PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komatni zeleni golob

3 posters

Go down

Komatni zeleni golob Empty Komatni zeleni golob

Objavlja  Joško Sre 09 Maj 2012, 23:22

Zanima me, če ima kdo oziroma ve kaj več povedati o komatnem zelenem golobu (treron bicincta).

Komatni zeleni golob 54481740015b3051ec9az

Vem samo, da gre za sadjejedega goloba, ki v ujetništvu ni preveč pogost. Oskrba naj ne bi bila zahtevna, saj potrebuje veliko sadja in nekaj malega žuželk. Dobro se počuti o orastlinjenem bivališču. Sicer izvira iz območja Indije do Tajvana in na jug do Jave. V dolžino meri od 250 do 305 mm.

Pri tej vrsti gre za spolni dimorfizem.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Komatni zeleni golob Empty Re: Komatni zeleni golob

Objavlja  jožem Tor 15 Maj 2012, 21:28

Jaz gojim sorodno vrsto Treron vernans-rožnatoprsi zeleni golob.Vse te vrste zelenih golobov rabijo poleg klasične hrane za grlice še T16-to jebriketirano posušeno sadje.poleg te vrste gojim še 19 vrst drugih grlic oz. golobov.Lp Jože
jožem
jožem
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 03/02/2012
Starost : 71

Nazaj na vrh Go down

Komatni zeleni golob Empty Re: Komatni zeleni golob

Objavlja  Alojzij Tor 15 Maj 2012, 22:18

Jože, veseli me, da si se oglasil tudi na forum. Dobrodošel! Želimo si tvojih bogatih izkušenj in znanja čim več tudi tukaj, na forumu.
Lahko samo potrdim tvojim besedam, o številu res nevsakdanjih vrst eksotičnih golobov in grlic, v tvojih čudovitih voljerah.

Za eksotične grlice sem se navdušil ravno pri Jožetu in ga imam za svojega mentorja za to področje. nasmeh nasmeh nasmeh



Rožnatoprsi zeleni golob (Treron vernans)

Komatni zeleni golob Treron_vernans
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Komatni zeleni golob Empty Komatni zeleni golob

Objavlja  Joško Sre 16 Maj 2012, 03:06

Alojzij, še en razlog več, da med dopustom skupaj obiščeva Jožeta in si ogledava njegovo "eksotično kraljestvo". Grlice ljudje premalo poznamo, sicer ne bi bile tako redke ptice naših domov. Prepričan sem, da nam bo Jože v nadaljevanju oglašanja na forumu predstavil še več vrst teh zanimivih ptic.

Jože, tudi jaz ti izrekam dobrodošlico na forumu. Če se ne motim, sem že lani kupil od tebe par senegalskih grlic, a žal še nimam podmladka. Ker sta bila ob nakupu mlada, dopuščam možnost, da nista par. Premalo jih poznam, da bi to potrdil oziroma ovrgel. Možno je tudi, da imata za izražanje naklonjenosti in gnezdenje premalo miru, saj sta v voljeri še z nekaj drugimi grlicami. Izdaj nam, kako se v takem primeru obnašajo te (in tudi druge) grlice.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Komatni zeleni golob Empty Re: Komatni zeleni golob

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu