PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plastična jajčka

3 posters

Go down

Plastična jajčka Empty Plastična jajčka

Objavlja  ptica1a Tor 23 Dec 2014, 22:48

Zdravo vsem!
Že nekaj časa prebiram forum in sem zasledil,da je treba kanarčkom odvzeti jajčka,dati plastična in jih potem ko izvali use vrnit nazaj.Nikjer pa nisem zasledil kam damo umes ta jajčka ali morajo biti na toplem,hladnem? Kaj je uglavnem treba narediti z njimi?

LP Kanarček Kanarček
ptica1a
ptica1a
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 23/12/2014
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  Alojzij Sre 24 Dec 2014, 09:06

ptica1a je napisal/a:Zdravo vsem!
Že nekaj časa prebiram forum in sem zasledil,da je treba kanarčkom odvzeti jajčka,dati plastična in jih potem ko izvali use vrnit nazaj.Nikjer pa nisem zasledil kam damo umes ta jajčka ali morajo biti na toplem,hladnem? Kaj je uglavnem treba narediti z njimi?

LP Kanarček Kanarček

Kanarčki so specifični pri odhranjenju mladičev, zato jim prva tri jajčka sproti začasno odstranimo, da se mladički izvalijo istočasno. Kanarka namreč hrani samo največje -prvoizvaljene mladiče. Najmlajši bi dobili premalo hrane in počasi hirali. Za nadomestek ni nujno podlagati plastična jajčka. Jajčka v tem času naj bodo na sobni temperaturi oz bolj na hladnem , vendar ne v hladilniku. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  ptica1a Sre 24 Dec 2014, 09:16

Najlepša hvala za odgovor!
ptica1a
ptica1a
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 23/12/2014
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  Thor Sre 29 Mar 2017, 20:35

Ker sem popoln začetnik pri kanarčkih imam vprašanje glede pobiranja jajčk. Samčka si je pred kratkim z mojo pomočjo uredila gnezdo in opazil sem, da je včeraj obsedela v gnezdu po tem sklepam, da bo če bo seveda vse vredu kmalu (v naslednjih dneh) znesla tudi prvo jajčke. Zanima me na kakšen način je jajčke najlažje zamenjati, da to ne bo predstavljalo prevelikega stresa za ptico in ne bo šlo zaradi tega kaj narobe. Sicer je ta parček kar navajen na človeka in se ne splaši če kaj čistim po kletki ali menjujem hrano tudi pri seganju v kletko. Mala plastična jajčka že imam pripravljena in s tega vidika nebi smelo bit težav. Zanima me tudi kako in kje hraniti odvzeta jajčka, da se ne bi kako pokvarila. Predvidevam, da če bo vse vredu da bo jajčka znesla v obdobju enega tedna (če računam po jajčke na cca 2 dni). No vsak nasvet mi je dobrodošel.
Thor
Thor
Član
Član

Število prispevkov : 54
Datum registracije : 06/12/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  Alojzij Čet 30 Mar 2017, 06:49

Thor je napisal/a:Ker sem popoln začetnik pri kanarčkih imam vprašanje glede pobiranja jajčk. Samčka si je pred kratkim z mojo  pomočjo uredila gnezdo in opazil sem, da je včeraj obsedela v gnezdu po tem sklepam, da bo če bo seveda vse vredu kmalu (v naslednjih dneh) znesla tudi prvo jajčke. Zanima me na kakšen način je jajčke najlažje zamenjati, da to ne bo predstavljalo prevelikega stresa za ptico in ne bo šlo zaradi tega kaj narobe. Sicer je ta parček kar navajen na človeka in se ne splaši če kaj čistim po kletki ali menjujem hrano tudi pri seganju v kletko.  Mala plastična jajčka že imam pripravljena in s tega vidika nebi smelo bit težav. Zanima me tudi kako in kje hraniti odvzeta jajčka, da se ne bi kako pokvarila. Predvidevam, da če bo vse vredu da bo jajčka znesla v obdobju enega tedna (če računam po jajčke na cca 2 dni). No vsak nasvet mi je dobrodošel.  

Pri kanarčkih je postopek z jajčki in mladiči malo drugačen kakor pri skobčevkah. Kanarka znese jajček vsak dan in ne na dva dni kar je značilno za skobčevke. Kanarka znese lahko do šest jajčk na eno gnezdo.. Običajno že po prvem jajčku obsedi zato je smiselno vsaj prva tri jajca odstraniti in jih vrniti v gnezdo po četrtem jajcu. Tako se mladiči izvalijo vsi naenkrat ter imajo tako vsi enako možnost za preživetje. Osebno nikoli nisem podtikal umetnih jajc ampak sem ga enostavno odstranil in ga položil na varno mesto nekje v bližini. Nekateri kolegi niti ne odstranjujejo jajčk in vse prepustijo samici .Rejci z več pari po tretjem jajčku odstranijo samca, ker samica sama brez težav hrani mladiče. Samec namreč pogosto moti samico pri valjenju in tudi kasneje ni vsak v pomoč pri hranjenju mladičev. Po enem tednu sedenja na jajčkih se že zelo dobro vidi oplojenost, zato je smiselno morebitna prazna jajčka že takrat zavreči. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  Thor Čet 30 Mar 2017, 20:56

Alojzij spet hvala za tvoj odgovor. Za pobiranje /menjanje jajčk sem se odločil ker bi pač vsem morebitnim mladičkom rad ponudil enake možnosti za preživetje in s tem malo posleparil naravno selekcijo preživetja v gnezdu. Zgleda, da moja samička še ni povsem zadovoljna z gnezdom saj ga še vedno ureja in popravlja. Verjamem pa, da je na pravi poti in bo v kratkem znesla prvo jajčke. Samčka bom pustil kar pri samički razen če bo postal preveč moteč zanjo za sedaj se kar dobro razumeta. Glede na to da nimam nekih izkušenj s pticami je zame vsak tak dogodek kot je tudi valjenje zelo zanimiv in seveda poln vznemirjenja.
Laično vprašanje - kako pa se vidi katero jajčke je oplojeno in katero ne, oziroma je prazno, je to po barvi ali čem drugem?
Thor
Thor
Član
Član

Število prispevkov : 54
Datum registracije : 06/12/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  Alojzij Ned 02 Apr 2017, 05:43

Po sedmih dneh inkubacije  se oplojeno jajce že dobro loči po temnejšem izgledu , ker svetloba zaradi zarodka ne proseva skozi jajce. Enostavno jajček presvetliš z svetilko ali ga samo usmeriš proti žarnici. Izkušeni rejci  in pri jajčkih z belo lupino to vidijo že v gnezdu.

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  Thor Ned 02 Apr 2017, 21:38

No sicer tega še nisem počel a ta sistem nekako poznam iz forumov o reji kokoši oziroma ostale perutnine. Zadevo mislim, da bom kar prepustil samički no razen seveda poskusil zamenjat s plastičnimi jajčki in potem vse skupaj istočasno podložil zaradi časovne usklajenosti valitve. No sicer zadeve malce prehitevam saj sem pričakoval, da bo kanarčica jajčece prej znesla a tega še ni in si gnezdo še malce popravlja a glede na odvijanje in moje neizkušnje upam, da nekaj in v kratkem bo. Sedaj se je v pripravo gnezda spravila tudi druga samička vrste malino, tako da očitno prihaja pravi čas ko se bo dogajalo. Ker so ptički pač prepuščeni naravnemu ciklu temperature, oziroma osvetlitve bo najbrž malo pozneje kot če bi jim ''umetno'' zbujal reprodukcijski čas.
Thor
Thor
Član
Član

Število prispevkov : 54
Datum registracije : 06/12/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Plastična jajčka Empty Re: Plastična jajčka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu