PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Starejša papiga skobčevka

+2
Alojzij
Mikica
6 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Pet 20 Apr 2012, 00:02

Iščem nekoga, ki bi imel starejšo skobčeko približno 8 let. Imam smičko, ki bi nujno potrebovala družbo.
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Alojzij Pet 20 Apr 2012, 07:23

Mikica je napisal/a:Iščem nekoga, ki bi imel starejšo skobčeko približno 8 let. Imam smičko, ki bi nujno potrebovala družbo.
Prosim te, če malo opišeš kje vidiš vzrok, da mora biti papiga tako stara. Skobčevke si namreč simpatije ustvarjajo po drugačnih kriterijih kakor ljudje.
Zato barvna različica in razlika v letih ne igrata bistvene vloge na ustvarjanje simpatij med papigama. nasmeh nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Pet 20 Apr 2012, 23:35

Če bi vzela mlajšo, bo starejša prej umrla. To se mi je že zgodilo z njo in potem bo spet enako. Nažalost pa nemorm kupiti še dve, ker imam kletko samo za dve. In tudi nočem imeti več ptic v ujetništvu.

Lp
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Ronja Ned 06 Maj 2012, 03:23

Pozdravljena!

Čudovito je, da si se odločila svoji skobčevki priskrbeti prijatelja! Si ga že našla?

Tako stare skobčevke verjamem, da res ni lahko dobiti. Hm. Kaj pa če bi vseeno vzela malo mlajšo ptico, samčka seveda, iz zavetišča? V Gmajnicah imajo trenutno dva. S tem boš polepšala življenje še enemu samčku, ki čaka na ljubečo skrbnico in družbo, torej bo lepše življenje kar dveh skobčevk - in seveda tudi tvoje nasmeh

Nisem pa še nikoli slišala, da bi zaradi velike razlike v letih starejša skobčevka hitreje poginila. Si pravzaprav ne morem predstavljati, da bi res lahko imelo takšen vpliv nanjo. Morda je bilo pri tebi čisto naključje. Če bi bilo tako, bi vendar tudi v jatah (nekateri imajo doma po 4, 6 ali več skobčevk) starejše skobčevke kar hitro poginile ...?
Kvečjemu se lahko zgodi, da se katera od skobčevk malce dolgočasi - če je starejša bolj lenobne sorte, na primer, mlajšo pa kar razganja od energije.

Upam da boš (oz. si že) skobčevki priskrbela družabnika, to je najlepše, kar lahko storiš zanjo in ti bo zelo hvaležna. Seveda bi bilo fajn, če bi bila skobčevka malo starejša, vseeno pa mislim, da ni tako nujno (kot je odgovoril že Alojzij), da bi bili po starosti enaki - pač toliko glej, da bo samček že odrasel. Ona si ga bo že "pošlihtala" po svoje ;-)

Sporoči, kako se je razpletlo!

Lepo bodi,
Ana

Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Boba Ned 06 Maj 2012, 03:51

Verjetno ni mislila, da starejša skobčevka hitreje pogine ZARADI razlike v letih. Pač pogine zaradi starosti, mlajša pa ima npr. še nekaj let pred sabo in tako ostane sama.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Ronja Ned 06 Maj 2012, 04:04

Ah ja, seveda, imaš prav. Narobe sem si razlagala. tongue

Vseeno pa ni nujno, da starejša skobčevka pogine prej kot mlajša.
In - mimogrede - če je starejša doživela že 8 let, prav tako lahko doživi še nadaljnjih nekaj let. To pa je le zadostna doba, da ji medtem omogočiš družbo.
nasmeh
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Sre 16 Maj 2012, 01:22

Hvala za nasvete!! zelo vesel
Nism je še našla. Se bom pa pozanimala v zavetišču če še odajajo. Koliko let pa živijo skobčevke? Je res da od 10 pa 15 let ali mogoče še več?
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Boba Sre 16 Maj 2012, 01:38

Pozdravljena!

Da, skobčevke lahko živijo do 10 let, ob primerni oskrbi še dlje. Na tej spletni povezavi so rezultati ankete, ki se sicer nanaša na severno Ameriko, mislim pa si, da je pri nas podobno: http://www.tailfeathersnetwork.com/community/showthread.php/36036-Budgie-Lifespan . Anketa sicer sprašuje po najdaljši življenjski dobi in ne povprečni. Nek podatek, ki se nanaša na Nemčijo, govori o tem, da polovica ptic pogine pred 5 letom starosti, predvsem zaradi neprimerne oskrbe.

Drugače pa modri samček iz zavetišča še vedno čaka na svoj dom.

Lp
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Sre 16 Maj 2012, 01:47

Aha! hvala za odgovor in povezavo. Poslala sem že meil in jutri bom še poklicala, da se točno dogovorimo.
Bom sporočila kako bo nasmeh
Lp
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Tor 31 Jul 2012, 04:06

Pozdravljeni!
Nisem je posvojila, je bila premlada!
jokanje
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Gost Tor 31 Jul 2012, 17:43

Mikica!

Oprosti, ampak mislim, da preveč kompliciraš glede starosti samčka. Saj lahko dobiš starejšega samčka pri kakšnem rejcu, ko zaključi s kakšnim delovnim parom, ampak a misliš da je to to? Kaj pa če se sploh ne bosta sprejela? če sta mogoče že prestara in polna vsak svojih izkušenj? A boš potem spet iskala nov dom za samčka? Kaj pa če samček kmalu pogine? A se zavedaš, da je to lahko še večji stres za tvojo, kot če bi bila še naprej sama?

Glej odločitev je vsekakor tvoja, ampak le kot dobronamerni nasvet: kupi raje mlado papigo, ki ti ne bo samo za okras, in da imaš še čas za vzgojo, čez par let, ko tvoje ne bo več, pa pač kupiš še eno in boš imela dokaj mlad par za naprej..

Lp, M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Ronja Tor 31 Jul 2012, 21:08

Živjo!

Pomislek glede starosti sicer ni tako zelo nepomemben, kot se mogoče zdi ... Sama sem doslej sicer imela samo mlade papige, zato je združevanje potekalo brez težav. Sem pa ravno zdaj, ko sem iskala še dodaten parček k svojima dvema, govorila z eno punco, ki je starejšima papigama pripeljala dve čisto mladi, pa je bil zanju to veliko prevelik stres, kar se je pokazalo na tem, da sta začeli močno zgubljati perje. In zdaj ju mora oddati, ker nikakor ne gre. No, najbrž je doprineslo svoje tudi morebitno ravnanje lastnice, ne vem, ampak vseeno je res tako, da imajo starejše papige (in 9 let je za skobčevko kar luštna starost) rajši mir in jim ni več toliko do vragolij in divjanja kakor mlajšim. Seveda ni nujno vedno tako - moj Piccolo, recimo, ki sem ga za družbo Ronji pripeljala iz zavetišča, je pravi zapečkar in zelo miren ptiček, da sta včasih z Ronjo cele dneve samo presedela v kletki (tudi ona je bolj lenobne sorte, čeprav je še mlada). Vajena sta bila pač življenja v kletki s praktično nič prostega letanja.
Zdaj pa sta prišla zraven dva mlada ptička, pol leta stara, in je vzdušje kar bistveno drugačno ;-) Vzela sem ju pri rejki, kjer sta bila v lepi, veliki voljeri z ogromno družbo.

Zelo mladega, razigranega ptička zato k devetletni skobčevki jaz ne bi pripeljala. Oziroma bi bila zelo pozorna na to, kako se bosta odzivala drug na drugega. Seveda bi bilo bolje dobiti malo starejšega ptička, mogoče takega, ki je tudi sam, in mu vsaj v zadnjih letih omogočiti vrsti primerno družbo - drugega člana svoje vrste, kot je čisto prav poudarila Metka. Tudi jaz sem prepričana, da mora biti skobčevki, ki je zelo družabna ptička in v naravi živi v ogromnih jatah, vselej omogočena družba njene vrste. In da za to nikoli ni prepozno, tudi pri devetih letih ne nasmeh Ni pa treba, da bi bil enako star kot ona, samo mogoče ne ravno enega, ki je pravkar prilezel iz gnezda mižikanje

Mogoče pa bi bil tudi čisto primeren kak mlajši ptiček, če je bolj miren ... no, poskusiti je vsekakor treba! Čim prej ... Skobčevka 3
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Tor 31 Jul 2012, 21:39

Pozdravljeni!
Vsem hvala za nasvete!
Povedala vam bom zgodbo kako se je vse skupaj začelo!
Leta 1999 smo dobili zelenega samčka, takrat sem bila še otrok in se nismo zavedali kako pomembna je, da sta papigi vsaj dve!
2003 sem se tega zavedal in dobili smo belo samičko. Sta se kar razumela, ona mu jem malo nagajala, nista pa bila par. Ko je on Leta 2008 umrel. Ni pokazala pretirane žalosti, da bi zelo trpela... Ona je bila star takrat 5let, sem mislila da bom še počakala kako bo z njo in čas je hitro tekel! Vem, da sem naredila napako, da ji nisem takoj poiskala družbo, pa še lažje bi bilo.
Glede umirjenosti, je bolj živahne narave za svojo starost, veliko pleza po kletki, rada poje.... nasmeh
Vseeno pa bi želela skoraj enako starejšega prijatelčka, ker smo se odločili da nočemo imeti ptic v ujetništvu-nočem užaliti ljubiteljev papig in ostalih ptic, ampak som se tako odločili! Če bi uzela mlajšega bi se krog ponavljal kot prej in tega ne želim!
Se okvarjam z njo kakor lahko, ker imam še druge obveznosti faks, delo... Vendar bi si želela da bi bila dva!
Sprašujem pri rejcih, vendar jih težko najdem in vsi pravijo da toliko starih nimajo!
Trenutno spet iščem na bolhi in čakam na odgovore, slabo kaže jokanje
Sem iz Kranja in bi rada našla rejca iz okolice, saj nočem da se veliko vozimo, da nebi papagaj preveč trpel!
Mogoče kdo pozna rejca iz okolice Kranja oz. gorenjske!
Upam da me zdaj bolje razumete, zakaj nočem mladega, še posebej ne mlad parček!
Lep pozdrav
Skobčevka 3 Skobčevka
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Ronja Tor 31 Jul 2012, 23:44

Joj, saj te razumem ... Ne, nič ne žališ, kje pa - to je pač odločitev vsakega posameznika. Seveda pri pticah vsi vemo, da jih imamo v ujetništvu - zato pa se trudimo po najboljših močeh, da jim omogočimo vsaj čim bolj njihovi vrsti primerno življenje ...

Držim pesti, da se najde kakšna starejša skobčevka zate! Upam, da se bo na forumu res čim prej kdo oglasil, saj je gor kar nekaj rejcev.

Si že razmišljala tudi kaj o alternativah? Skobčevke najbrž ne želiš oddati, ampak recimo da bi lahko bila tudi to možnost, da bi jo oddala komu, ki ima doma večjo jato, da bi preostanek življenja preživela v družbi.
Možnost pa je tudi, da vseeno vzameš mlajšo ptičko (pač recimo okoli enega leta da je stara) in jo pač po smrti tvoje skobčevke tudi ti oddaš nekomu, ki išče družabnika za svojo skobčevko ... Saj to se pravzaprav ne dogaja tako poredko.

Kar pa se tiče prevoza, ni tak problem, skobčevke kar zdržijo, če le v avtu ni prevroče in če je poskrbljeno za njihovo varnost (mala transportna kletka ali škatla, ki je ne premetava po avtu). Zato jo lahko greš iskat tudi v kakšen kraj, ki je od tebe oddaljen dve uri ali več.

Lepo bodi,
Ronja
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Tor 31 Jul 2012, 23:58

Če res nebo druge možnosti! Bom tudi razmislila o oddaji! Vendar bi mi bilo zelo hudo.
Živalce majo prednost, vendar je navajen na nas.
Bomo videli kako bo!

Lp
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Gost Sre 01 Avg 2012, 00:34

Joj, te tvoje situacije pa jaz res ne razumem.. A sem tako drugače misleča al pa sem res preveč blond??
Kako lahko načrtuješ nakup še ene papige, če ti je pa že ta ena odveč? A ni boljše da še tvojo podariš nekomu ki ima več volje ali pa kakšnim starejšim ljudem za družbo? Pa se zmeniš, da jo lahko prideš kdaj pa kdaj pogledat, da ti ne bo hudo? Tudi če jo daš na podarimo.si, si lahko prepričana, da jo kakšni preprodajalci glede na starost ne bojo vzeli, in da bo garant šla v dobre roke.
In če veš, da imaš takšno situacijo, da ti zmanjkuje časa (študij, pa to..)in da enostavno tako ne gre, potem pač ne gre, in bolje kot da bi jo morala začet zanemarjat, je da ji poiščeš nove lastnike, brez da imaš slabo vest zaradi tega ker jo boš oddala na "stara leta".

Še 1x poudarjam, da je odločitev v vsakem primeru tvoja, to pa je le moje mnenje oz razmišljanje...

Lp, M Conure
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Sre 01 Avg 2012, 00:43

Zdaj še imamo čas! Ker Živim še pri starših ..... Pa nisem rekla, da mi je odveč!?!
Če bi vzela mlado potem bi se znjo morala okvarjati še več kot 10 let toliko časa pa nimam pa nočem imeti več ptic v ujetništvu!
Hočem le da se ma moja lepo na star leta, ki jih še ima in jo gotovo nebom zanemarjala in tudi njega ne, če dobim še enega!
Me mogoče zdaj razumeš?
Lp
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Gost Sre 01 Avg 2012, 06:51

Tu imaš seznam članov društva na tvojem koncu, upam da ti bo kaj v pomoč nasmeh

https://sites.google.com/site/dvvpliscek/clani-drustva
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Sre 01 Avg 2012, 07:02

Hvala ti!
Sem že prej ene našla bom pogledala, če je še kakšen drug rejec zraven!
Lp
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Gost Sre 01 Avg 2012, 07:19

A na podarim.si si dala oglas, da potrebuješ? ... zdaj je čas ko največ podarjajo ljubljenčke zaradi dopustov...

Lp, M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Sre 01 Avg 2012, 08:05

Sem dala že prej, vendar je oglas že potekel!
Dobra ideja, fajn si me spomnila!
Lp
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Happybirds Sre 01 Avg 2012, 09:05

Mikica sem imela enako situacijo in dilemo nasmeh, ne vem, če sva bili preko drugega medija v kontaktu ravno medve, a sva imeli obe samički, kakorkoli, po več kot enem letu iskanja in raznih drugih scenarijih sem ugotovila, da boš pri večini rejcev zelo težko našla tako staro skobčevko. Večinoma imajo mlade ptice, največ stare 2 leti (vsaj tisti, ki sem jih kontaktirala). Po stalnem visenju na Bolhi in podarimo.si, kjer ptice praktično dobivajo domove skoraj tisto minuto/uro, ko je oglas objavljen-dobesedno in zelo zanimivo, sem končno obupala in kupila 1,5 letnega samčka (in se je ravno čez dober mesec pojavil izgubljeni 5-letnik v zavetišču nasmeh, tako je to). Želim ti, da ti uspe nasmeh.
Happybirds
Happybirds
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 31/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Gost Ned 05 Avg 2012, 17:48

če še nisi nič našla, je tu ena 5- letna..

http://www.bolha.com/zivali-ptice/papiga-z-kletki--oglas1281505109

lp, M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Mikica Pon 06 Avg 2012, 06:53

Hvala za tvojo pomoč!

Trenutno čakam, na razstavo skobčev v Šenčurju, kjer je velko rejcev ....

Lp
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  monika.kanarcek Pon 06 Avg 2012, 20:13

Težko verjamem, da bo v Šenčurju kakšna ptica starejša od dveh let. V Sloveniji je pač takšno pravilo, da lahko tekmujejo samo ptice do dveh let. In ponavadi so na razstave prinešene ptice, ki niso naprodaj ali pa, če jih lastniki že imajo namen prodati, le te zamenjajo lastnika za nekaj sto evrov.

monika.kanarcek
monika.kanarcek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 21/02/2012

Nazaj na vrh Go down

Starejša papiga skobčevka Empty Re: Starejša papiga skobčevka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu