PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. državna razstava ptic

4 posters

Go down

20. državna razstava ptic Empty 20. državna razstava ptic

Objavlja  Joško Sob 03 Dec 2011, 02:35

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Darko Kavaš Sob 03 Dec 2011, 07:17

Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  prlekj Ned 04 Dec 2011, 09:22

Bil na razstavi. Super! Res kar nekaj lepih primerkov ptic slovenskih gojiteljev.
Prisostvoval podelitvi, a le zelo malo razumel (slišal). Ptički veseli in glasni, podeljevalci pa bolj tihi in jih brez tehnike ni bilo kaj slišati. Škoda. Na žalost tudi ni bilo moč slišati harških vrvivcel in njihovih viž. Sem srečal kar nekaj dobrih poznavalcel ptic, prijetnih sogovornikov med njimi tudi g.Alojzija. Zato upam, da bo tudi on kaj pokomentiral!
V glavnem čestitke vsem gojiteljem za njihov trud in uspeh, ter organizatorjem za izpeljano razstavo.
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Darko Kavaš Ned 04 Dec 2011, 22:05

Z videnim na razstavi sem zelo zadovoljen, ker je bilo kar nekaj primerkov ptic ki so izstopale. Pozitivno so me pa presenetile nimfe, saj nisem pričakoval da jih bo tako veliko na razstavi. To pomeni da se ta papiga vrača med slovenske gojitelje in če v konkurenci v skupini nimf mutacij dobiš 92 točk in ne zmagaš, to pomeni da imamo zelo lepe primerke teh papig v Sloveniji.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Gost Ned 04 Dec 2011, 23:10

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 04:55; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty 20. državna razstava ptic

Objavlja  Joško Pon 05 Dec 2011, 01:06

Pozdravljam avtorja zadnjega članka, Bruna Čebulja, in si želim, da bi se njegove ideje čim prej udejanjile. Glede na to, da kar precej dobro poznam ljudi, ki so že dolga leta v vodstvu krovne "ptičarske" zveze, pa dvomim, da se bo to kmalu zgodilo. Ideja o kletkah, ki so v lasti tekmovalca in jih ta prinese s seboj, in so njegova last, je namreč v evropskem merilu ponekod že uveljavljena praksa. Gre za preizkušen recept za zagotavljanje popolne čistoče in predpisane urejenosti kletk. Posameznik si namreč ne more privoščiti, da bi na tekmovanje prinesel umazano in nevzdrževano kletko. To je v primeru, ko gre za kletke, last zveze, prej pravilo kot izjema. Izgovori za takšno stanje so (pre)pogosto v pomanjkanju finančnih sredstev in ustreznih prostorskih pogojev za hrambo (številnih) kletk.

Če bo več takšnih in podobnih pritiskov na Zvezo društev za varstvo in vzgojo ptic Slovenije s strani priznanih in uveljavljenih gojiteljev ptic v tujini, se bo njeno okostenelo okostje ustroja moralo premakniti v smeri ustrezne ureditve tega vprašanja. Upam, da na to ne bomo (pre)dolgo čakali, saj gre za predloge gojitelja, ki je gibalo vrhunskosti gojenja papig pri nas in širše.

Strinjam se tudi z njim, ko navaja, da je pot do vrhunskih tekmovalnih rezultatov dolga in draga. Svoj čas mi je odličen gojitelj barvnih kanarčkov tudi dejal, da bom žel toliko, kolikor bom sejal. Ali drugače povedano, tekmovalni rezultati so namreč takšni, kot je vložek v ta hobi. Ali: za malo denarja, bom slišal malo muzike...


Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Darko Kavaš Pon 05 Dec 2011, 01:52

Glede na odgovore in pogovore v zadnjem času, ko nekateri najboljši gojitelji standard papig nikakor niso zadovoljni s stanjem v Sloveniji, bi mogoče bilo potrebno ustanoviti sekcijo gojiteljev standard papig v sami zveze ali nekaj podobnega in potem samostojno pripravit kako razstavo , kot to imajo v nekaterih drugih državah (avstrija, nemčija, italija, velika britanija,...), saj tam lahko postaneš njihov član in nimaš nobene obveznosti glede članstva, ampak lahko sodeluješ na razstavah, ki so v tujini. Mogoče bi o tem lahko, kaj več povedal kateri od članov, ki je član društva v tujini. . Poleg tega bi bilo potrebno pripravit kak seminar ali okroglo mizo na to temo oz.gojenje standard papig, ker osebno mislim da še je vedno tekmovanje in priprava standard papig na tekmovanje nekaj posebnega in kjer se tudi vidi sam trud gojitelja pri pripravi papige, ker mogoče ni vse odvisno samo od lepote papig, ker že samo masko papige je potrebno pravilno pripravit, kar sem sam osebno občutil včeraj na svojih dveh papigah, moje mišljenje je bilo da boljše ne bi mogel pripraviti mask, vendar potem ugotovim na ocenskem listu da to ne drži, saj sem dobil oceno 7 in povprašal kar precej gojiteljev, ki so bili prisotni in gojijo standard papig, kaj bi moral spremeniti in so vsi dali skoraj identičen odgovor.
Moje osebno mišljenje je tudi da sam sodnik, ki ocenjuje na razstavi, ne more biti prinesitelj papig posameznega društva na prizorišče in dobiti papir kjer piše, v katero kletko mora iti posamezna ptica. Vem da je to zaradi tega, da imajo društva in gojitelji čim manj stroškov.

Včeraj sem se z predsedniku zveze, pogovarjal tudi o problemu o DOVOLJENJU ZA GOJENJE in mi je povedal, da ta problem že rešujejo nekaj časa(nekaj let nazaj). Potem sem povprašal, kje je problem in je povedal, da so oni z Doops-om sestavili seznam ptic, za katere se naj ne bi potrebovalo dovoljenja, vendar nihče na ministrstvu ni dal nobenega odgovora na ta seznam. Poleg tega je še omenil samo PRESOJO ZA NARAVO, katera je največji problem, saj nobena evropska država nima tega. Poleg tega je povedal da te presoje niso poceni in mislim da se je ustavilo prav pri tem (denarju...), poleg tega sem dobil odgovor, da tega dovoljenja v Sloveniji naj ne bi imel nihče. Tako da če me še kdo kliče ali pride zaradi tega dovoljenja, bo dobil odgovor, da se naj obrne na samo Zvezo, saj jim je poznam problem, vendar kot vedno se ne najde rešitev. In vedno na koncu kratek konec potegnemo gojitelji.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Darko Kavaš Pon 05 Dec 2011, 02:36

Po pogovoru s predsednikom, smo prišli do zaključka, da če so ptice obročkane sploh ni nobenega problema, razen za ta večje papige, za katere se potrebuje dovoljenje. Sam mi je priporočal , da naj vse papige obročkam in do sedaj noben gojitelj ni imel problema. Zato priporočam, da čim več gojiteljev obročka svoje ptice in se izogne težavam.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Alojzij Pon 05 Dec 2011, 04:26

Pridružujem se mnjenjem predhodnikov o državni razstavi na Koroškem. Organizatorji so se pod vodstvom
Ivana Ramšaka in članov slovenske zveze, kar dobro znašli, čeprv so bile tudi letos napake in kritike.
Najbolj bode v oči naše nazadovanje pri raztavnih kletkah za katere si upam trditi, da so nekatere še iz časov bivše skupne države. Res, da jih je nekaj na novo prepleskano, vedar to deluje tako, kakor bi "fičota"
prepleskali s sodobno metalik avtomobilsko barvo in z njim vozili taxi.
Zavedati se moramo, da vsak udeleženec za svojo ptico plača po 3,50 evra štartnine, nima pa popolnoma
nobenega vpliva na velikost, ohranjenost ali dizajn kletke ter lokacijo kletke na prizorišču.
Ne predstavljam si tak odnos med kupcem in prodajalcem ali med obrtnikom in uporabnikom storitve.
Z ozirom, da sem že vrsto let sestavni del tega ljubiteljskega združenja ne želim nikogar spravljati
v slabo luč, ker vem, da vsi delamo prostovoljno in so stroški prireditve dokaj visoki. nasmeh


20. državna razstava ptic Img1729ajpg
Vodilni prireditve: Ramšak, Zakrajšek, Cilenšek

20. državna razstava ptic Img1730a
Del šampionov

20. državna razstava ptic Img1750ajpg
Dejan Cilenšek-sodnik mlajše generacije, ki zna poslušati tudi"bazo
20. državna razstava ptic Img1748ajpg


Nazadnje urejal/a Alojzij Tor 06 Dec 2011, 07:47; skupaj popravljeno 1 krat
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty 20. državna razstava ptic

Objavlja  Joško Pon 05 Dec 2011, 23:48

Kot gojitelja grlic so me na razstavi razumljivo najbolj zanimale te ptice. Bil sem malce razočaran, saj so bile natrpane v pretesnih in tudi konstrukcijsko neustreznih kletkah. Zategadelj bom pri vodstvu soorganizatorja razstave (ZDVVP Slovenije) apeliral, naj vsem pticam v prihodnje zagotovijo enake pogoje nastanitve v kletkah. Ne vzdrži odgovor odgovornih predstavnikov zveze, da gre za manjše število ptic, ki pri nas niso pogosti gost razstav. Menim, da bi jim prav zaradi njihove številčnosti lahko zagotovili boljše pogoje in podrejeno, obiskovalcem razstave večji užitek pri ogledovanju teh zanimivih ptic.

20. državna razstava ptic Drzavne-grlice
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  prlekj Tor 06 Dec 2011, 03:04

Se strinjam z vami g. Joško. To so slike grlic g. Alojzija ki je bil zeelo razočaran. Mi ga pa razumemo, ker je imel več kot tehten razlog. Ni pa bilo le to, zamenjali so dve ptici med sabo v kletkah in jih zaradi tega tudi diskvalificirali (napravilna prijava). To zbija moralo gojiteljem, ki se trudijo prikazati kar so z trudom vzgojili. jokanje
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Alojzij Tor 06 Dec 2011, 08:14

Nisem rad pristanski, zato sem vesel , da je še kdo opazil pomanjkljivosti. Pravilno si ugotovil
čigave ptice so v dotičnih kletkah, vendar tu ime lastnika ne igra nobene vloge.
Za zamenjavo kletk s številkami niso krivi sodniki ali organzatorji. Bila je očitna napaka pri nameščanju ptic
v kletke pri prinosu. Grlice in golobčki imajo to smolo, da je to zadnja skupina "O" in zato dobi
prostor in kletke, ki ostanejo jokanje

Še nekaj lepih ptic s prizorišča. nasmeh

20. državna razstava ptic Img1701as

20. državna razstava ptic Img1758ak

20. državna razstava ptic Img1717a

20. državna razstava ptic Img1751a
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Darko Kavaš Pet 09 Dec 2011, 10:03

Prilagam oceno 20. državnega tekmovanja na koroškem od predsednika sodnikov.
Mislim da je kar nekaj tem v pismu ki se tičejo naših pogovorov preko foruma in mislim da kar precej ljudi bere ta forum in vidi, da smo nekateri gojitelji- člani zveze dokaj kritični. In želimo nekaj spremeniti vendar je to vedno nemogoče ali nespremenljivo od ljudi ki bi lahko nekaj storili na tej zadevi. In kot vedno vedno ostajamo na dveh bregovih in kratko potegnemo vedno člani zveze. Čeprav bi se nekateri stvari dalo na enostaven in dokaj preprost način spremeniti, da bi več gojiteljev bilo pripravljeno sodelovati na raznih tekmovanjih s svojimi vrhunskimi pticami. Kot vedno, ko bi bilo potrebno kot zveza stopiti skupaj in zbrati čim več prijav, za svetovno prvenstvo, ko vprašaš, kje dobiti kake informacije kako prijaviti ptice, te pošljejo k drugemu človeku, ne pa da bi bili veseli, da se sploh kdo zanima in ima interes prijavit svoje ptice za svetovno razstavo, saj se s tem vidi kako želijo v svetu na mednarodnem prostoru predstavit zvezo društev gojiteljev ptic slovenije. S takim delom in načinom do gojiteljev, bo vedno manj članov.

Ocena 20. državnega tekmovanje na Koroškem 2011
Najprej seveda vsa čast in pohvala organizatorjem, da so se lotili tako odgovorne naloge kot je organizacija državnega tekmovanja. Takoj po prevzemu te naloge sem začutil in vedel, da sploh ne bo problema, da nebi bili organizatorji tega fizično sposobni, a bal sem se ali bodo sposobni to tudi organizacijsko speljati. In od kod mi ta bojazen? Ta bojazen izvira že iz lanskega leta, ko je bil organizator društvo Kranj. Kranju namreč ni bilo to prvo tako veliko tekmovanje, pa je bilo kljub temu kar nekaj težav. Na srečo, sem bil tam ves čas prisoten sam in na koncu je priskočil še g. Dejan Cilenšek, tako, da smo zadevo izpeljali srečno h koncu. V upanju, da nam je bilo to v dober poduk, da se mora Zveza vključiti v organizacijo državnega tekmovanja, ne le s finančnim vložkom in podpisom diplom ampak tudi z nudenjem pomoči pri sami organizaciji, sem upal, da bo temu res tako. Žal ugotavljam, da temu še zdaleč ni bilo tako, zato pa je vse skupaj tudi temu primerno potekalo. Še v času g. Prašnikarja so bila napisana pravila in točke opravil, ki so kot vodilo in pomoč organizatorju. Po ustaljeni praksi je bila običajno, še pred samim tekmovanjem, sklicana seja predsedstva pri samem organizatorju. Glavni namen te seje je bil vsekakor pregled poteka priprav in programa del, ki jih je potrebno še postoriti. Tekmovanje in razstava je bila izpeljana tako, da je bila videti kot da smo se vrnili 10 ali več let nazaj. Nedopustno je namreč, da so ptice ene vrste tekmovale v dveh ali celo treh različnih tipih kletk, da so bile kletke bolj pisane kot ptice, da ni bila zagotovljena zadostna svetloba za ocenjevanje in da je bilo med samim tekmovanjem že veliko obiskovalcev, tako otrok kot tudi odraslih. Ob tem spoznanju me res zanima, kje je več zveznega inventarja in ali se sploh ve koliko ga je? Verjemite mi, da če sam ne bi poklical organizatorja kar nekajkrat, ne vem, če bi naši sodniki dobili sploh vabilo za ocenjevanje. Po več apelih, smo se vendarle dogovorili, koliko sodnikov bo potrebnih ter kdaj in kam naj pridemo ocenit ptice. Sam sem tudi organizatorja opozarjal in vprašal ali bo kdo od Zveze ali ZS stalno prisoten. Na koncu je bil odgovor, da sta se organizator in predsednik Zveze dogovorila, da te potrebe ni. Na žalost se je izkazalo čisto drugače, saj je moral sam tajnik zveze g. Cilenšek Dejan naslednji dan na pomoč, tako, da smo dobili rezultate s 24 urno zamudo. Delo sodnikov je bilo dokaj težko, zato ni izključeno tudi, da so nastale kje kakšne napake, ki pa so bile sigurno nenamerne. Pri samem delegiranju smo imeli kar nekaj težav že pri zagotovitvi zadostnega števila sodnikov, saj sta bila iz opravičenih razlogov dva sodnika odsotna in ju je bilo potrebno nadomestiti s tujima sodnikoma iz Italije, za kar gre zasluga tajniku ZS g. Zakrajšek Črtomirju.
Prenočitveni prostori za sodnike so bili na samem minimumu, na dan ocenjevanja smo sodniki ostali do 16,00 ure brez vsake malice in še bi se dalo naštevati. In sedaj se moram obregniti tudi na ZS, kjer so nekateri sodniki apelirali, da naj ne vabimo pretirano število pripravnikov za barvo in STD papige, češ da že tako nimajo dovolj ocenjevanj. Ta bojazen sodnikov po konkurenci, ki lahko prinese samo boljšo kvaliteto ocenjevanja, se je že izkazala kot neutemeljena in če vemo, da je pot do sodnika najmanj tri leta, nas bo to pomanjkanje lahko tudi veliko stalo. V ta namen že s tem dopisom apeliram na društva, predlagajte kandidate za pripravnike: V svojih vrstah poskušajte najti dobre, sposobne gojitelje, ki so voljni delati, se učiti, postati pripravniki in čez čas postati sodniki ocenjevalci določene vrste ptic. Tudi sami morajo podati vlogo na ZS. Na tej 20. državni razstavi na Koroškem smo sodniki ob ocenjevanju imeli tudi polaganje dveh sodniških izpitov in enega pripravniškega. Pripravnik za sodnika barvnih kanarčkov je postal g. Izidor Lebar, sodnika pa sta postala ga. Irena Markuš iz Koroškega društva za Eksote in g. Valter Černigoj za kanarčke pevce vrste Malinoa. Obema iskrene čestitke. Nikakor ne smem pozabiti omeniti še enega pripravnika za fauno in križance, ki lepo in veliko stažira tako doma kot v Italiji in upam, da bo drugo leto postal sodnik za omenjeni vrsti. To je g. Perič Matjaž. Med in po samem tekmovanju pa smo ugotovili tudi, da določeni gojitelji, kakor tudi društva, niso opravili predhodnih tekmovanj in s tem naj nebi imeli pravice tekmovati na državnem tekmovanju. To je problem in zadeva o kateri bo potrebno opraviti kar nekaj pogovorov in dogovorov, da ugotovimo kako in na kakšen način ta problem spraviti v normalne tirnice.
Pa na koncu še o samih tekmovalcih oziroma gojiteljih. Sam namreč ocenjujem tudi veliko po tujini in z veseljem ugotavljam, da je kultura tekmovalcev tam čisto drugačna. Spoštljiva do sotekmovalcev in sodnikov. Pri nas recimo, je najbolje, da sodnik naj nebi imel niti slučajno dobrih oziroma nagrajenih ptic, saj to za ene gojitelje pomeni že neko kuhinjo ali neka nameščanja. Jaz, kot vodja tekmovanja, ki bi, če bi hotel, lahko imel verjetno največ možnosti vplivati na sodnika, pa imam v petih tekmovalnih skupinah, kjer sem tekmoval, nagrade le v dveh, pa kljub temu nimam nobenih pripomb na sojenje svojih kolegov. Nekateri gojitelji pa zganjajo vik in krik, zakaj njihove ptice niso najboljše ocenjene. Tako lahko komentirajo samo gojitelji, ki ne poznajo samega sistema ocenjevanja (sodnik ne ocenjuje ptic v skupinah, v katerih tekmuje) in ne poznajo postopka določitve šampiona v skupini.
Naj na koncu to moje videnje nikakor ne pomeni zgolj kritike. Naj bo to opozorilo kot dobronamerna kritika in opozorilo za vnaprej, da mora k organizaciji pristopiti bolj odgovorno tako organizator, kot Zveza in na koncu tudi ZS.
Hvala vsem, ki ste se po svojih zmožnostih trudili in vložili veliko dela, hvala vsem gojiteljem, ki ste sodelovali na tem tekmovanju. Obenem bi vam rad voščil srečno, zdravo in zadovoljno Novo leto ter veliko lepih tekmovalnih ptic!
Predsednik ZS: Karel Gjergek

http://www.slavcek-beltinci.si/index.php?option=com_content&view=article&id=98:ocena-20-dravnega-tekmovanje-na-korokem-2011
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty 20. državna razstava ptic

Objavlja  Joško Pet 09 Dec 2011, 23:55

Tisti, ki ne poznajo razmer v slovenski "ptičarski zvezi", so malo presenečeni z razkritjem podrobnosti dogajanj na in po državnem tekmovanju. Za nekatere pa to ni nobena skrivnost. Upam, da bosta vodstvi sodniške organizacije in zveze uskladili določena nesoglasja in da z njimi ne bosta obremenjevali društev. V nobenem primeru pa njun spor ne sme iti na škodo društev, ki so se odrekla delu svoje samostojnosti, da bi lažje skupaj uresničevala svoje interese na področju ljubiteljskega gojenja prostoživečih in sobnih ptic. Menim, da bo na to temo izrečenih še nekaj krepkih besed. Čas bo pokazal, kakšne vrste bodo. klicaj
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

20. državna razstava ptic Empty Re: 20. državna razstava ptic

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu