PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nimfa - semena v iztrebku

Go down

Nimfa - semena v iztrebku Empty Nimfa - semena v iztrebku

Objavlja  SaskaL Ned 25 Sep 2016, 23:30

Pozdravljeni,
pred kakšnimi desetimi dnevi sem v iztrebku opazila nepredelana semena. Do danes je situacija ista. Mega bakterija je izključena in tudi pankreas naj bi bil bp glede na iztrebek. Pregled je Koki imel v ponedeljek 19.09.
Trenutno tehta 89 g in je živahen. Hujšanja nisem opazila, tudi bruha ne. Rad je zelenjavo in riž (ali ješprenj, kus-kusa ne mara preveč ker se mu lepi na kljun, bom pa nabavila kamut - pšenico). To in ameriške pelete revček vsaj predela jokanje
Kaj bi to lahko bilo ? Kako naj mu pomagam ? jokanje Lepo prosim za vaš nasvet ...

Kratek opis kako Koki živi :

Imam pet ptic : rozelo, skobčevko in tri nimfe. Koki je prišel k nam lani avgusta, kupili smo ga v trgovini. Dve ptici sem dobila, ker jih prejšnji lastniki niso mogli več imeti pa zato takšna čudna mešanica meni zelo ljubih pernatih prijateljev. Večina živi skupaj šele leto dni. Razumejo se dobro. Tu pa tam se nimfe kdaj pokljunčkajo..
Večino svojega časa preživijo v kletki proizvajalec Montana - velikost ustrezna, barvila ok, vsak teden jo temeljito očistim, v njej imajo ptice veje sadnih dreves katere uporabljajo za sedenje. Vsak dan so ptice spuščene najmanj 3-5 ur (od pete popoldan do pol devete ko gredo spat). Za vikende celo večino dneva. Kletko večkrat postavim na balkon ali teraso, da dobijo nekaj sončne svetlobe (vitamin D), seveda pazim da niso na prepihu. Spijo kar v moji spalnici ker imajo tam mir. Zaprem sobo pa je. Ne slišijo TV, nas ko govorimo, itd..
Prehranjujejo se z : semeni Prestige, JR Farm Individual hrana za nimfe (z jodom), v hrano dodam tudi pelete Harrison's bird food, na razpolago imajo dnevno sveže sadje, in kar je najpomemnejše vsako jutro jim kuham zelenjavo. V neslani vodi, al dente. Danes na primer : integral riž z korenčkom, cvetačo, ohrovtom in stročji fižol.
Sem sodijo še razni posladki za ptice, bar, list solate (radiča), lešniki, posušene brusnice...
V vodo občasno dodajam vitamine.
Lp
Saška
SaskaL
SaskaL
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 25/09/2016
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu