Moja mama je imela skobčevko (samčka) ko je bila še najstnica. Ko se je učila, ga je imela na rami in mu na glas brala. In če je nehala govoriti, jo je rahlo uščipnil v ustnico, da je spet začela. Sicer ni znal veliko govorit, je pa pogosto govoril "Koko prrriden, Koki prriden!" nasmeh Sigurno se da naučit, da oponaša, vendar je treba biti vztrajen in vsak dan z njim ponavljat besede. Če je navajen jesti iz roke morda, mu lahko tudi po vsaki "vaji" daš kakšen posladek, da bo besedo povezal z nečim dobrim in pričel ponavaljat.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  skenk420 Sre 18 Avg 2010, 04:45

skobčevka je samička, torej bo verjetno potrebno vložiti malo več truda, kar pa ni problem, če se bo le našel čas. sicer sem jo pa danes rešil sigurne smrti. ko sem prišel domov je visela z štrikom žalozije okoli vratu. potem, ko sem ji ga odvozlal je bila prvih 5 minut v šoku in se ni premaknila iz moje rame, ampak je zdaj z njo vse vredu, se oglaša in leta.
skenk420
skenk420
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 16/08/2010

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  Maja Sre 18 Avg 2010, 05:18

Ojoj! Bilo bi bolje, da jo imaš spuščeno samo takrat ko si doma. Ne jo pustit kar tako nenazdorovano, ker si hitro kakšna nesreča pripeti
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  yulchi Pet 15 Okt 2010, 05:18

Jaz sem pred 8 leti imela samičko, pa je komaj izustila svoje ime. Imela sem jo 5 let, pa je pogrizla božično zvezdo in pognilia. Zdaj pa imam samčka, pa govori svega i svašta. Dobila sem ga spomladi maja, ko je imel 3 mesce. Je zelo inteligenten, žvižga, oponaša zvoke v hiši in zunaj živeče ptičke, ki prihajajo na drevo ob oknu in ogromno govori. Izjemno hitro se uči besed, od Miki pridkan fantek, lahko noč, zdravo, Jurček, prijateljček, vrabček, ptič, lumpek mali, ti ti ti ti lump, cartek, srček, pajacek, škratek do tumpek moj mali, vodica, mrzlo, vroče, greva spančkat, vidim te, Miško Miškovič, daj mi lubčka, lubek mali, čuj ti, moj moj, juj juj juj... zelo mu ležijo besede s črko "R". Po navadi ima zjutraj dar govora in ga dolgo poslušam, kako ima monologe. Predvsem pa ima fetiš mojega laptopa, hrane, čajev, knjig, ker misli, da je celo stanovanje njegovo. Sem pa seveda cele dneve z njim, razen ko moram na faks, potem ga cartajo vsi ostali člani družine. Je naš pravi sonček zelo vesel
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

skobčevka-udomačitev Empty Re: skobčevka-udomačitev

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu