PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Staroholandski kapucin

2 posters

Go down

Staroholandski kapucin Empty Staroholandski kapucin

Objavlja  dires Pon 19 Mar 2012, 23:10

V letu 1550 so ga holandski pomorščaki prinesli iz Indije. V Holandiji so ga prvič opisali l. 1661. Že takrat je bil presej podoben današnjemu golobu. Po velikosti in teži spada med pritlikave golobje pasme, saj je težak le 310 do 360 g.

Pasemske značilnosti:
Glava- srednje velika, lepo zaokrožena s povišanim čelom in sme biti ozka

Oči- bisernate oči prehajajo v rahlo oranžno barvo. Očesnio obroček je precej izrazit in rdeč.

Kljun- srednje dolg in droben, rdečkasto mesnate barve. Nosne bradavice so majhne, gladke in rahlo pokrite s poprhom.

Vrat- srednje dolg in močan, podbradek je lepo zaokrožen.

Prsi- srednje široke, izbočene in dvignjene

Krila- bolj kratka, malo dvignjena, nošena vodoravno in položena na repu

Noge- srednje visoke, močne in neoperjene

Perje- je dobro zaprto, vendar ni predolgo. Ob straneh vratu se oblikuje rozeta, ki se v zadnjem delu sklene v grivo. Kapuca v zadnjem dele je dvignjena precej visoko nad glavo. Predni del ovratkija je razmeroma široko odprt in se nikoli ne zapre. Ovratnik ne sme zakrivati oči in kljuna.

Barve- črna, modra, s podvezicami na krilih, čokoladno rjava, rdeča, rumena, Vse naštete so v meniški risbi. Obstajajo še enobarvni beli, in tigrasti golobi v črni, rumeni in rdeči barvi.

Risbe- meniška risba je starega tipa z belo glavo 1/2cm pod očmi in kljunom. Beli so trebuh, rep in letalna peresa na krilih. Belih peres je 7 do 10. Ves ostali del trupa skupaj z ovratnikom pa je obarvan. Tigrasti morajo kljub pisanemu perju obdržati meniško risbo- belo glavo, krilna letalna peresa in rep.

Večje napake: predolg in preozek trup, viseča krila, predolgo perje v ovratniku, redko in rahlo perje ovratnika in kapuce, nepravilna barva oči, barva perja in risba.
Ocenjujejo: splošni vtis, pravilno strukturo perja, pravolno oblikovano kapuco z ovratnikom, postavo in držo, oči, kljun, barvo in risbo.

Staroholandski kapucin Leipzig-2009-rot-beele
Staroholandski kapucin Gelbfahl-ossenbrink
Staroholandski kapucin Cache2425395459


lp


Nazadnje urejal/a dires Sob 07 Mar 2015, 22:23; skupaj popravljeno 1 krat
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Staroholandski kapucin Empty Re: Staroholandski kapucin

Objavlja  dires Pon 28 Jul 2014, 01:38

Živjo
Po dolgem času se spet malo oglasim s slikami svojih kapucinov zelo vesel

[img]Staroholandski kapucin Dscn1849[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn1850[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn1851[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn2542[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn2543[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn3284[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn3285[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn3286[/img] [img]Staroholandski kapucin Dscn3287[/img]

lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Staroholandski kapucin Empty Re: Staroholandski kapucin

Objavlja  dires Sob 07 Mar 2015, 22:32

Otvoritev nove sezone nasmeh

Staroholandski kapucin Dscn4829 Staroholandski kapucin Dscn4830 Staroholandski kapucin Dscn4837
Staroholandski kapucin Dscn4841 Staroholandski kapucin Dscn4844 Staroholandski kapucin Dscn4842 Staroholandski kapucin Dscn4845 Staroholandski kapucin Dscn4852 Staroholandski kapucin Dscn4855 Staroholandski kapucin Dscn4857 Staroholandski kapucin Dscn4858

lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Staroholandski kapucin Empty Re: Staroholandski kapucin

Objavlja  dires Sob 19 Sep 2015, 06:55

Živjo

Evo me po dolgem času, se spet malo javljam zelo vesel Mala zanimnivost, ki jo lahko delim z vami; Letos mi na novo sparjeni par staroholandskih kapucinov na nikakršen način ni hotel izvaliti, oziroma vzgojiti mladičev; ali sta odnehala z valjenjem tik zadnji dan, ali pa izvaljenih mladičev nista znala hranit. Ampak vseeno, kjer je volja je tudi rezultat in tako mi je nekako na jesen le uspelo pričakati dva živa zdrava mladiča. Je pa res, da se je eden izmed njiju izvalil z majhnim zaostankom, in zamudil dobro polovico dneva hranjenja z mlečno kašo staršev in tako močno začel zaostajati z rastjo, da si ne bi mislil nikoli. Starejši in večji mladič, ga je lepo izpodrinil iz gnezda, kjer sem ga zjutraj našel že na pol mrtvega. V naravi bi pač slabši mladič poginil, in tudi jaz ponavadi v takih redkih primerih to dopustim, saj so taki mladiči slabši za nadaljno vzrejo, a vseeno pa me muči ''firbec'' v kaj se bo malček razvil, zato sem se odločil za odstranitev iz gnezda in ročno hranjenje. Po čudežu mi ga je uspelo rešiti, zdaj pa, sicer počasi, lepo napredujemo z rastjo. zelo vesel

Mislim, da je napredek v enem tednu lepo viden na slikah nasmeh

Staroholandski kapucin 2015-09-09-114756



Staroholandski kapucin Dscn5393

lp, dires
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Staroholandski kapucin Empty Re: Staroholandski kapucin

Objavlja  Alojzij Sob 19 Sep 2015, 20:40

Hvala za ponovno slikovno predstavitev tvojega prirastka. Poskušaj še kaj posneti in predstaviti, da se forum spet malo osveži!
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Staroholandski kapucin Empty Re: Staroholandski kapucin

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu