PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nimfa nese jajcka

3 posters

Go down

Nimfa nese jajcka Empty Nimfa nese jajcka

Objavlja  RUTH Pon 10 Jan 2011, 10:10

Pozdravljeni,

imam nimfico staro dobro leto in je zacela nesti jajcka, prvi, drugi, tretji, cetrti brez problema, pri petem pa se je zataknilo in sem jo peljala k vet. da je pomagal z gelom in jajcek je bil takoj zunaj, sesti spet k vet. vendar je trajalo malo dlje da je prisel ven. Danes pa je spet mirna in nic razigrana, vendar mi je vet. rekel, da mogoce malo prevec panicarim in bo slo vse po naravni poti, tako da k vet. nisem sla. Zanima me ce tudi vase nimfice tisti cas ko se pripravljajo da znesejo jajce niso tako radozive. Povedati moram se to, da drugce je, pije, kaka malo bolj tekoce, vendar iz kletke pa ne gre, drugace je skoraj vedno zunaj na igralnici ali pa kje pri nas in nekaj raziskuje, je zelo scrkljana, je rocno hranjena, tak da je res pravi cukrcek in zelo jo imamo radi, hvala za odgovore in ne mi zamirit za obsirni spis, me pac skrbi.
RUTH
RUTH
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 05/01/2011
Starost : 57

Nazaj na vrh Go down

Nimfa nese jajcka Empty Re: Nimfa nese jajcka

Objavlja  Alojzij Tor 11 Jan 2011, 08:23

Na podobno "težavo" smo odgovarjali prejšni mesec, samo da je bila samica mali aleksander.
Povsem normalno je, da se samica vede drugače kadar leže jajca. Veterinar vam je dobro povedal.
Jasno je, da znesti jajce ni mačji kašelj. Ptice to opravijo ponavadi skrito pred našimi očmi, ker
pri pravem gnezdenju to opravijo v ustreznem gnezdu.
Znešena jajca sproti odstranjujte in ji ne dajajte povoda, da bi prepogosto
legla jajca zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nimfa nese jajcka Empty Re: Nimfa nese jajcka

Objavlja  RUTH Tor 11 Jan 2011, 22:53

Hvala za odgovor, zdaj že vse to vem, ker je spet že 7 jajček, seveda sem ga vzela. Čim ga je zvalila je spet nagajivka in upam, da se bo nehalo za nekaj časa tole z jajčki.
RUTH
RUTH
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 05/01/2011
Starost : 57

Nazaj na vrh Go down

Nimfa nese jajcka Empty Re: Nimfa nese jajcka

Objavlja  inna Pon 04 Apr 2011, 02:38

imam par nimf, imata 4 jajčka, včeraj se je zvalil en mladič vendar je poginil ali lahko kaj naredim kajti nimfi nočeta hraniti mladiča, mogoče celo ne vesta kako to gre...
hvala
inna
inna
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 03/04/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Nimfa nese jajcka Empty Re: Nimfa nese jajcka

Objavlja  Alojzij Pon 04 Apr 2011, 07:56

inna je napisal/a:imam par nimf, imata 4 jajčka, včeraj se je zvalil en mladič vendar je poginil ali lahko kaj naredim kajti nimfi nočeta hraniti mladiča, mogoče celo ne vesta kako to gre...
hvala
Vsaka žival, vključno z tvojima nimfama, nagonsko ve kako se hrani mladičke. Velikokrat se res zgodi , da mlad
par ne hrani mladičev dovolj dobro in kakšen mladič žal tudi pogine. To ne jemlji preveč tragično, ker bo za mladičke še več priložnosti. nasmeh
Svetujem ti, da starše dobro hraniš in ne pregleduješ gnezdo prav pogosto, ker ju pri tem vznemirjaš. klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nimfa nese jajcka Empty Re: Nimfa nese jajcka

Objavlja  inna Pon 11 Apr 2011, 03:56

Alojzij je napisal/a:
inna je napisal/a:imam par nimf, imata 4 jajčka, včeraj se je zvalil en mladič vendar je poginil ali lahko kaj naredim kajti nimfi nočeta hraniti mladiča, mogoče celo ne vesta kako to gre...
hvala
Vsaka žival, vključno z tvojima nimfama, nagonsko ve kako se hrani mladičke. Velikokrat se res zgodi , da mlad
par ne hrani mladičev dovolj dobro in kakšen mladič žal tudi pogine. To ne jemlji preveč tragično, ker bo za mladičke še več priložnosti. nasmeh
Svetujem ti, da starše dobro hraniš in ne pregleduješ gnezdo prav pogosto, ker ju pri tem vznemirjaš. klicaj


Upam, da bo naslednjič bolje in bodo mladički preživeli... presenečen
hvala
inna
inna
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 03/04/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Nimfa nese jajcka Empty Re: Nimfa nese jajcka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu