PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko različnih vrst kanarčkov je?

2 posters

Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  Gost Sob 30 Okt 2010, 19:03

To temo sem odprl da bi vam pokazal koliko različnih vrst kanarčkov je:

Barvne kanarčke delimo v 2 skupini:
Lipokromski:pri teh kanarčkih pa so najpogostejše svetle barve
Koliko različnih vrst kanarčkov je? Canary13
Melaninski:pri melaninih prevladuje temna barva.
Koliko različnih vrst kanarčkov je? Images10
K barvnim kanarčkom prištevamo še vrsto: Rdeči mozajik.
samec:
Koliko različnih vrst kanarčkov je? Images11
samica:
Koliko različnih vrst kanarčkov je? Images12

Postavni kanarčki:
kodrasti kanarčki:
gibber italicus,pariški kodrasti, švicarski kodrasti, bossu je še bolj puklast kot gibber italicus. Vsi so skoraj enaki vendar noge marajo biti pri vseh gole
Koliko različnih vrst kanarčkov je? 32315210

Takole se giba gibber italicus:




kanarčki s čopo:
gloster brez čope,gloster s čopo,nemška čopa,kodrasti podovonar,ki somu s križanjem:gibber italicus x gloster vnesli čopo.Koliko različnih vrst kanarčkov je? Gloste10

Kanarčki oblike:
Fife, norwich, jorhshire, berner, border, najmanjši med kanarčki neki španski...

Kanarčki pevci:
španski kanarček pevec, harški vrvivec (poje tiho:vrvi) in malinski kanarček (poje glasno)
malino kanarček:
Koliko različnih vrst kanarčkov je? Belgij10



Nazadnje urejal/a Miško Ned 31 Okt 2010, 20:06; skupaj popravljeno 2 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Re: Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  Alojzij Sob 30 Okt 2010, 20:00

Miško pozdravljen!

Zelo sem vesel, ker si tako nazorno predstavil vrste kanarčkov in jih podkrepil s fotografijami.
Predvsem tiste člane foruma, ki nameravajo vzrejati kanarčke si opozoril na vrste kanarčkov. Pri tem si posredno opozoril, da se morajo pri vzreji upoštevati zakoni dednosti pri posamezni vrsti (pri psih bi rekli pasmi).
Sam se z vzrejo ptic ukvarjam že vrsto let in sem si pridobil že mnogo izkušenj glede dedovanja in standardov, ki prevladujejo za posamezne vrste kanarčkov. Dopolnil bi te samo še v tem, da so vsi lipokromski kanarčki vedno na svetli podlagi:
- Rumeni
- Oranžni
- Rdeči
- Beli
- Pastelni ...
Vse barve pa se pojavljajo kot
A. intenzivni
B. neintenzivni
C. mozaik
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Re: Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  Gost Ned 31 Okt 2010, 05:20

Sem vesel da si tako lepo pokomentiral moj prispevek.

avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Re: Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  Alojzij Tor 09 Nov 2010, 06:45

Bliža se čas velikih ptičjih razstav.Na razstavah je idealna priložnost,da si izmed bogatega asortimana ptičjih vrst
izberemo tisto vrsto in barvo,ki nam je všeč klicaj
Posebno tisti ljubitelji, ki boste morda ptice tudi vzrejali, pazite,da si nabavite tipične predstavnike izbrane vrste.
Ptica,ki je na razstavnem panoju,je sigurno ocenjena od priznanega domačega ali tujega sodnika.
Vsi ti sodniki-ocenjevalci so to lako postali le,če so opravili dokaj zahteven teoretični in praktični izpit pred
komisijo COM( Confederation Ornitholoque Mondiale )
Barvne kanarčke, ki jih delimo na lipokrome in melanine,ne smemo pariti med seboj.
Lipokromski imajo vedno perje pri korenu svetlo, melanini pa temno.Pomembno je tudi,da pri kanarčkih vedno
kombiniramo intenzivne x neintenzivni , oz .mozaik.Nikakor pa nesmemo pariti oba intenzivna.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Re: Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  Gost Tor 09 Nov 2010, 18:44

Dobro da men starši ne pustiko pariti.
Jaz sem ime 2 kletki v eni sem imal 2 samca gould amadine.
V drugi pa parček kanarčkov bakrenec samec. Smica rdeči mozaik.
Ker nisem hotem mladičev sem jih malo posortiral v največji kletki so samička kanarčka in 2 samca gould amadine.
Bakrenec pa je sam v malo manjši kletki, da poje.
Sicer jih pa ne bom paril ker na vem kam z mladiči! mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Re: Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  nika Tor 09 Nov 2010, 23:00

Še nekaj je menda treba upoštevati pri parjenju - intenzivnost perja. Menda se ne sme pariti dveh neintenzivnih ptic, ker imajo mladiči premehko perje in lahko pride do tega, da perje ne more izrasti.

Vse te zahteve so zanimive in pomembne za rejce, ki želijo vzrediti nekega točno določenega ptiča. Kaj pa navadni ljubitelji, ki imajo parček kanarčkov, za katere niti ne vedo točno, katere vrste so? Jih morajo upoštevati zaradi kakšnih zdravstvenih razlogov, ali jih lahko kršijo? Moja dva sta imela lani mladiče, ki so bili zelo pisani, vsak drugače. Mati je zelena, oče rumen, otroci pa so od vsakega podedovali nekaj. Temen hrbet in krila po mami, svetla prsa in trebuh pa po očetu. Pa še kakšno zelo intenzivno rumeno liso po očetu. Rep sta si oba starša delila - bel, obrobljen s črnim. Skratka, čisto unikatni ptiči.

Bi lahko razložili, zakaj je treba upoštevati določena pravila? Tema je zanimiva tudi za tiste, ki se ne mislimo ukvarjati z vzrejo in teh zadev ne poznamo.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Re: Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  Alojzij Sre 10 Nov 2010, 09:11

V naravi poznamo intenzivne in neintenzivne ptice, kar tudi takoj opazimo. Samci so bolj intenzivnih barv (fazan, kalin, gould amadina...) puščica
Pri kanarčkih pa imamo še tretjo intenziteto perja, ki jo imenujemo mozaik
Veliko ljubiteljev misli, da je mozaik samostojna vrsta kanarčka, kar pa seveda ni res. Mozaik inteziteta se pojavi prav pri vseh barvnih kanarčkih.Samec mozaik se že na prvi pogled loči od samice mozaik.Najbolj so poznani rdeči mozaiki,ker samice rejci uporabljajo za križanje z zunanjimi pticami,največ križajo z liščkom. bounce
Intenzivni kanarček katerekoli vrste in barve je že na prvi pogled navidezno bolj vitek in bolj intenzivne barve,to pa
zaradi drugačne strukture perja,od ostalih dveh.Neintenzivni pa delujejo bolj močni,ker je perje širše in tudi barva je bolj bleda,ker pero nima enakomernega pigmenta.Mozaik pa je s selekcijo nastal pri križanju z venezuelskim čiškom,ki je kanarčku dal gen za rdečo barvo.Samičke venezuelskega čiška ima značilne mozaične lise na šestih delih.Te lise dajejo
prepoznavnost mozaik intenzitete.
  • Pri parjenju je seveda zelo pomembno,da upoštevamo intenziteto perja.
    Kombiniramo lahko;
    Intenzivni x neintenzivni = 50%intenzivni in 50% neintenzivni
    Neintenzivni x neintenzivna = 100% neintenzivni obeh spolov
intenzivni x intenzivna = se izogibamo,ker pride do posebnosti letalni faktor v jajcu zamre določen procent
zarodkov.
  • Mozaik x mozaik = 100% mozaik
,pri večkratni taki kombinaciji pride do cist na krilih,saj pero ne more izrasti.[/list]

Pri parjenju moramo upoštevati tudi dominantno in recesivno dedovanje.
Temna melaninska barva je vedno dominantna nad lipokromsko recesivno, zato dobimo šekce pri nepravilnem parjenju.
Če primerjam parjenje pri psih,bi dejal :
Zakaj bi paril odličnega nemškega ovčarja z odličnim bernardincem,dobil bi sicer srčkane mladičke,
ampak iz njih nikoli več, ne bernardincev in ne nemških ovčarjev.








Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Koliko različnih vrst kanarčkov je? Empty Re: Koliko različnih vrst kanarčkov je?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu