PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pav

5 posters

Go down

Pav Empty Pav

Objavlja  doberman Pet 23 Dec 2011, 05:27

Lep pozdrav
nisem prepričan če sem tole prestavil v pravo temo ampak glede na to, da pavi gosi race... spadajo med perutnino mislim da je kar prav.
Namreč zanima me ali bi lahko v kurniku kjer so pavi 2 okrasni kokoški ter nekaj golobov posu apno?
Apno pa zato da bi kurnik malo razkužil.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Pav

Objavlja  Joško Sob 24 Dec 2011, 04:13

Tudi jaz po betonskih tleh golobnjaka občasno (vsaj na vsaka dva meseca) posujem suho apno in ga z metlo enakomerno porazdelim po vsej površini. Predhodno seveda tla temeljito počistim. Doslej pri golobih in grlicah, ki sicer domujejo v istem, vendar z mrežo ločenem prostoru, nikoli nisem opazil nobenih resnih zdravstvenih težav. Največja "zdravstvena težava" jim preti iz neba v obliki ptic ujed. Zaradi njih sem opustil rejo golobov - srbskih visokoletalcev in makedonskih dunekov. Po tri primerke enih in drugih bom imel samo še do njihove naravne smrti.


Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  doberman Sob 24 Dec 2011, 05:25

Hvala za odgovor vendar bom še vseeno počakal na kakšen odgovor.
Moja tla so iz zemlje in je notri posuta žagovina,listje,sekanci,seno,slama.
In ko bi letve kjer spijo ter tla posul z apnom me skrbi da jim nebi kako škodilo če bi pojedli.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  dires Sob 24 Dec 2011, 05:57

živjo


Tudi sam pri golobih in kokoših tla večkrat posujem z apnom, ki služi kot razkužilo. Je pa res, da so tla betonska. Težko ti odgovorim ali JA ali NE. zelo vesel


lp (počakaj še na kakšen odgovor)
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  pepi Sob 24 Dec 2011, 06:01

po moje jim ne bo nič škodlo
pepi
pepi
Član
Član

Število prispevkov : 19
Datum registracije : 09/07/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  Maja Sob 24 Dec 2011, 07:36

Tudi jaz mislim, da jim ne bo škodilo. Saj ne bodo jedli žagovine, sekancev in drugega materiala. Lahko poskusijo, če je užitno, ampak pojedli pa ne bodo. Letve, poličke, bokse in vse ostalo lahko brez problema posuješ za apnom, steljo pa sklepam, da vsake toliko tudi v celoti zamenjaš ali kako?

Imam pa vprašanje za vse tiste, ki uporabljate takšno steljo pri svojih pticah (perutnini, golobih,...) - vas ni nič strah, da se zaredijo miši oz. nimate nobenih težav s škodljivci? Ker takšna stelja zna biti zelo priročna za čiščenje - lepo vpije in ni potrebno vsakodnevno čiščenje, ampak se mi zdi, da se lahko v njej zaredi vsega...
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  dires Sob 24 Dec 2011, 07:56

živjo



Najboljša stelja je žaganje (grobo rezano), ki še najbolje pride do izraza pri kokoših. Pri golobih je žaganje ali katerakoli druga stelja brez pomenska, razen pri strukturnih golobih s perjem na nogah. Kar se tiče zajedalcev kot so miši pa lahko rečem tako... če imaš kokošnjak ali golobnjak dobro postavljen, brez lukenj in večjih špranj, in z zabetoniranim podnom, potem v tem ne vidim problema. Lahko dodam samo še, da se ob ne rednem pospravljanju, pa naj bo to listje ali žaganje, (sploh v poletnih mesecih) na perutnini dokaj hitro zaredijo uši.


lp zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  doberman Sob 24 Dec 2011, 10:07

Ja no nebi reko da je moj kokošnjak ravno 10.
Ima kar nekaj luken pa miške sem že tudi upazo ampak sem jim nastavil past v katero zlezejo in potem nemorejo ven.
Ja žagovino,listje... menjam 5x-6x letno.
Zaradi apna me skrbi ker naši pavi pobirajo s tal listje, seno... in to potem pojedo.
Bom zaenkrat premazal z apnom samo letve na katerih spijo.
Naj povem da na eni strani kjer je mreža plastična je lisica na višini 1m pregriznila in se spravila v kurnik, pavi in kokoši ki jih je bilo takrat več kot 30 (več sort) so v kurniku zganjale hrup zato sem sredi noči ob pol dveh zjutraj letel v kurnik z napol delujočo baterijo ter v spodnjicah:
Ko sem prišel do kurnika so pavi skočili na tla z desk kjer ponoči spijo k vratom in sem jih sredi noči znosil v uto ob kurniku prav tako kokoši ter piščančeke.
No skratka najprej nisem nič opazil nato pa na omari ki je bila v kurniku kjer so kokoši nesle jajca zagledam lisico affraid affraid affraid
Skratka potem sem kokoši... prenesel v uto ter lisico napodil iz kurnika.
No to se je zgodilo lani poleti.
To je ena taka neumestna zgodba.
Bom premazal Letve.
Mislim pa da bomo v tem letu ki prihaja podrli celoten kurnik ter ga postavili še enkrat v katerem upam da bodo pavi ki jih imam, kokoške, golobi in pa purani ter pegatke ki si jih zelo želim.
LP
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  dires Sob 24 Dec 2011, 11:01

živjo

Hehe. Zanimniva zgodba. Podobno se je zgodilo tudi meni pred tremi leti, ko sem zaradi lisic izgubil vse piščančke stare 1 teden. Ti ''napadi'' lisic na kurnik in golobnjak je bilo še kar veliko. Lani poleti pa sem postavil nov golobnjak in težave so se nehale. Obrnil sem se tudi na prijatelja ki je lovec, tako, da smo tudi problem z prerazširjenostjo lisic odpravili. nasmeh


lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pav Empty Re: Pav

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu